teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
 Ata smrk
#348547
Žvijo,
Dajmo mal napisat kaksne mate kj jedilnike, kaj jeste pret tekmami itd.
Uporabniški avatar
 zz topka
#348557
Pred tekmo zjutraj dober grižljaj kruha, nič več, in pol ure prej še ene pol frutabele ( ali kaj podobnega) s požirkom vode.
Ostalo: Kar se mi je in pije tist moment...( razen mesa) :shock:
Rezultat: ni brzine, je pa vzdržljivost :lol:
Nazadnje spremenil zz topka, dne 07 Jun 2016, 10:22, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 muc
#348561
Hmmm ni posebnega jedilnika edino pri mesu sem bolj tko, tko,...mogoče kakšen košček piščanca,...veliko solate, zelenjave, sadja,...razne omlete, palačinke,...da o pecivu ne izgubljam besed :D ...pred tekmo pa čokolino & kosmiči... :wink:
 MaliFric
#349943
zz topka napisal/-a:Pred tekmo zjutraj dober grižljaj kruha, nič več, in pol ure prej še ene pol frutabele ( ali kaj podobnega) s požirkom vode.
Ostalo: Kar se mi je in pije tist moment...( razen mesa) :shock:
Rezultat: ni brzine, je pa vzdržljivost :lol:

Uh mene bi pobralo, da bi zjutraj imel tak "zajtrk".
Če je tekma zjutraj, definitivno kakšen kos kruha z malo marmelade, ter spijem kakšen liter vode (itak sem pa prejšnji cel dan spil veliko vode, ter pojedel malce več OH kot ponavadi). Je pa nujno, da pojem najkasneje 2 uri pred tekmo.
Če je tekma popoldne pa je zajtrk normalen, kosilo pa kakšna zelena solata, malo mesa in če čutim, da rabi telo še malo OH, pojem kakšen kos kruha ali krompir, a količinsko ne veliko. Zvečer tekma pa isto imam kosilo normalno in poskrbim, da je kosilo nekje 4-5 ur pred tekmo, pa 2 uri pred tekmo po občutku pojem kos kruha z marmelado.
 jaka656
#359673
hello, jaz vedno pred treningom Boost da mi da energijo, kar so mi priporočili pred dolgimi in težkimi treningi. izdelek pa naročim preko health.young9@gmail.com, če koga zanima vam bo podjetje več povedalo o tem.
:clap: :clap: :clap:
lp
Uporabniški avatar
 pajo
#359689
Voda zjutraj pred tekom ali zeliščni čaj če si privoščim še malo kikirikijevega masla brez sladkorja. Pri meni je manj dobrodošlo.
Uporabniški avatar
 čara
#359690
Kozarec kokosovega mleka z žličko presnega kakava. Če tečem zvečer pa vsaj 2 uri prej ne jem.
 Nejc1986
#359691
Ce tecem zjutraj (20min po bujenju) potem nic,ali pa pest rozin in kozarec vode.

Sicer pa nikoli 3h pred tekom ne jem.
 runner33
#359864
Jaz pa največkrat kakšno proteinsko tablico, večinoma tečem zvečer, tako da pred tem vsaj dve uri nič.
Uporabniški avatar
 StaraKost
#359865
Jaz sem čez tri ure že spet lačen tako, da resnejši tek odpade razen, če ne gre za kratek in intenziven tek :).
Če tek ni zelo intenziven je vsaj za mene dovolj 1h in pol, max 2 uri po obroku, da lahko grem na daljši tek.

Če pa grem teč zjutraj, nikoli ne izpustim zajtrka razen, če gre za kaj zelo kratkega. Za tek na tešče nimam nobene potrebe.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA