Forum je namenjen objavi razpisov na tekaške prireditve, ki so pred nami.

Moderatorji: ero, AVI, ziga, dragons

#297422
Čeprav sem bil 5' do šeste v Železnikih, vas žal nisem našel, ker sem nekoliko premalo pozorno prebral, kje je zborno mesto, zadnjih objav pa žal nisem pogledal, da bi si shranil telefon. Temu se pravi napačna usmerjenost mišljenja. Tako logično se mi je zdelo, da je zborno mesto pri športni dvorani, da sem spregledal, da je pisalo pri pošti (še zdaj ne vem kje je). Ker pri dvorani ni bilo nikogar, sem šel pogledat do ploščadi za bazenom, pa razen nekaj mladih, ki so bili tam še od "včeraj", ni bilo nobenega. Mislil sem, da boste vsaj šli mimo dvorane v hrib, pa ste očitno ubrali drugo pot. Potem sem se na pot odpravil sam. Iskal sem potke ob cesti, da bi se izognil asfaltu, nekaj mi jih je uspelo najti, nekajkrat pa sem se moral vračati kar daleč nazaj na cesto, ker je poti preprosto zmanjkalo. Do Prtovča sem šel tako večji del po cesti. Ker sta bila Ratitovec in Jelovica v megli in ker Jelovice ne poznam, se nisem upal tvegati, zato sem šel raje čez Podlonk, kjer je bila tabla: Dražgoše 3h. Pot je markirana, toda zelo slabo, zato sem se kar nekajkrat izgubljal in ko sem na pamet taval po gozdu, sem spet zagledal kako posamezno markacijo, potem pa spet nič. Vseeno mi je nekako uspelo najti pot. Ta pot je drugače kar zanimiva in razgibana in je dobra alternativa, če razmere za Jelovico niso primerne. Z vsemi izgubljanji sem nabral do gasilnega doma v Dražgošah dobrih 20km, 5km pa sem še dodal pri spustu v dolino, tako je bilo skupaj 25km. Sem bil pa vsaj zgodaj doma, saj sem se na Dražgošah ustavil le za nekaj minut.
Mogoče mi bo uspelo po vaši poti kdaj drugič, vsekakor bi jo rad spoznal.
#297436
Ojla soborci :wink:

Preden napišem moje izčrpno poročilo :lol: ,najprej še enkrat velik hvala lepa Venclju, da nas je "vzel" s sabo na odlično turco iz Železnikov do Dražgoš! :laola
Odlična ekipca Vencelj, Sukar, Alenovski, 5r002, Šumadinac smo se zbrali ob 6ih zjutraj na parkirišču v središču Železnikov, kjer pa še ni bilo duha in sluha o kakšnem sneženju...dobre volje se ni manjkal že takoj na štartu in tudi vmes je bilo smeha in dobre volje na pretek...dostikrat nisem vedu al bi se smejal al bi tekel..."na dol" je blo še posebej pestro haha
Sama trasa kr luštn razgibana, sploh začetek je bil kr zanimiv, mal še zaradi teme v glavnem pa zaradi grizenja kolen :lol:
En postanek v koči na Ratitovcu, preoblačenje, topel čaj, sendviči in že jo mahnemo naprej po vrhu proti Dražgošam...razgled nam je mal pokvarila megla in rahlo sneženje ampak zato uživancija ni bila nič manjša...čez Jelovico gori, doli,...in Sukar-jev hardcore spust v Dražgoše :-- na zasluženo hidracijo! :wink:
Sledil še zadnjih par km. spust do našega izhodišča...Železniki! :clap:

Na koncu še obvezna analiza na toplem v bližnjem lokalu in povratek proti domu...super smo se imel in sigurno pridem še kdaj...mogoče že naslednje leto :D ...see ya :wink:
#297456
Muc in Vencelj sta že vse povedala! :)

:arrow: Vencelj, hvala za povabilo in odlično vodenje v super tempu! :clap: Prvi klanci so bili zame najtežji (po Vršiču jih namreč nisem videl od blizu)... :lol:
:arrow: Sukar, hvala za sklic ekipe iz našga konca! :clap:
:arrow: Šumadinac, hvala za prevoz! :clap: Upam da smo si priboril kakšno piko za "Ultrašiht 2013"! :lol:

Vsem še 1x hvala za super družbo!! :laola
Bolj je šlo proti koncu, bolj smo se režal... ekipa da te skipa (vsi vemo kam)! :lol:

Pa še nekaj fotk: https://picasaweb.google.com/1144888783 ... directlink


Upam da zadevo ponovimo naslednje leto! ;)

P.S.: tokrat bo statistiko glede kilometrine posredoval Sukar (za kalorije pa že vemo :lol: )... mojmu GSMu se je namreč zmešal! :roll:
#297494
Najprej, hvala vsem :!:
S tako homogeno ekipo je pravo veselje rajžati naokrog :juhuhu: . Ko sem prej videl, kdo so potencialni udeleženci, sem se malce bal tempa (najšibkejši člen), pa mislim, da smo se lepo uskladili in je bilo za vse ravno prav. Mislim tudi, da sprememba prvega dela trase ni bila slaba, tista cesta je res nebodigatreba (vendar pot, po kateri smo šli, ne bi bila za bistveno večjo skupino).
Ideja o še eni počasnejši skupini ni slaba, s pripombami:
:arrow: ena precej velika (letos 258 udeležencev) počasnejša skupina se na isto pot poda vsako leto (že 14 let) ob polnoči izpred bazena v Železnikih. Torej bi "srednja" skupina morala štartati npr. ob 4.uri...
:arrow: če bi hoteli to, potem bi bilo bolje poleti organizirati "ogledno turo" z "ukinitvijo" prvega dela do Prtovča (torej gor z avtom), ker je cesta dolgočasna, pot, po kateri smo šli mi, pa primerna le za "kozle", potem pa bi se lahko vrnili iz Dražgoš na Prtovč po (meni dobro poznani) spodnji markirani poti (uporabljam jo velikokrat v različnih kombinacijah, tudi zadnjič kot povezavo Sp. Danje- Prtovč- Dražgoše: http://vencelj-sportnik.blogspot.com/20 ... dklop.html ...(milk...mislim... :roll: ...brez komentarja...), čeprav že sedaj vem, da kakšne udeležbe ni za pričakovati. Včasih vnaprej najavim kakšno svojo pot in potem običajno hodim sam (kar mi sicer tudi ni problem), seveda, vsak od nas ima svoje konce in svoje plane.

LP, vencelj
#297498
vencelj napisal/-a: Ko sem prej videl, kdo so potencialni udeleženci, sem se malce bal tempa (najšibkejši člen),


Čisto malo je manjkalo , pa bi bil letos nekdo drug najšibkejši člen... :roll: :roll: , tako pa... upam da drugo leto... če le ne bo spet strah pred tem, da me zveri samega in zapuščenega raztrgajo nekje na Ratitovcu ,prevelik :evil: :twisted: :lol:
Drugače pa... kapo dol :clap: :clap: :clap:
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA