Forum je namenjen objavi razpisov na tekaške prireditve, ki so pred nami.

Moderatorji: ero, AVI, ziga, dragons

#355762
Meni je cela ideja teka tako všeč, da sem se prijavil že takoj po Valentinini objavi na TF. Če pa je možnost izbire, bi rajši kanu za čez vodo. Ker imam precej boljše izkušnje s kanujem kot z raftom. 8) :lol:
#355764
Aha, Giorgio Turel je pobudnik januarskih treningov ja. Seveda sem ga povprašal za 'dovoljenje' in je bil navdušen. S poudarkom na spoštovanju zgodovinsko-komemorativne note teh krajev.
Sicer pa je že Kosovelj st. imel predloge, ideje o teku preko treh vrhov, prvi, ki jih je tekaško povezal leta, leta nazaj pa je bil pokojni dragi prijatelj Vili.
#355781
Miha&co., bravo! Razpis teka je zelo atraktiven.

Ideja o prevozu čez reko ni neka novost na teh tekmah. Na Western states 100 mile endurance teku to počnejo že 43 let.

Cena pa je tudi normalna.

Lp, Nino
Nazadnje spremenil Ninđa, dne 27 Jul 2017, 06:52, skupaj popravljeno 1 krat.
#355788
Da dodam še nekaj malega zgodovine, že ko so se Štajerci oglasili.
Na Škabrijelu so v 11. soški ofenzivi v avgustu in septembru krvaveli fantje iz 87. pehotnega polka z nabornim okrajem v Celju, ki je obsegal področje do Ptuja ter Pohorja. Predstavljali so glavnino obrambe Škabrijela, ter se vpisali v zgodovino kot enota, ki je prestale najhujše boje, ki jih je kadarkoli bojevala AO vojska.
Kasneje 87. celjski pehotni polk zamenja 2. gorski strelski polk iz Ljubljane, katerega vojak Ivan Matičič opisuje boje prve vojne v knjigi Skozi plamene prve svetovne vojne. O Škabrijelu:

¨Pot gre navkreber. Čez skalo je zleknjen mrtvec zatemnelega obraza. Morda je hotel planiti v kritje, a ga je ubil puh ali ga zadavil plin. Drugi leži ob sveži granatni jami, ves rumen od ekrazita. Zraven leži mula z razbito glavo, po hrbtu se ji cedi golaž iz kotlov. Deset korakov više se gnete pod veliko previsno skalo kopica ljudi, ki iščejo tu kritja. Kar trešči na to previsno skalo težka 28-centimetrska. Neki telefonist prisopiha zraven, gleda in vpije: 'Glejte, glejte, ni dolgo, ko sem tekel tod mimo in popravljal zvezo. Videl sem pod to skalo gnečo živih ljudi. Zdaj se vračam in vidim, glejte, samo še roke in noge štrle izpod skale. O, ubogi, ubogi ljudje, nič ne vem, od katerega polka so. Prav zmlela jih je, skala jih je zmlela!¨

¨Nihče nam ne more očitati, da smo krvoloki ali žejni krvi. Niti nasprotniku tega ne očitamo, ne, italijanski vojaki niso krvoloki. Ne, ponovno pribijemo, italijanski vojaki so miroljubni, humani, ne kažejo navdušenja za vojno, vsaj tu na naši zemlji ne. Videli smo jih pa, kako junaško so se borili za svojo zemljo na Mte. Cengio. Toda njihovi vojskovodje jih neusmiljeno ženejo v velikih skupinah v smrt. General Cadorna ne prizanaša svojim ljudem, neusmiljeno jih priganja v naše mitraljeze. Če mu desetkrat spodleti, jih še enajstič požene v smrt. Odkrito povedano: nam se ti ljudje smilijo, a ne moremo jim prizanesti, ne smemo se umakniti, brezčutni moramo biti, kakor je Cadorna. On to dobro ve, a tudi njegovi ljudje vedo, da nas ne morejo pregaziti¨
¨A od Solkana se usipajo nove divizije osvajalcev, ki bi hoteli ne le Trst in Postojno, ampak tudi Ljubljano in Trbovlje in Celje - in...? Največ med njimi je pa takih, ki ne bi marali ne Trsta, ne Ljubljane, ne Trbovelj, temveč konec vojne - in domov¨
#356259
https://www.facebook.com/trail3v.eu/vid ... 722180079/

Z otroci smo se odpravili skozi kaverno na Sveti gori. Tek treh vrhov bo potekal skozi to kaverno, ki je dolga 270 metrov in se v njej povzpnemo okrog 40 metrov. Na zacetku kaverne je 5 metrski odsek, kjer se je potrebno skloniti oz. počepniti. Seveda je obvezna naglavna svetilka in pozornost na vlažnih, spolzkih skalah.

ZZtopka, ce ne vidis videa, ga bom nalozil se na YT :D

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA