Forum je namenjen objavi razpisov na tekaške prireditve, ki so pred nami.

Moderatorji: ero, AVI, ziga, dragons

#247270
Lp!

Na kratko.
Se mi je zdelo, da bo nekaj takega,ker se iz same debate ni dalo razbrati kdo je kdo. Vendar sem reagiral po navedbi (v podkrepitev nekaterim prejšnjim trditvam) ... da ne govorimo o tem, da se 21.05.2001 odvija tudi druga največja tekaška prireditev .... ker sem sklepal-razumel, da je kriv organizator, ki ima svoj tek-termin na ta dan in ne tisti, ki je svoj tek prestavil na njegov termin. To ne bi bilo prav.
Če bi napisal kako drugače npr. .. zakaj so Radence prestavili na ta dan, ker se ne bom mogel udeležiti teka za SLO pokal oz. zaradi tega bom moral izpustiti tek v Radencih, najbrž niti ne bi reagiral.
MNZ in Policija je v vsem tem "specifika" (na ostale udeležence nima nekega večjega vpliva) in tukaj je res nastal problem ( se strinjam tudi z navedbo kdo in kaj bi moral narediti), ki pa se ga navsezadnje da lahko tudi rešiti. Npr. z dogovorom, da se glede na okoliščine določi druga organizatorja in MNZ o tem uradno obvesti svoje organe (tekmovalce), kar za sedanjo obveščenost ostalih udeležencev nima nobene zveze. Tak bi tudi moral biti vaš "uradni" odziv na pristojnega za te stvari na MNZ.

Toliko o tem, so še druge teme o katerih bomo lahko katero rekli (ko rešimo ta problem) ko se srečamo na katerem od prihajajočih tekov. Jutri se začne "Po Panovcu" v Novi Gorici in tako naprej.
Veliko užitkov in uspehov na tekih.
#247358
edo-brko napisal/-a:Če bi napisal kako drugače npr. .. zakaj so Radence prestavili na ta dan, ker se ne bom mogel udeležiti teka za SLO pokal oz. zaradi tega bom moral izpustiti tek v Radencih, najbrž niti ne bi reagiral.


A niso Radenci (maraton, ne vas) vedno 3. soboto v maju? Tudi letos so. Tako da po moje niso nič prestavljeni.
#247410
Lp!

Ja, Špela* - človek ni nikoli dovolj pameten, vedno se mu lahko pripeti, da preden kaj naredi ne preveri in uskladi vseh pogledov in okoliščin.
Po tvojem prispevku pa sem se v zadevo nekoliko bolj poglobil in uporabil moj "arhiv" ( ne tistega, ki bi ga rad imel Janša) in ugotovil, da v zadnjih desetih letih trditev, da so "Radenci" vsako 3.soboto v maju drži skoraj 100% (25.5.2002 je bila 4.sobota), drugi del trditve, da pa se letos niso "prestavili" je pa polemičen. Odvisno kako gledaš na to. Ali upoštevaš določen dan (npr.3.soboto) ali datum. Če gledaš s prvega vidika dejansko prireditev ni "prestavljena", če pa upoštevaš datum potem pride do zamika (prestave) za en teden (v letih 2008-2010 so bili termini 17-16-15.5, letos pa 21.5.). Jaz sem v prispevku izhajal iz stališča datuma kot najverodostojnega podatka (kot najbrž misli tudi večina nas) za primerjavo, ki je potrjeval "prestavljanje" Radencev. Radenci so bili v veliki večini (2003,2004,2008,2009,2010) teden pred Zalim Logom in Hotedršico), v letih 2005,2006 in 2007 pa so bili vsi trije teki na isti datum. Zali Log se vseskozi "drži" datuma okrog 21-24.5. neglede kateri vikend oz.sobota je.
Pri moji primerjavi pa nisem upošteval oz. sem spregledal "parameter" 3.sobote. Glede na to bi morali najbrž upoštevati še kakšne druge parametre (npr.pred ali po veliki noči,koledarski letni časi,lunin mrk,in še kaj), kar pa težko verjamem, da organizatorji upoštevajo pri svojih terminih oz.če o tem tekmovalci razmišljajo ko se odločajo kdaj in kje bodo tekli.
V danem primeru ne bi bilo ničesar problematičnega, ker so prej že nekajkrat bili vsi trije teki na isti datum, če ne bi prišlo do "nerodnosti", ker se je dvema tekoma dodala še udeležba za SLO pokal -MNZ in Policija pri tem pa ni nihče tudi pomislil na "faktor" 3.sobote v maju (Radenci).
Tako jaz gledam na zadevo. Iz "zaupnih" virom, pa sem slišal, da se bo zadeva uredila tako, da bo kot mora biti.
#247469
edo-brko, jaz sploh ne kritiziram takšnega in drugačnega izbora datumov, samo odgovarjam na "ugotovitev" o prestavljenem datumu Radencev. Ker enkrat pred kratkim sem nekoga slišala podobno pritoževati se nad trojkami, ki da so letos prestavljene, ker niso en teden pred Radenci.
Ampak fora je, da je datum Radencev določen tako, da je to 2. sobota v maju (vsaj naj bi bilo tako - ti ugotavljaš, da vedno ni bilo tako, kar pa že ni več ok), trojke pa na tisto soboto, ki je najbližja dnevu zmage, 9. maju. :)

Dvomim pa, da kateri koli organizator tekov upošteva kriterije, kot so lunine mene, kitajski koledar, postavitev zvezd, datum izplačila letnega regresa ali božičnice, povprečna potresna aktivnost na tisti dan ali število Sončevih peg. :)
#251413
Spremljal sem tole temo in tudi iskal kakšne podatke, sedaj mi je v roke prišla zgibanka http://www.olympic.si/fileadmin/dokumen ... ce2011.pdf , iz katere je razvidno, da bo po običajnem sistemu organiziran le Slovenski pokal za MNZ, Slo pokal v rekreativnih tekih pa bo imel le zaključno prireditev v Štanjelu (sobota, 3. 12. 2011).
Prvi tek za MNZ Policija bo (tako kot je že objavil RoKo) to soboto, 23. 4. 2011 v Pečarovcih. Preletel sem bolj na hitro, a z Gorenjskega konca je sedaj namesto Suše ( prekrivanje s Hotedršico) Tek po Dovžanovi soteski (21. avgust). Ostalih sprememb mislim, da ni.
Glede Slo pokala v rekreativnih tekih pa sem v pravilih za Gorenjski pokal zasledil tole (beri drugi odstavek): http://www.klub-trmastih.si/gp2011/clanipr.pdf .

LP, vencelj

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA