teorija in praksa športne (ne le tekaške) in zdrave prehrane - vaše izkušnje, potrebe, vprašanja in nasveti, ...
#92123
hoj,

pričenjam dva seznama, v katera bi z vašo pomočjo dodajal prireditve in prireditelje, ki se spomnijo tudi tistih, ki ne jemo mesa. predvsem pa bi rad poudaril in izpostavil tiste prireditve, ki nemesojedce ignorirajo. zakaj? zato, ker se mi zdi popolnoma brez zveze, da že stotič blesavo buljim v lonec z golažem, se sprijaznjen z usodo obrnem stran in grem v avto po sadje :cry:

prihodnjič se bom ob prijavi pozanimal, kaj se skriva za 'toplim obrokom'. če bo odgovor 'ja, golaž, kaj pa drugega?', se bom obrnil in šel domov. zaleglo najbrž ne bo a vseeno, nekje moramo pričeti!


zeleni seznam - nemesojedcem prijazne prireditve

[table][row]1. tek na Jošt, Spodnja Besnica, 28.04.2007[col]čiste testenine, zeljavna in mesna omaka
[row]3. Sovin tek, Velenje, 26.5.2007[col]zelenjavna juha
[/table]

črni seznam - nemesojedcem neprijazne prireditve

[table][row]19. Mekinjski kros, Mekinje, 27.04.2007[col]golaž
[row]Medicinski duatlon in poletni tek, Brdo pri Kranju, 26.05.2007[col]golaž - medicinski duatlon in golaž - halo???
[row]8. Tek na Slivnico, Grahovo, 01.05.2007[col]makaroni z mesom
[row]1. Tek prijateljstva in sodelovanja, Domžale, 27.05.2007[col]golaž, krofi
[/table]
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#92125
Jaz bi pohvalil v udelezbah prejsnih let prireditve:

Gorski tek na Grintavec ter Maraton 4 obèin kot primer kjer se lahko regeneriras s svežim sadjem ki ti ga ponudijo.

Upam in verjamem da bo tudi letos tako.
 ton
#92130
Med nemesojedcem NEprijazne nujno uvrščam lanski tek okrog bohinjskega jezera (ki ga letos seve lahko ustrazno popravijo), kjer smo v vrsti za golaž poslušali nekega gnjaveža, ki je tečnaril o brezmesnem 'toplem obroku'.
"Pa pust meso, ne?" ga je strokovno podučil šefla - mojster; niti toliko ni zmogel, da bi mu nalovil nemesni del čorbe.

MOGOČE bi pa prirediteljem res lahko pomagali s seznamom priporočljive ne-mesne košte: dobra ideja, Ero.
Uporabniški avatar
 namaste
#92132
nemesojedim prijazen je gotovo kraški mali maraton
Uporabniški avatar
 mirko1
#92145
bravo ero, to bo prelomnica, marsikateri prireditelj se bo nad tem zamislil in stvari se bodo začele premikati v pravo smer.
dodajam še prireditev, ki je prijazna do vegetarijancev: vipavski tek
lp ,mirko
Uporabniški avatar
 Pero
#92151
Kolikor se spomnim so bili 2006 v Umagu makaroni v brezmesni omaki. Za letos ne vem, ker me ni bilo tam.

Sporočilo organizatorjem: Tudi, če je kakšna enolončnica, iz katere se da meso zbezati ven ali pa ga ne zajeti na krožnik, nas večina vegetarijancev take jedi ne bo jedla, ker se je meso že kuhalo notri. Za dober zgled je že omenjen Mali kraški maraton, kjer (vsaj zadnji dve leti) meso kuhajo posebej. Tako je za vse poskrbljeno, čeprav bi raje videl, da mesa sploh ne bi bilo. (Ljubitelj živali PRESS)

P.S. Sicer ne šteje kot tekaška prireditev, ampak tisti ajdovi žganci in repa v Kranjski Gori na TF srečanju so bili nepozabni!!

@Ero: Super ideja!!
 lona
#92157
Tole je pa super ideja! 8) Se strinjam s Perotom. Tudi jaz ne bi rada imela golaža, kjer se je že meso notri kuhalo. :evil:
Moje izkušnje so podobne. Topli obrok za nemesojedce obstaja na redkih prireditvah :( . Dobro izkušnjo sem imela na Bloških smučarskih tekih, kjer sicer res ni bilo tolplega brezmesnega obroka. So se pa maksimalno potrudili, da so mi dali nemesnih dodatkov (jogurti, siri, kruh, namazi...), in to brez nepotrebnih komentarjev. Pridružujem se vsem ostalim zgoraj naštetim prireditvam z brezmesno ponudbo.
Ero, pozdravljam to idejo!
Lpp
 romana
#92160
Živjo!

Tale seznam je super ideja.

Na zelen seznam lahko dodamo še Tek trojk, kjer je bilo med in po teku na razpolago veliko sadja.

Posebej poleti se mi zdi, da takoj po turi bolj paše sadje kot pa npr. topli obrok. No, če bi bil vege varianta, bi ga verjetno tudi pojedla.

Se mi zdi pomembno, da prireditelje na to opozarjamo pred in tudi po prireditvi. Sigurno radi slišijo komentarje na organizacijo. Vedno so tudi kakšne stvari, ki jih lahko pohvalimo.

Jaz bom poslala e-feedback na včerajšnji tek v Domžalah ravno na to temo.

Srečno, Romana
 BRINA
#92171
na zeleni seznam, bi še jaz dala:
-Radence, vedno sadje in pladnji keksov
-Rokov tek, poleg narezkov mesnih , še dovolj sira, skute, suhega sadja, sladkih domačih specialitet
- kraški maraton
-triatlon Kočevje

Dobra ideja, ta seznam prireditev, kjer lahko dobimo tudi mi kaj za pod zob.
Lp
Uporabniški avatar
 zz topka
#92202
Ja, tudi sama se kot del organizacijskega odbora pri TD BURJA VIPAVA kar najbolj zavzemam za vegetarijanski obrok.
Tako že par let dobite na Vipavskem teku poleg polente lahko še kislo mleko ali pa jogurte. Čeprav je v letošnjem letu po tem vprašal, verjeli ali ne le eden tekmovalec. Pa bomo vseeno tudi drugo leto poskrbeli tudi za vegetarijance.
Poleg vipavskega teka bi dala na zelen seznam tudi Gradiški gorski tek. Letos smo vsakega tekmovalca posebej vprašali, če želi za obrok nemesno hrano. In na koncu prijav takoj sporočili našim kuharjem, koliko vas je bilo ter skuhali zadostno količino za vas primerne hrane.
Vse se da, če se hoče.
 Pirat
#92228
V Hotedršici smo v soboto dobili konkretno mesno porcijo in makarone. Najbrž organizatorji menijo, da smo na tistih krutih klancih pokurili toliko energije, da jo je pač potrebno nadoknaditi s tako porcijo, kjer je bilo več mesa, kot makaronov. :P
Uporabniški avatar
 mirko1
#92229
mogoče je organizator tako mislil :idea: ,vendar mi že vemo, da dajo makaroni več čiste energije kot meso, aneda? :idea: :!:
lp, mirko
Uporabniški avatar
 zz topka
#92251
Ja, nikoli ni vse prav. V nedeljo smo v Kopru na državnem prv. veteranov, ki ga organizira AK Koper in Atletska zveza, vplačali 8 eurov za topel kozarec vode, ki so ga namestili na stezo na mizo, kjer se je grel od 10 h zjutraj do zadnje runde članov, ki so nastopili ob pribl. 13. uri. Še medalj za tek na 10km ni bilo, ker naj jih Atletska zveza ne bi poslala.
To je pa tudi vse, kar smo za 8€ prejeli.
Uporabniški avatar
 katja r.
#92262
se strinjam!
na malem kraškem maratonu sem bila čisto razočarana.
po 21km borbe z burjo sem dobila pršut in teran, nič od tega ni zame. so bili pa doma tako zadovoljni, da so oblizali vse prste. :bum:
no sem pa dobila malo zelja brez klobase :lol:

glasujem za "zeleni krožnik", pa dober tek :mrgreen:
Uporabniški avatar
 shash
#92268
No, jaz sem tudi bil na začetku malo razočaran, ker smo dobili pršut in vino. Sem pa imel tasta s seboj, ki je navijal in slikal. Pa sem mu pred začetkom tekme vse podaril in je bil tako vesel, da sem potem rekel - no vse je za nekaj dobrega. Sem pa vsaj nekomu razveselil dan - ne vem a sem zato potem kljub burji in klancem na koncu neizmerno užival - ker sem imel zadovoljstvo v sebi, še preden smo štartali???
Tast pa je dejal, da bo na MKM prišel vsako leto - navijat. :clap: :clap:

LP
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA