teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
#316941
Tale debata verjetno ne sodi na ta forum. Kot najbrž tudi politika ne. Predstavljajte si temo kot "Desničarji preštejmo se".
Žal imajo nekateri večvrednostni kompleks...
#316953
Jaz imam to novo igračo, ti pa je nimaš, ha, ha!
:roll:
Takšni ste kot nezreli otroci!
:evil:
Pojdite raje tečt, kot pa da pametujete, katera hrana je bolj zdrava.
:!:
Hrana je svobodna izbira posameznika, vsaj še zaenkrat...
8)
Živela raznolikost!
:D

:lol:
Uporabniški avatar
 mare
#317006
abcd napisal/-a:@boštjan, zato ker se je meso začelo masovno jesti takrat ko so se pojavile serijske klavnice. Prej se je jedlo bolj poredkoma. Prvo mora človek v naravi biti sposoben ujeti žival, jo z golimi rokami pokončati, z zobmi raztrgati kožuh potem pa dober tek.
Lonec, štedilnik, klavnico in trgovino si je izmislil človek, narava nam pa ni dala čikanov, da bi pokončal žival. Če pa kakšnega polža surovega poješ ali kakšno drugo žival zagotovo ne tekne. Prvo začnemo z vonjem in če zadeva diši, je okusna in prebavljiva jo pojemo.
Ne verjamem, da kateri človek vidi kakšno žival v naravi kot prehrano ker ne diši in ni okusna, celo smrdi. Že to je prvi znak, da ne jej tega. Ko dobimo zrezek v restavraciji ali v trgovini so najbolj odvratni postopki že mimo.
Če kdo ubije žival brez orožja in jo poje surovo mu želim dober tek, to je potem pravi mesojedec, ne verjamem pa, da ima potem vse pošlihtano v glavi. :)
Tisti, ki pa neko žival zapre v smrdljiv hlev za celo življenje na dva kvadrata, da nikoli ne vidi sonca, jo po hitrem postopku nafila do želene teže, potem jo pa za božič zakolje ker je cerkveni praznik, ali jo proda zaradi dobička, si pa tudi zasluži enako usodo.
Verjetno je že vsakdo šel mimo kakšnega industrijskega hleva in ve kakšne vonjave se širijo od tam.

Daj no, take stresaš, da bi bilo sramotno za vegeterianstvo, če bi res tako mislil. Če tvojo definicijo pravega mesojedca primerjam z definicijo "pravega vegeterianca", ali je potem tudi pravi vegeterianec zate samo tisti, ki bo sam v celoti pridelal (nabral) svojo hrano, seveda brez uporabe kakršnegakoli orodja (lopate, noža itd.) in drugih pripomočkov (semena itd.), tisto kar bo pridelal/nabral, pa bo pojedel brez kakršnihkoli kupljenih dodatkov.

Pusti vendar ljudi, da živijo. Mogoče bi bilo dobro na kakšen lepši način prepričati ljudi, naj se obrnejo bolj k hrani rastlinskega izvora. Mene k temu napotujejo ekološki vzgibi. Zemlja pač ne bo mogla prenesti 10 mrd. ljudi, ki se bodo vsak dan basali z zrezki.
Uporabniški avatar
 Deniz
#317192
Rosi ne jemlji to kot provokacijo, ker ni bil moj namen provociranje ampak vzemi to kot mnenje človeka ki rad je klobaso in žgance :)
Pa tudi ljudje si nismo prav nič različni med seboj... razen če se počutimo drugačne :P
Meni se npr. ob pogledu na zelenjavo prav nič ne naredi slabo kvečjemu sline pocedim, ravno tako kot ob mesu...tako kot praviš...kar kakšnemu ustreza!.


pa brez zamere...


D


ROSI64 napisal/-a:
Deniz napisal/-a:Vi vegetarijanci se kar štejte...ampak vam povem da čez dobro Kranjsko klobaso z žganci ni nobene vegi stvari. :--

Ne vem zakaj so potrebne provokacije :argue:
Vsi smo ljudje, vredni spoštovanja, ne glede na to, da smo si različni. :D

Deniz; nisem vegetarijanec, pa tudi ob pogledu na Kranjsko klobaso mi naredi slabo, ne pa da bi jo še jedel.

Jaz osebno sem vesel vsakega, ki sebe dovolj pozna in si tako zna prirediti jedilnik, ki mu najbolj ustreza. :clap: :clap:
Uporabniški avatar
 čara
#330135
S katerimi živili bi si lahko povečala vnos beljakovin? Glede na moje jedilnike je tega hudo malo, pretežno OH in pa tafajne maščobe, beljakovine pa capljajo nekje zadaj in se že pozna na mojem počutju. Poleg mesa ne jem tudi banan, ker se mi vsebina želodca kar obrača ob vonju.
 bod
#330139
Pri nas so najbolj dostopen rastlinski vir beljakovin stročnice: fižol in grah (tako v stroku kot v zrnju) ter leča. Če te ne moti eksotičnost in/ali zdravoprehranske vraže, imaš na voljo še tofu, sojino mleko in seitan. Kot vegetarijanka pa imaš na izbiro tudi jajca in (kravje) mleko.

Razmeroma dosti beljakovin je tudi v pšenici in v "oreščkih" (sem spadajo tudi arašidi, ki tehnično to niso), vendar pa oboji pridejo z ogromno OH (pšenica) oz. maščobami (oreščki), tako da je treba paziti na kalorije.
Uporabniški avatar
 čara
#330153
Fanta hvala za odgovor. Torej moram več stročnic pa manj testenin in malenkost pazit pri žitaricah. Sojini koščki mi še gredo po grlu, napitek pa sploh ne. Tofu tudi jem, v kaki dobri omaki.

Mleko kot tako ne pijem. Jem pa mlečni riž, gres in palačinke :D pa skuto. Od tafajnih kmetov. Upam, da bo to zadostilo?

Kalorije pa...Rabim pridobit mišično maso, nekaj sem že. Trenutno pa je moj vzdevek ptičja kost :oops: 172cm, in 55 kg. Je bilo prej 53kg pa so uteži, počepi, izpadni koraki, trebušnjaki, plank in nekaj fitnes vaj izboljšali muskulaturo. Ampak mi še manjka neka urejena prehrana.
#330164
Beljakovin ne rabiš prav veliko. Sicer so z beljakovinami bogata vsa zelenolistna živila, če gledaš delež glede na zaužite kalorije in ne delež glede na težo. Sice je pa včeraj minilo 3 leta, 3 mesece in 3 dni od mojega zadnjega mesnega obroka :D
Uporabniški avatar
 čara
#330322
Res je vsak malo drugačen. Jaz imam recimo zgodovino s premalo železa-od pamtiveka vedno premalo, hemoglobin pa caplja do 126, več pa še ni kdaj bilo, kvečjemu premalo. Še takrat, ko sem imela železa komaj 4 in hemoglobin pod 120, pred 3 leti...Mi je zdravnica to pozabila povedat po telefonu in je tudi napisan recept ostal v kartoteki, kar sem izvedela šele letos, pri zdravniškem za službo! Jaz pa brez energije in cela cotasta. K sreči je sedaj drug zdravnik, mlajši in bolj zbran.

Mesa (če kdo šteje ribe in morske sadeže pod zelenjavo-no, jaz jih ne) ne jem vsaj 7 let. natančno ne štejem. Tisto štejem, samo dneve in leta od posvojitve moje prve psice. :) Najboljšo krvno sliko sem imela ravno letos :) Očitno moram občasno naredit kuro z bkompeksom in je OK potem. Mogoče imajo kaj vmes tudi KT, ki so prepolovile mesečno izgubo krvi.
#341656
abcd napisal/-a:130, če sem prav preštel. Pa za nič se nisem prikrajšal ker mi je pravo meso začelo smrdeti, baterijska reja pa itak ni za jest. :wink:



No, 131.
(Jem mlečne izdelke in jajca.)
Kar veliko se nas je naštelo.
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA