Forum je namenjen objavi razpisov na tekaške prireditve, ki so pred nami.

Moderatorji: ero, AVI, ziga, dragons

 TONEK
#364394
Če me naša ne bi dobro poznala (42 let), bi me imela za norega, da grem s Pule na pohorsko tekmo. :-- Vendar tako sem se že zdavnaj odločil, moram priznati, da so lepote kraja ob trasi zares vredne ogleda. Samo kaj, ko sem moral z enim očesom vedno gledati v tla (razen, ko je bila pred mano kakšna mladenka) :D , sicer bi se hitro spotaknil - pa še brez rokavic sem bil.
Začetek tekme je bil (vremensko) kar ugoden, saj je bil zrak še dokaj hladen, zadnjo uro in pol pred ciljem pa topel in nemogoč za dihanje. Štart bi moral biti vsaj uro ali dve prej. Bil sem tudi brez palic in zadnja, vroča strmina, me je dotolkla. S palicami in ob hladnejšem zraku, bi komot prišel v petih urah, sem pa zelo žalosten, da sem bil zopet najstarejši med 154 glavo množico.
Vsekakor moram na tekmi pohvalit prijaznost osebja pred štartom, na okrepčevalnicah in podelitvi. Tudi proga je bila super označena, okrepčevalnice založene, table oddaljenosti do cilja.
Sem pa ob prihodu Ruše turistično raziskoval, namreč kakšna usmerjevalna tabla do kraja dogodka bi lahko krasila kakšno križišče, pa tudi redarja parkinga nisem opazil nobenega. Naj navedem še kakšno 'cvetko': Hudo slani čevapči(čki) so bili zares najslabša izbira za malico v cilju - naša proga (36), se je srečevala z daljšo(53) na najbolj alpinističnem odseku trase in ob popolnoma razmočeni podlagi je moral biti korak nadvse previden (in počasen) - Ta dan sem bil edino prehiter :mrgreen: z odhodom domov, in s tem izpustil žrebanje nagrad. :lol:
Kot že rečeno, na moji tekmi sem pogrešal kakšnega 'tastarga', bilo je zelo malo znanih obrazov, pa Zdravkeca in Francija tudi nisem videl.
Ob povratku domov, sem med Trojanami in Domžalami vozil v močnem nalivu, na voznem pasu se je promet odvijal s 30 km-sko hitrostjo.
Zdaj pa nazaj v Pulo.
http://www.live.protime.si/#3_5EE8CA
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#364403
TONEK napisal/-a:... Kot že rečeno, na moji tekmi sem pogrešal kakšnega 'tastarga', bilo je zelo malo znanih obrazov, pa Zdravkeca in Francija tudi nisem videl.
http://www.live.protime.si/#3_5EE8CA

Ja TONEK nisi šel na pravo razdaljo. Midva sva si rezervirala mesto na Pohorje ultra trail, to pa ni 36 km, ampak 85 km. Ker te ni bilo, se tudi nisem potegoval za zadnje mesto. Tudi jaz sem bil najstamlajši in zato tudi v kategoriji prvi :laola
 TONEK
#364405
Vse čestitke, Zdravko! Šele doma sem videl, da si bil na tekmi in to ta dolgi, kot se zate spodobi, jaz pa na lumpi , pa še to sem v vročini komaj zmogel.
Vsaka ti čast, da vztrajaš tako dolgo na najdaljših progah.
In seveda - kapo dol za zmago na tako zahtevni preizkušnji.
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#364422
:laola
hvala TONEK za čestitke in ja, lepo je uživat na dolgih progah, še posebej, če zajemajo malo noči, kot je to bilo na PUT.
Glede zmage je pa tako: moraš biti hiter ali pa star :rol: jaz hiter nisem :-)
 lecko
#364427
:laola
Citat: "Moraš biti hiter ali pa star :rol: jaz hiter nisem :-)"

Nevemzakaj me je tale stavek spomnil na tisto pesem od Plavega orkestra, parafraziran naslov se sedaj glasi " Bolje biti brz nego star " :D
 vinkop
#364429
ZdravkoC napisal/-a:Glede zmage je pa tako: moraš biti hiter ali pa star :rol: jaz hiter nisem :-)

samo tudi starost ni samoumevna....pravjo da moras imet sreco da jo dozivis... :toast:
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#364468
starost je relativna, hitrost tudi, edina absolutna komponenta je sreča :-- :lol:
 Ninđa
#364496
@PohorjeUltraTrail pohvalo vzamem nazaj :x

Ali je bilo res nujno potrebno popackati trase po Pohorju z oranžno barvo?

To kar ste naredili po Bistriškem vintgartu pa nima nobenega opravičila. Ne razumem vas zakaj ste morali na vsake toliko (cca. 100 m razdalje) skale popackati z oranžno piko in na podrta drevesa narisati smeškote ipd. Brez tega ne bi šlo - kaj bi se lahko zgodilo? Tekači bi se zaletevali v drevesa oz bi zavijali iz ene in edine potke ter šli plavati po Bistrici?

Samo v Sloveniji. Pohorje bi moral postati narodni park.

Prosim za razlago :argue:

Lp, Nino
 TONEK
#366699
Včeraj sem se tudi jaz prijavil na letošnjo tekmo, saj se mi je lani zelo dopadla. Sem pa malce skeptičen zaradi predplačila, saj imam za letošnje tekme pri organizatorjih deponirane vsaj pol penzije. :( Tudi visoka cena in razpisani pogoji mi niso najbolj všeč. Nikakor ne razumem dodatnih stroškov za prevoz na štart, točka pod 'kategorije in nagrade' je prazno, točka pod obvezno opremo za lumpi tek pa kot vabilo na Himalajo.
No, pa če bomo preživeli korono, bomo tudi to.
O Z
http://pohorjeultratrail.si/

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA