Forum je namenjen objavi razpisov na tekaške prireditve, ki so pred nami.

Moderatorji: ero, AVI, ziga, dragons

Uporabniški avatar
 MatjazV
#369209
Dragi tekači,

vabimo vas na tekaško prireditev Tek treh vrhov, ki bo v soboto, 11.09.2021.
Startno ciljni prostor bo, kot pretekla leta, v Kajakaškem centru Solkan.
Prijave so odprte in bodo možne tudi na dan prireditve.

Letos sta na voljo dve razdalji:
- tek na 14km, proga GOTRIM
- tek na 34km, proga GO3V

Tekači boste prejeli darilno vrečko in majico GO4TRAIL ter v cilju tudi medaljo.

Prijave na spletni strani: https://go4trail.si/

Dodatne informacije na spletni strani, lahko pa pokličete tudi Aleksandro Fortin na telefon: 051 366 376.

Se vidimo na startu, Matjaž
 TONEK
#369227
Matjaž, vidim, da si tam, zraven. Upam, da nisi tudi ti mnenja, da se tekaški svet konča pri pedesetih. Pa da vidim, če lahko zastaviš kakšno besedo tudi za nas, malce starejše.
Hvala
Uporabniški avatar
 MatjazV
#369229
Tone zdravo,
najprej, čestitke za odličen Gorski tek na Lisco.
Za Tek treh vrhov pomagam pri promociji tega tekaškega dogodka. Sicer pa se kljub korona stanju tudi sam še vedno udeležujem tekmovanj, tistih ki sploh so še organizirana.

Lp, Matjaž
 TONEK
#370979
V soboto sem bil udeleženec četrte ponovitve tega teka. Trasa je vsako leto drugačna, le štartno ciljni prostor je vedno isti. Iz kajakaškega centra Solkan se nas je ob pol desetih podalo na 28 km traso kakšnih 150 tekačev. Zaradi bližine meje je tu vedno ogromno italijanskih tekačev, domačih elitnikov je bilo bolj malo. Ve se zakaj. Proga je bila sicer dobro označena, na nekaj ključnih mestih pa porazno, kot bi jo označeval kak tekaški antitalent. Na okrepčevalnici sem pogrešal Graparje, v cilju pa topel čaj, saj sonca ni bilo in je bilo kar hladno. Seveda sem si ga privoščil (čaj) v bližnjem bifeju. Z malce grenkim nasmeškom sem bil deležen tudi repete zelja, vesel sem bil mlade družbe okrog sebe. Starih ni bilo, saj jih že razpisni pogoji odvrnejo od udeležbe. Zaradi zelo oddaljenih parkirišč predlagam organizatorju, da angažira eno od prostih sob (ki jih je tam v izobilju), kjer bi tekači pred štartom pustili suhe cunje za preobleč v sicer lepo urejenih slačilnicah, tuš in wc prostorih, ki so v isti zgradbi. Vsi trije hribčki so mi zelo simpatični, popestri jih hoja v kavernah, kjer kolneš počasneta pred sabo, ker ga ne moreš prehitet, tristometrski spolzek, nizek, temen, strm tunel, kjer lahko obrneš, če si pozabil svetilko, atraktivno je prečenje Soče v gumenjaku, kjer kakšno minuto lahko tekmuješ kar sede, dva in pol kilometra dolgo, nadvse ubijajočo kolesarsko stezo, ki jo, če ti je ostalo še kaj moči, v strmini na Sabotin hitro pozabiš in ko si enkrat na vrhu, grebena ni in ni konec. Češnja na torti pa je vsekakor novoodprti viseči most, po katerem pritečeš v cilj.
Če bi bilo malo več sonca, nasmehov, kategorij....bi še prišel, tako pa :--
https://www.go4trail.si/sl/rezultati
 TONEK
#372389
Ni te bilo, Franci!? :(
Dolgo mi je stala ta tekma na nitki, ki postaja vsako leto tanjša, odkar je organizacijo izpregel Miha. Od poraznega začetka novih organizatorjev, se zadeva izboljšuje le po kapljicah. Poleg lastnih kiksov jim baje nagajajo še domačini, ki so na nekaj mestih odstranili oznake trase, kar seveda povzroči tekmovalcem nemalo težav. Ko se priključijo še osebne , je polom popoln, kajti pri sestopu s Svete gore je močno zaškripalo. V skupini s kakšnimi desetimi mladci jo v črednem nagonu :cry: po lepi makadamski cesti ucvremo mimo slabo označenega odcepa daleč proti severozahodu. Eni smo obrnili prej, drugi pozneje, doma sem na Stravi izračunal, da sem si tekmo podaljšal za kakšnih 9%, časovno je to cca 25 minut, tako da sem se zopet priključil "paličarjem", katere sem v prvem delu poti večinoma prehitel. Težavam so se priključili izredno blatni spusti, ki sem se jih izogibal tako, da sem sestopal ob stezi, izšlo se je brez padca, ki pa se je zgodil malo pozneje na šodru pod železniško progo. Nastradal je levi komolec, v skoraj dveh urah do cilja sta se kri in prah zasušila, kakšnih bolničarjev, da bi odrgnine pošpricali v cilju nisem zasledil. S kanuji čez naraslo Sočo se nismo peljali, zato reko prečimo preko visečega mostu, kjer izredno presenečen srečam Ano, ki je bila tik pred ciljem, jaz pa pred seboj še kompleten Sabotin, z meni izredno neugodno kolesarsko stezo. Pri izstopu z nje se oborožim s palicami, ter veselo prehitevam počasnete, katerih večina me je pri sestopu zopet ujela in prehitela. :D
Kljub daljši progi, blatu in padcu, sem bil nekaj minut hitrejši kot lani, nisem bil pa najstarejši, hi hi. Pohvaliti moram kuharja, ki je pripravil za malico odlična rebrca, razglasitve rezultatov pa nisem dočakal, kar samo potrjuje slabo organiziranost tekmovanja.
https://protime.si/sl_si/dogodek/go4tra ... reh-vrhov/
 TONEK
#372394
Sem koristil možnost Strave, Valentina. No, vsaj eno prednost nam je prinesel ta covid. Sicer pa moja kolena rabijo po tridesetih kilometrih malo daljšo regeneracijo. :drink
#372397
Tako, tudi za mano je prvič v življenu daljši trail tek, na dalši različici mi je naštepalo 66 kilometrov. Ti naši hribčki niso tako nedolžno, zato jih od vedno spoštujem in tako sem tudi začel moj tek - s spoštovanjem. Začel sem ga z rezervo do 40 km, noge so bile spočite in tako sem v umirjenem ritmu nadaljeval do konca. Do sedaj sem se teka udeležil 3x in vsakič je izpeljava boljša. Okrepčevalnice so bile dobro založene in nisem pogrešal ničesar (izotonik, coca cola, sol, salam, sir, kruh, rozine, čokolada,...), lepo so nas bodrili da smo v temi opravili s Sabotinom. V glavnem dobrih 12 ur za 66 km, super zadovoljen sem. Pravijo, da ne trailih se moraš tudi zgubiti, tako je bolj zabavno. Lokalni patrioti pa še vedno pobirajo označbe traila, prav je tako in naj se tudi oni malo sprehodijo hehe :D Drugo leto se vsekakor vrnem in verjamem, da bo še boljše :clap: :clap: :clap:
Jaka
 TONEK
#372402
Kaj ga lomiš, Jaka in pišeš neumnosti! Take lokalne patriote bi jaz poslal v Abesinijo. Naj se sproščajo na kakšen drug način, ne pa da tekmo postavijo pod vprašaj. Tebi je morda res izgledalo kot šala, ker si bil predzadnji, če bi se boril za vrh, bi bil prekleto drugačnega mišljenja.
Pa seveda čestitke za pretečeno traso.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA