Forum je namenjen objavi razpisov na tekaške prireditve, ki so pred nami.

Moderatorji: ero, AVI, ziga, dragons

#351313
Pozdravljeni,

na letošnjem Ljubljanskem maratonu boste lahko spremljali naslednje tempo tekače za naslednje ciljne čase:

3:00 Boštjan Potočnik
3:00 Klemen Rojnik
3:15 Sašo Meden
3:15 Boris Fluher
3:30 Borut Malavašič
3:30 Boštjan Urankar
3:45 Vanja Supič
3:45 Igor Stegel
4:00 Zdravko Čufar
4:00 Janez Cerk
4:15 Inot Klemenčič
4:15 Tadej Zajc

Tekači bodo postavljeni na začetku con z njihovimi ciljnimi časi.
#351317
Hvala za tole informacijo, sam sem jo iskal že kar nekaj dni... saj ne da bo zaradi tega kaj bistveno lažji moj prvi maraton :D
Malo je treme pa je že fajn da vem komu bom sledil v želji da pridem v cilj pod 4 urami :laola
#351487
papikele napisal/-a:Ne vem zakaj se za tempo tekače prijavijo zajci, ki za to niso pripravljeni? Jim je tako težko dati 35€ (predvidevam, da dobijo zastonj prijavo) ?


Tako je, sam sem večkrat tekel zajca na maratonu v Radencih in moram reči, da je to zelo zahtevno opravilo. Včasih si pripravljen za določen čas, ampak odteči zajca v tem času pa je bistveno težje, kajti držati je treba enakomeren tempo in hkrati bodriti tekače v svoji bližini.
V Radencih se mi je pogosto zgodilo, da sem v cilj prišel sam brez skupine, kar je še posebej mučno za zajca :lol:
#351500
A tempo tekač je robot ali kako? Tudi njemu se lahko kaj pripeti, da ne gre vse po planih. In to, da je bil par minut prepozno v cilju, je še najmanjše zlo. Prišel je v cilj, verjetno so tekači okoli njega vedeli, koliko je ura. Ne me hecat, saj na startu ni videti drugega kot zijanje v ure na roki in pritiskanje gumbov. In dober tekač (s tem ne mislim nujno hiter, ampak pripravljen na določen rezultat) si že vnaprej splanira, kako hitro bo tekel.
Zajčki, hvala za vaš trud.
#351501
Loni napisal/-a:A tempo tekač je robot ali kako? Tudi njemu se lahko kaj pripeti, da ne gre vse po planih. In to, da je bil par minut prepozno v cilju, je še najmanjše zlo. Prišel je v cilj, verjetno so tekači okoli njega vedeli, koliko je ura. Ne me hecat, saj na startu ni videti drugega kot zijanje v ure na roki in pritiskanje gumbov. In dober tekač (s tem ne mislim nujno hiter, ampak pripravljen na določen rezultat) si že vnaprej splanira, kako hitro bo tekel.
Zajčki, hvala za vaš trud.

Se popolnoma strinjam, se zgodi da včasih RES ne gre
#351507
Mene je tudi kritika glede zajčkov zmotila. Če sem prav pogledala, je eden od zajcev za 4:15 prišel v cilj 2 in pol minuti prej, za drugega pa vemo, da ima po mojem od vseh (skoraj zagotovo) najboljšo statistiko glede točnosti na preteklih maratonih in ga ni potrebno zdaj takoj napasti. No pa ZdravkeC, ki je tudi legenda :D
Poleg tega sploh ne vemo, kaj se je zgodilo.

Ko smo bili pred leti kot opazovalci maratona na Lago di Garda, so vsi trije zajci za 3:30 dobesedno umrli. Se zgodi ;)
#351513
Naj najprej pojasnim, da NE tečem maratonov....predstavljam si, da so zajčki tam nekako za okvirno doseganje tempa....oziroma časa, ki naj bi ga dosegli na prehodu ciljne črte. Zanašanje SAMO na zajčkov tempo je pa za nekoga, ki absolutno hoče doseči tak in tak rezultat dokaj neresno početje. Tisti, ki tečejo po občutku (brez ure) itak tečejo po svojem občutku, tisti, ki tečejo na tempo, pa itak tečejo po svoji uri. Torej jim zajčki nič kaj ne koristijo. Predstavljam si, da so zajčki tam zato, da dosežejo cilj 'tam nekje'....poleg tega je verjetno malo tekačev, ki vso pot vzdržujejo točno isti tempo. In zakaj ni zajčkov z uro manjšo od 3:00?? In ne nad 4:15?

Če pa vzamemo še malo za hec....ga je pa letos najbolj pobiksal zajček, ki naj bi držal tempo za čas okrog 2:00. :lol: :lol:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA