Forum je namenjen objavi razpisov na tekaške prireditve, ki so pred nami.

Moderatorji: ero, AVI, ziga, dragons

#281437
Da se še jaz malo javim v tole rubriko.
Trbovlje - prekrasno. Presenetil me je naliv in poplavljena tekaška steza, ker presenečenja pretvarjam v izzive - sem se sezula in tekla bosa (je blo škoda mojih na novo opicanjenih tekaških copat). Odtekla 45 krogov po umetni travi - navdušena (moje nogice tudi).

Nadaljujem danes v Kranju, bosa, se razume. Če bo malo dežja - hvala, mi ne bo zakuhalo in zavrelo v ekonomu (beri-v glavi), pa spet bom šparala na tekaških copatah.

Pridem tudi na Kodeljevo, na iztek. Se vidimo in se veselim. A je potrebno napisati, da bom bosa?
#281546
Ravnokar prišel nazaj s Kodeljevega. Srečal veliko znanih obrazov. Še največ sem klepetal (verjetno bo zaradi tega jutri dež) s Forrestom, ki bo po mojem mnenju kmalu eden najboljših slovenskih ultramaratoncev, če ne bo imel težav s poškodbami.

S sabo sem pripeljal dva zajčka :lol: Najmlajši je uspel preteči 5 krogov naenkrat in bi verjetno še kakšnega, če ga ne bi ustavil, najstarejši (zajček) pa 3 kroge. Kasneje smo dodali še kakšen krog ali dva.

Žabcev podvig, 10 maratonov v 10 dneh, je trenutno zelo ogrožen, ker je eden od mojih zajčkov izropal okrepčevalnico (napolitanke, čips, čokolada...).

Zato smo pobrali šila in kopita :oops:
#281576
Vreme napisal/-a:Špela se čisto ne strinjam s teboj.


V čem se ne strinjaš z menoj? Da MENE takšni pozivi odvračajo? :wink:

Ja, priznam, da imam probleme z dobrodelnim prireditvami. Ker sem mnenja, da:
1. Nihče ne bi smel biti odvisen od dobrodelnosti sodržavljanov. Navsezadnje plačujemo davke zato, da država z njimi upravlja tudi tako, da skrbi, da se to ne zgodi. Vsaj tako bi moralo biti.
2. Če dam denar, ga ne dam kar tako, zastonj. Navsezadnje ga moram jaz zaslužiti. Ali dobim za to nekaj dobre glasbe (v primeru dobrodelnih koncertov), ali udeležbo na dobro organizirani prireditvi, ali ogled predstave ...
Je bila pa letos veliko boljša organizacija kot lani. :clap:

raf napisal/-a:Žalostno pa je, da mora biti sploh kak bonus, da se odločijo pomagati.....

Sem opisala zgoraj. V ustavi smo socialna država. A žal ...
#281582
Pozdravljena družina NGU in vsi pripadniki ter opazovalci :D
Tokrat se res nisem mogel udeležiti kroženja, saj se je naenkrat zgrnilo preveč obvez.
Posebej mi je žal, ker me ni bilo v Mariboru in na Ptuju.
Veselim se NGU družbe na naslednji možni akciji.

V tej temi bi rad več pozitivizma in brez nekih "dvobojev", ki sem ne spadajo.
Seveda tukaj nisem mislil Špele, ker jo razumem in vem, da ima prav. Ustava je za vse. Tudi sam imam pomisleke, če je takšna dobrodelnost, da pomagaš enemu v kraju, kjer je vsaj 200 potrebnih enake pomoči, sploh dobrodelnost??? Ni me treba zato popljuvat. Samo javno razmišljam!

Vsaka čast vsem NGU-jevcem, ki porabljajo svojo energijo za dobrodelnost, čeprav rezulatat nikdar ne bo enak vloženemu delu. Verjamem pa, da če spremeniš en žalosten vek v srečen trenutek, je kot utrinek na nebu in ti zagotovo prinese srečo ali pa se ti lažje uresniči naslednja želja.
#281589
Hoj,
včeraj sem se končno tudi jaz uspel pridružiti ekipi NGU in z njimi odtekel 32 km. Vse skupaj je minilo zelo hitro, v prijetni družbi in ob srečevanju mnogih znanih in tudi novih obrazov.

Tule si lahko ogledate FOTOGRAFIJE, ki sva jih posnela z Micim.

Čestitke vsem, ki ste v teh desetih dneh sodelovali in prispevali v dobrodelne namene.

Lp, Matjaž
#281593
Včerajšnji tek je bil pravi balzam zame, veliko prijateljev = dobra družba, lepo vreme vreme, tudi kar precej lepih deklet, tako na progi, koz izven nje (še posebej tiste za mizo s srečolovom) :=)
čestitke Mateju in njegovim pomagačem za izpeljan projekt in za vse odtečene maratone. Desc je res hiter, ni kaj! Drugo leto pa se zagotovo zopet vidimo. Srečno vsem tekačicam/tekačem.
#281596
Tudi jaz sem bil včeraj za kratek čas udeleženec tega dogodka in odtekel en simbolični krog. Prišel sem v glavnem zaradi solidarnosti in dobre družbe, saj sem bil prej na Franji.

Pa se bom še sam malo vključil v ustavno tematiko.
Če bi na svetu ves denar, ki je namenjen orožju namenili za hrano in zdravila, ljudje ne bi umirali od lakote in smrtnost zaradi bolezni bi bila močno zmanjšana.
Enako velja za Evropo, EU in tudi Slovenijo.
Če je odrekanje orožju prehuda stvar, bi se lahko odrekli (velja za Evropo) najbolj luksuznim avtomobilom ali bi naredili kakšen kilometer manj za navdnim in več z javnim transportom. Ali pa malo manj klepetali po najnovejšem mobilniku, ali ....

Posameznik ne more rešiti ne sveta, ne Evrope in ne Slovenije, lahko pa (pomaga) reši(ti) enega človeka . Za socialno državo, ki je zapisana v ustavi (tudi pravica do osebnega dostojanstva je, pa do varnosti, do svobodnega izobraževanja, pa do zdravega življenjskega okolja, država naj bi ustvarjala možnosti, da državljani laho pridobijo primerno stanovanje). To so lepa načela, za katera pa je potreben denar (beri davki).

Država pobira davke tudi za socialno državo. Očitno je teh sredstev premalo. Zato obstaja tudi izvendržavna solidarnost. Rdeči križ, Karitas, UNICEF (pustimo nepravilnosti, osbnovna ideja je ok) in razni klubi bogatih in/ali uglednih (Rotary, pa levčki in podobno) ter druge dobrodelne organizacije. Očitno pa tudi to ne zadostuje. Obstaja solidarnost med sosedi, med sorodniki, med prijatelji in med znanci. Solidarnost obstaja tudi med stanovsko povezanimi skupinami očitno smo tudi tekači do neke mere solidarni. Samo tek nam je treba ponuditi.

Never give up je lep projekt. Čestitke organizatorjem, ki so žtrvovali precejšen del svojega časa, Žabec pa tudi precej potu na 10 zaporednih maratonih ter izbrali tudi primerne obdarovance. 10 € ni vsota, ki si je tekači ne bi mogli odreči. Podpora organizatorjem in dober namen so me pripeljali na Kodeljevo, čeprav so bile moje noge crknjene od kolesarskega maratona in niso mogle tekati. Enostavno sem moral biti tam, sicer zaradi organizatorjev in tistih , ki potrebujejo pomoč, čisto po resnici pa zaradi sebe, ker sem si tega tudi želel.
Nazadnje spremenil raziskovalec, dne 11 Jun 2012, 09:53, skupaj popravljeno 1 krat.
#281597
Udeležil sem se NGU in bi rad nekaj povedal glede dobrodelnosti. Akcija bratov in očeta Markovič je vredna velike hvale. Dobrodelnost pa je vedno zelo subjektivna. Najraje prispevam, če vem komu dam. Še najraje mu dam direktno v roko, v klobuk. Še bolje bi bilo, če bi mu prispeval za račun za elektriko. A bodimo praktični, pri tekaški humanitarni prireditvi se mora pri posamezniku za udeležbo poklopiti več stvari: družinski urnik, morebitna želja pri ostalih (mlajših) družinskih članih za udeležbo, denar v denarnici za prispevek, razpoloženje za tek, prevoz do prireditve, želja po druženju s sotekači.
Nič novega pravzaprav nisem zapisal. Želel sem povedati le, da se je nesmiselno prepirati okoli udeležbe in neudeležbe, niti trkati na vest drugih (ker je tega v sodobni družbi itak že preveč).
Imam pa idejo za drugačen pristop. Organizirajmo naslednje leto NGU na isti dan v vseh desetih mestih hkrati (tako kot maturantska četvorka). Imam občutek, da bi ta skupinski spirit ljudi mobiliziral v večjem številu.
#281603
Da ne bi bilo (spet) kakšnega napačnega razumevanja, samo povzetek bistva iz besed drugih ljudi: :wink:

IronDave9 napisal/-a:Včerajšnji tek je bil pravi balzam zame, veliko prijateljev = dobra družba,


ZdravkoC napisal/-a:Verjamem pa, da če spremeniš en žalosten vek v srečen trenutek, je kot utrinek na nebu in ti zagotovo prinese srečo ali pa se ti lažje uresniči naslednja želja.
:clap:

raziskovalec napisal/-a:Enostavno sem moral biti tam (...), čisto po resnici pa zaradi sebe, ker sem si tega tudi želel.


jedrnat napisal/-a:Želel sem povedati le, da se je nesmiselno prepirati okoli udeležbe in neudeležbe, niti trkati na vest drugih


In tale predlog se meni zdi odličen:
jedrnat napisal/-a:Imam pa idejo za drugačen pristop. Organizirajmo naslednje leto NGU na isti dan v vseh desetih mestih hkrati (tako kot maturantska četvorka). Imam občutek, da bi ta skupinski spirit ljudi mobiliziral v večjem številu.
#281608
spela* napisal/-a:In tale predlog se meni zdi odličen:
jedrnat napisal/-a:Imam pa idejo za drugačen pristop. Organizirajmo naslednje leto NGU na isti dan v vseh desetih mestih hkrati (tako kot maturantska četvorka). Imam občutek, da bi ta skupinski spirit ljudi mobiliziral v večjem številu.


...in potem dodajmo še malo zdrave tekmovalnosti: seštejmo km razdalje udeležencev v posameznih mestih in razglasimo najbolj tekaško humanitarno mesto tistega dne. Poiščimo motiviranega sponzorja, ki bo skupno pretečene km pomnožil z 1 EUR in sredstva namenil pomoči potrebnim družinam/posameznikom.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA