Forum je namenjen objavi razpisov na tekaške prireditve, ki so pred nami.

Moderatorji: ero, AVI, ziga, dragons

 milk
#364072
vinkop napisal/-a:15 min/km in sem znotraj dveh ur in pol....jaz mislim da je to povsem izvedljivo v normalnih vremenskih okoliscinah ali se motim?

Ali ciljaš na stopnićke?! 4 km/h je vrhunsko, to je za čas približno 1:45'. Za dve uri moraš teči vsah dobrih 3,5 km/h na uro. Jaz sem nameril 7,1 km. 9 km pa so organizatorji najbrž potegnili označevalnega traka ob progi.
 TONEK
#364073
Še malo, pa bo topla voda na novo odkrita :lol: .
Mile, daleč od tvojih napovedi je moje trenutno stanje. Če bodo (zame) dobre vremenske razmere - oblaki ali megla, prijetno hladno - , je moj planiran čas 2.40h in bom enajsti, od desetih prijavljenih v najini kategoriji :D
Danes sem odnesel gor cunje, travca lepo pokošena, stezo proti KS pa mislim, da bodo še malo urejali. Vremenski pogoji so bili super, obiska skoraj nobenega.
 vinkop
#364074
milk napisal/-a:
vinkop napisal/-a:15 min/km in sem znotraj dveh ur in pol....jaz mislim da je to povsem izvedljivo v normalnih vremenskih okoliscinah ali se motim?

Ali ciljaš na stopnićke?! 4 km/h je vrhunsko, to je za čas približno 1:45'. Za dve uri moraš teči vsah dobrih 3,5 km/h na uro. Jaz sem nameril 7,1 km. 9 km pa so organizatorji najbrž potegnili označevalnega traka ob progi.

seveda ne ciljam na stopnicke....to je moj prvi pravi gorski test....do sedaj sem v glavnem fural teke z visinsko razliko +/-200m....to sem cist tako racunal, ce je proga malo manj kot 10km in ce v povprecju naredim kilometer pri 15. minutah pridem nekje do limitnega casa....ce pa pravis da je proge dobrih 7km potem pa bi lahko res bilo okoli dveh ur....v glavnem vse to pisem samo matematicno in ne mi zameriti....
Uporabniški avatar
 majcka
#364075
milk napisal/-a: Jaz sem nameril 7,1 km. 9 km pa so organizatorji najbrž potegnili označevalnega traka ob progi.


Meni je lani ura namerila izpod žičnice do vrh Grintovca 6,6 in nekaj kilometra. Predvidevam pa, da je štart še nekoliko niže.
Uporabniški avatar
 zz topka
#364076
Miletu se je vejkarca najbrž pokvarla... :D
Mislim, da gre pa tu res za zaupat razpisu, da je proga dolga 9,8km... morda kak meter manj...ali več...
meni je lani iz postaje teleferke do vrha namerilo 6,15km... plus dobri trije so ziher od štarta do postaje...
 milk
#364077
Do žičnice je 2,5 km. Lahko da ura kje vmes za kratek čas izgubi signal in je v resnici trasa nekoliko daljša, toda veliko manj od skoraj 10 km. Mislim, da bo večini, ki bodo tekli z uro, ki ima gps, pokazalo razdaljo do 7,5 km. Če pa meriš traso s števcem korakov, pa lahko pokaže precej več.
Pomembno je predvsem, koliko časa porabiš za vzpon. Časi pod uro in pol so vrhunski, do 1:45' so zelo dobri, dve uri je meja, kjer se končajo dobri časi, do 2:15' je še dokaj spodoben čas, od tu do limita je zelo hitra planinska hoja, nad dve uri pa pol pa že ni več nedosegljivo za malo boljšega planinca. Čas, ki je napisan na tabli, pa je zelo počasna planinska hoja, vključno z malico na Kokrškem sedlu!
 vinkop
#364078
eto, mile razlozu....bom videl kaj bo pokazal fenix 5 plus v nedeljo, no, najprej se morem prvic pojaviti na startu in nato upati da bom prisel na vrh.....
#364079
Proga je zares dolga 7,9 km. Do žičnice 2,8 km, do sedla 5,3 km.

Glede hitrosti pa: spodaj na cesti bodo ta prvi šli pod 6 min/km, mi ostali malo počasneje, zgoraj, ko je najbolj strmo, pa bo redkokdo pod 15 min/km.
Uporabniški avatar
 majcka
#364080
slorunner napisal/-a:Proga je zares dolga 7,9 km. Do žičnice 2,8 km, do sedla 5,3 km.

Glede hitrosti pa: spodaj na cesti bodo ta prvi šli pod 6 min/km, mi ostali malo počasneje, zgoraj, ko je najbolj strmo, pa bo redkokdo pod 15 min/km.


2,8 + 5,3 =????? in to šele do sedla???? A ni tek pa do vrha Grintovca???? Jest sem se med vsemi temi podatki že čist zgubila....sori, pač blont. :--( :--( :--(
Uporabniški avatar
 zz topka
#364081
Majči, jast sem tudi blont, ma, sem zastopla, da Slorunner če povejdat, da je do sedla pač 5,3 km... torej je teu povejdat, da je do teleferike 2,8 in pač od štarta do sedla 5,3... 8) :D
Je pa zdaj vse skupaj že res mal čudno, kako lahko dolžina proge, ki je bila npr uradna tudi za sv. prvenstvo in jo ima WMRA čez, tako varira... :shock:
 TONEK
#364082
¨¨Ekstremni tek na 2558 m visoki Grintovec (višinska razlika 1959m, 9,8km) je večni izziv tako tekačem kot organizatorju. ¨¨
Nikakor ne razumem, da ta originalni podatek nekaterim ne zadošča. :(
 rider123
#364083
Za "prave" gorske tekače je razdalja teka na Grintovec popolnoma nepomembna saj tukaj štejejo višinski metri in ne sama dolžina, namreč ali je proga dolga 7 ali 10km tukaj ne spremeni končnega časa, le način premagovanja proge(tek/hoja).

Poznalo bi se če bi bila dolžina res bistveno daljša in bi bili vmes daljši ravninski odseki/spusti. Pri vertikal kilometru kot je npr. Storžič 2,3km/1000vm tudi nisi 1x hitrejši kot npr. na Čaven kjer je pri istih višinskih metrih 1x daljša razdalja, nakoncu so si pa časi zelo podobni storžič/čaven.

Kot tudi tempo teka... pri gorskem teku kot je grintovec in podobnih tekih je nesmiselno kakorkoli gledati na tempo teka saj se spreminja na vsakih 100m s profilom proge. Tudi to kako hiter si na ravnini nima veliko povezave z gorskim tekom kot je grintovec tako da ja... Ravninski tekači ne da bi vas podcenjeval, kot so napisali že prej, vsak z nekaj kondicije lahko gor prileze v 2,5h, ampak je pa to čisto drug svet kot kakšen lokalni klanec :wink:
 vinkop
#364088
TONEK napisal/-a:Upam, da mi na Grinti ne zaliva preveč mojih cunj.

mogoce ti bojo mokre cunje pa prav prisle za hitro ohladitev cela ali vrata, ko bos ves pregret.... :-D

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA