Forum je namenjen objavi razpisov na tekaške prireditve, ki so pred nami.

Moderatorji: ero, AVI, ziga, dragons

 jbrecko
#358113
Slika

ORGANIZATOR
Društvo Aktivni smo, Koroška ulica 7, 2342 Ruše

DATUM
Sobota, 25. 8. 2018

START
Ruše – v samem centru mesta (parkirišče pred Kmetijsko zadrugo Ruše), Trg vstaje 4, 2342 Ruše

44 km - 8:00
22 km - 9:00
10 km - 9:30

CILJ
Ruše v samem centru mesta (parkirišče pred Kmetijsko zadrugo Ruše), Trg vstaje 4, 2342 Ruše

TRASE
Tekači lahko izbirajo med tremi trasami:

TRASA – 44 MARATON POHORJE
Dolžina trase: 44 km
Višinski metri: 2.120 metrov

TRASA – 22 1/2 MARATON POHORJE
Dolžina trase: 22 km
Višinski metri: 1.129 metrov

TRASA – 10 TRAIL TEK
Dolžina trase: 10 km
Višinski metri: 448 metrov

OBVEZNA OPREMA TEKAČEV
- startna številka vedno na vidnem mestu,
- posoda za vodo, ki jo mora imeti tekmovalec vedno s sabo (vodni meh, čutara, bidon …) in napolnjena omogoča avtonomijo glede tekočine med dvema okrepčevalnima postajama,*
- osnovna prva pomoč (samolepilni obliž, gaza, povoj),*
- mobilni telefon z napolnjeno baterijo, da ga lahko organizator kontaktira ali v nujnih primerih sam pokliče organizatorja.*

Pregled obvezne opreme bo ob prevzemu startne številke in na naključnih mestih ob progi. Če obvezna oprema ni popolna ali je tekmovalec ne pokaže, sledi diskvalifikacija.

* - velja za 44 km in 22 km

KATEGORIJE
Ženske in moški absolutno. Ostale kategorije

MOŠKI/ŽENSKE
A: od 18 do 35 let (rojeni med 1983 in 2000)
B: od 36 do 55 let (rojeni med 1963 in 1982)
C: od 56 naprej (rojeni 1962 in prej)

PRIJAVA NA TEKMOVANJE
Tekmovalke in tekmovalci se lahko prijavijo preko spletne strani organizatorja, najkasneje do vključno 8.08. 2018 ali do zapolnitve limita 300 plačanih prijav na posamezni trasi.
Prijava je potrjena, ko je plačana startnina.

PLAČILO STARTNINE
Višina prijavnine je odvisna od datuma plačila in ne glede na datuma izpolnjene prijavnice:

vključno do 30. 1. 2018
44 km 30 EUR
22 km 25 EUR
10 km 15 EUR

vključno do 3. 4. 2018
44 km 40 EUR
22 km 30 EUR
10 km 20 EUR

vključno do 8. 8. 2018
44 km 50 EUR
22 km 40 EUR
10 km 25 EUR

Natančnejše informacije glede dogodka najdete v razpisu dogodka.

Za več informacij obiščite našo spletno stran http://maratonpohorje.si ali obiščite našo Facebook spletno stran Trail maraton Pohorje
 mrZ
#358127
Vse lepo in prav, ampak veliko prehitro za prijave.
Kako se naj kdo prijavi več kot pol leta naprej.
Npr.: Tekma v Istri spada v svetovno elito , pa so prve prijave samo dobre tri mesece pred tekmo.
 MatkoD
#358137
mrZ napisal/-a:Vse lepo in prav, ampak veliko prehitro za prijave.
Kako se naj kdo prijavi več kot pol leta naprej.
Npr.: Tekma v Istri spada v svetovno elito , pa so prve prijave samo dobre tri mesece pred tekmo.


Ma ja... Prijave so se odprle 1. avgusta 2017! 7. Decembra - 4 mesece ored tekmo je bilo prijavljenih 1200 tekačev/60 % prostih mest, 9. januarja 3 mesece pred tekmo pa 1800 tekačev/90 % prostih mest. Prijave za najkrajšo progo so itak iz maksimuma 400 tekačev dvignili na 500, pa je že spet skoraj vse polno...

Je že v redu, da malo prej veš, kdaj in kako!
Uporabniški avatar
 majcka
#358141
MatkoD napisal/-a:
mrZ napisal/-a:Vse lepo in prav, ampak veliko prehitro za prijave.
Kako se naj kdo prijavi več kot pol leta naprej.
Npr.: Tekma v Istri spada v svetovno elito , pa so prve prijave samo dobre tri mesece pred tekmo.


Ma ja... Prijave so se odprle 1. avgusta 2017! 7. Decembra - 4 mesece ored tekmo je bilo prijavljenih 1200 tekačev/60 % prostih mest, 9. januarja 3 mesece pred tekmo pa 1800 tekačev/90 % prostih mest. Prijave za najkrajšo progo so itak iz maksimuma 400 tekačev dvignili na 500, pa je že spet skoraj vse polno...

Je že v redu, da malo prej veš, kdaj in kako!


Zaključek cenejših prijav na Istri je 31.12, kar je 3 mesece in nekaj dni pred tekmo! Tako sem vsaj razumela mrZ-ja.

V primeru Pohorja pa je 31.01 skoraj 7 mesecev pred tekmo. Razlika je očitna. :wink:
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#358178
Ja, rad grem na naše tekme, ampak takšna pretiranost pa zares nima primere na svetu. V Italiji zaprejo celo mesto za maraton, startnina pa je 25 eur :-)
Ajde, gremo laufat :-)
 TONEK
#358183
Žalostno, da se novodobni organizatorji tekem podajajo v vedno večje absurde. Mesece prej si lahko rezerviraš dve ali tri glavne tekme v letu, ne pa za neko vaško tekmo, kjer moraš celo za 20 km s seboj vlačit nepotrebno kramo, namesto da bi organizator sam poskrbel za več točk ob progi.
Zadnje čase je v Sloveniji in bližnjem zamejstvu ogromno tekem na razpolago, tako, da z lahkoto ignoriram tekmo kova Pohorje.
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#358192
Ampak lepa je tale tekma, Pohorje je zakon :-)
Tudi čez organizacijo nimš kaj reči ... superca
Edino kar mi ni jasno, zakaj je treba nekoga vnaprej tako dolgo kreditirat, ali pa se srečaš s takšno ceno, ki te odvrne. Jaz bi namreč sam potreboval kredit :rol: :rol: :rol:
 Maac
#358482
Ker sem sam prostovoljec pri omenjeni prireditvi ter vpleten v organizacijo le-te, bi vam želel samo podati moje gledanje na par zadev, o katerih je bilo govora.

Organizacija ene takšne prireditve, pa čeprav je nekdo omenil "vaške", pobere ogromno energije, vloženega dela, še več pa seveda finančnih sredstev. Ne bi se spuščal v podrobnosti, vendar vljudno vabim vsakogar od "modrovalcev", da se naj loti organizacije podobne prireditve na približno podobnem kakovostnem nivoju. Me zanima, če bo po zaključku vseh računov še vedno enakega mnenja. Pa da vam malo pomagam. Tudi vaška prireditev stane skoraj enako denarja, kot kakšne eminentne prireditve, le da na koncu pač ni vse tako fancy. Glavni namen je pač doživetje narave kot takšne, medtem ko so "fiksni" stroški prireditve enaki (ali pa še višji, saj je potrebno opremo dostaviti v precej bolj oddaljene kraje in konce, kot recimo sredi mesta, če že govorimo o zaprtju mesta). Takšna prireditev nedvomno pritegne manj udeležencev, kot elegantne cestne prireditve, saj je po fizičnih naporih precej zahtevnejša. Zato žal ne gre drugače. Boste rekli - pa naj najdemo sponzorje. Verjemite, da je to presneto težko, najti sponzorja v obubožanem mestu s še bolj obubožano okolico. V Mariboru je žal tako, da sponzorji ne stojijo pred vrati in trkajo "spustite nas not!!". Edini marketinški magnet v mestu je pač nogometni klub, ostali smo prepuščeni lastni iznajdljivosti. Na tem mestu še enkrat vljudno vabim vsakogar k organizaciji lastne prireditve :-)

Ne morem pa še mimo ene točke - omenja se "nepotrebna krama". Oprostite, spoštovani gospod TONEK, ampak ne vem ali ne veste za kaj se gre ali pa se delate norega. Gre za tek, ki poteka skoraj 100% po naravnem okolju, daleč stran od urbanih središč, marsikje tudi brez GSM signala. Vsa obvezna oprema na seznamu je predvsem za vašo varnost, za kar moramo tudi mi kot organizatorji v prvi vrsti skrbeti. Tako kot je varnostni pas v osebnem avtomobilu namenjen naši varnosti, so tudi pripomočki s seznama opreme namenjeni le-temu. Ali pa morda pričakujete, da vas bo na vsakih 50 metrov čakal nekdo od organizatorjev, da mu boste lahko predali svoje izčrpano telo, ali pa mu prepustili oskrbo zvitega gležnja, ga prosili za pol litra vode ali kakšen prigrizek... Trail tek ni enak cestnemu teku, prav tako ne krosu, kot si morda kdo predstavlja. Tudi nismo sadisti, da bi vas silili nostit dodaten kilogram opreme na 45 kilometrih...enostavno se gre za vašo varnost...

Ampak, kot sem že napisal, to je samo moje osebno mnenje, nekoga, ki pozna organizacijo tudi odznoter navzven in moje vabilo še vedno velja... ;)

V upanju, da se vidimo avgusta, lep pozdrav
Maac
 daca10
#358485
Tekla sem na prvem in na lanskem Trailu po Pohorju. Če ne bi kupila štartnine od poškodovanega tekača, napol zastonj :) , me ne bi bilo, čeprav mi je sama trasa in organizacija všeč, štartnina pa v kasnejši prijavi predraga.
Imam pripombo glede obvezne opreme :? . Če je obvezna oprema res obvezna, naj jo imajo in nosijo vsi tekači in tekačice in naj se to preverja. Res, da so boljši hitreje v cilju, ampak naj velja tudi za njih isto pravilo. Lani je bilo vsaj pol tekmovalcev brez obvezne opreme :mrgreen: . Vsak sam zase ve, kaj in koliko potrebuje na tekmi. Vendar na krajši trasi po mojem mnenju obvezna oprema ni nujna, razen, če jo kdo želi sam. Zato napišite, da je oprema priporočljiva, če tega ne mislite preverjati in naj pravila veljajo za vse!
Pa lep pozdrav!
 TONEK
#358486
Maac, očitno ne vem, za kaj se gre, lahko sem tudi malo nor. Tekma se ne odvija ne pozimi, ne v puščavi, ne na Antarktiki ampak v poletnem, domačem okolju. Kot organizator, si mogoče že slišal za ¨Slovenski alpski maraton¨, ¨Gorski maraton štirih občin¨.... Daj, malo povprašaj Iztoka ali Jožkota, kako to lahko njima uspeva. Na začetku stoletja niti telefona še ni imel vsak.
Le kam pelje trend organizatorjev.
V nemalo razpisih sem v smehu in grozi prebral, da s plačano štartnino organizator nudi tudi štartno številko :clap:
Ala jim vera.
Potem pa ugotoviš, da si za (pre)visoko ceno dobil slabo označeno progo, na okrepčevalnicah toplo vodo, kategoriji sta bili pa dve. Ženska in moška :--
Mater, če nisem take tekme sposoben tudi jaz izpeljat :argue:

Iz razpisa umaknite to kramo, določite zmerno ceno, plačljivo 14 dni pred tekmo, pa se vam za udeležbo ne bo bati.
Daca, vse pohvale, vsaj vidim, da niso na forumu samo kimavčki.
 mikha
#358487
Stroski tekem so visoki, vem, kako pa jih pokriti je seveda zelo tezko. Ampak osnova je vecje stevilo tekmovalcev in podpora pokrajine, mesta, ljudi.

Mesto Maribor, regija, ne vem ce in koliko vam da, ampak mora tudi biti razlog, zakaj bi naj dal. Promocija mesta, kulinarike, vinska regija, moznosti kolesarjenja in pohodnistva.

Prodaja nocitev - moras imet ultro.

Vecje stevilo tekmovalcev. V Sloveniji imas recimo potencial X tekacev, severno preko Drave je potencial se dodatnih 2X.

Ko ciljas na teh 2x, postane tudi mesto malo bolj zainteresirano z leti za pomoc taksni prireditvi.

Predlagam reklamiranje po tekmah v AT, HU, CRO.
Razmislite o 100km ali 100 milj, s traso preko meje.

Šport je odraz razmer v družbi ter tudi pokazatelj prihodnosti. Prekomejni projekti, sodelovanje so del prihodnosti in verjetno omogočajo ne le sofinanciranje iz AT strani, mogoče tudi EU podporo.

Uspešno še naprej, še vedno ste boljši kot meni ljuba Koroška, ki z izjemnim potencialom ne premore nikakršne tekme. Zimski vertikal na Uršljo bi bil za prste obliznit.
Nazadnje spremenil mikha, dne 06 Feb 2018, 19:27, skupaj popravljeno 1 krat.
 mikha
#358488
Pa se Toneku na eno stvar odgovorim, glede opreme in okrepcevalnic.
Kako jaz vidim te stvari, trail - manj okrepcevalnic, vecja samozadostnost, vcasih tudi navigacija.
Gorski tek - gres lahko v hlacah in majici, organizator poskrbi za vse ostalo, skorajda luksuz, pri nas je taksen gm4o.

Seveda nas je tekace gm4o fejst razvadil. :D

Nasprotni ekstrem pa je npr. Ipertrail, zagotovo si prebral poročila na forumu. :D

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA