Forum je namenjen objavi razpisov na tekaške prireditve, ki so pred nami.

Moderatorji: ero, AVI, ziga, dragons

 janzi
#234783
Morda bo koga zanimalo! Danes sem pospravljal reklamni material, ki sem ga prejel na Wachau maratonu, in vmes najdem to http://www.wolfgangseelauf.at/. Na prvi pogled zelo zanimiv tek okrog Wolfgang jezera, z zelo lepo okolico in z dokaj neobičajno dolžino 27km.
Za marsikoga slaba stran, tek je teden dni pred Ljubljancem :D :D .
To leto se pač ne bom udeležil ne Ljubljanca ne omenjenega teka :cry: , za nasledje leto pa ga vključim v moj tekaški plan.
Uporabniški avatar
 vencelj
#236115
Gre za tek z dolgoletno tradicijo (1972), na katerem je svoje čase tekla (in zmagovala) tudi naša Helena Javornik (zmage 95, 96, 97 in 02) ter Ida Šurbek ( zmagala 99)...
Rekord proge ima kenijec Barnabas Kiprotich Kenduiywo (1:26:51 leta 2003, zmagal tudi 2002 in 2004), pri ženskah pa madžarka Helena Barocsi (1:40:38 leta 1990)...
Zadnja leta sta poleg 27 km razdalje tudi tek na 10 km in 5,5 km...

LP, vencelj
Uporabniški avatar
 Enkica
#236155
vencelj napisal/-a:Sedaj pa obstaja tudi "Team marathon": 27 + 10 + 5,2 (ne 5,5 kot sem prej napisal)= 42,2 km :arrow: en tekač na 27, en na 10 in en na 5,2 = team marathon :!:
:lauf: :juhuhu:

LP, vencelj


O, hudo, tale Team marathon. Bi bilo prav za sprobat!
Uporabniški avatar
 vencelj
#236314
Zelo uspešen nastop tekačev iz Slovenije (AD Železniki), na vseh treh razdaljah nas je teklo 8, "pobrali" pa smo 5 pokalov: absolutni zmagovalec na 10 km (Marko Pintar), absolutno tretji na 5,2 km (Tadej Jensterle, 2. v kat), 1. mesto v kategoriji na 10 km (Brane Čenčič), 2. v kat. (Srečo Mohorič)... in 2. mesto ekipe team-marathon AD Železniki ( 27+10+5,2 = jaz, Marko Pintar, Tadej Jensterle).
Na 5,2 km je teklo 190 tekačev, na 10 km 530 tekačev, na 27 km pa nekaj čez 1050 tekačev. Kenijec XY je postavil nov rekord proge (za 4 s)...
Jaz sem bil na 27 km s časom 1 ura 57 min 15 s (hud vzpon od 3-4,5 km!!) absolutno 68., v kategoriji pa 10. (190 tekačev v isti kategoriji).
Tekači so prišli iz 31-ih držav, iz Slovenije je bila menda le naša skupina.
http://www.pentek-timing.at/results/sho ... stnr=11225

LP, vencelj
Uporabniški avatar
 vencelj
#236617
:arrow: poročilo objavljam kar tu, ker tema ni tako "obsežna", da bi se mi zdelo vredno odpirati novo...
:arrow: Privoščili smo si krasen dvodnevni izlet, kazilo ga je edinole malo slabše vreme, a nismo dovolili, da bi nam pokvarilo razpoloženje. Prvi dan smo šli na ogled solnega rudnika blizu Halleina. Zanimiva podzemna dogodivščina, skupna dolžina rovov je bila 64 km, delno tudi na področju Nemčije...za turistične oglede je seveda urejenih precej manj (mislim da dobrih 10 km??), najnižja točka za oglede pa 210 m pod zemljo.
Dve uri Salzburga, nato pa do Wolfgangsee, jezera, okrog katerega smo naslednji dan tekli. Dvig štartnih številk, nastanitev, 5 km izteka in večerja.
Zjutraj po zajtrku razvoz tekačev na štartna mesta (za 10 km in 5,2 km) ter odhod na štart najdaljše proge (27 km) in hkrati cilj vseh razdalj. Pri tem nas je odlično "servisiral" netekaški del odprave (bilo nas je 19), ki je poskrbel za prenos opreme v hladnem in deževnem (na srečo le rosenje) vremenu ter seveda za pravo navijaško vzdušje. Hvala :!:
Proga je večinoma ravninska, na 27 km je pa res hud (gorskotekaški) vzpon, ki se sprva blago začne takoj po 3. km, nato pa vse bolj zaostruje do 4,5 km (klanec me je prisilil v hojo, tam sem veliko izgubil na času), spust pa prav tako strm po peščeni poti, kar nevarno za zdrse...
Rezultate sem že objavil...še par slikc...
http://www.facebook.com/album.php?aid=3 ... 1e663fafbd
http://www.facebook.com/album.php?aid=3 ... 9feb1cb863

LP, vencelj
 spela*
#236624
Čestitam, odličen rezultat in zelo majhen zaostanek za prvim mestom! :clap:
Zanimivo se mi zdi, da ste ekipe na vrhu, pa tudi tiste, ki niso na vrhu, po rezultatih precej blizu. Kot da bi vso progo vsi trije tekači tekli skupaj s konkurenčnimi ekipami, potem pa bi ena pač zmagala v ciljnem finišu.
Uporabniški avatar
 vencelj
#236635
Na kratkih progah razlika ne more biti tako velika, morda 3, 4 ali 5 minut, na dolgi pa lahko 10 min, 20 min ali celo pol ure.
Na prireditvi so bili rezultati objavljeni tudi po tekačih...lahko bi rekel, da sem zabluzil ekipno zmago, a samo minuto ali dve počasneje ne bi bili več med prvimi tremi...

LP, vencelj

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA