Forum je namenjen objavi razpisov na tekaške prireditve, ki so pred nami.

Moderatorji: ero, AVI, ziga, dragons

#123384
1. TEK OKOLI ŠMARTINSKEGA JEZERA
Tek šteje za Štajersko-Koroški pokal Organizatorja: ŠRK Celje in društvo Odpri oči. KDAJ?: Nedelja 13.04.2008 ob 9.30 KJE?: Šmartinsko jezero (Jezerska kraljica)
ŠTARTNINA IN PRIJAVE: štartnina za tek na 12 km v predprijavi, ki poteka do četrtka 10.04.2008, znaša 10 eur. (s seboj prinesite odrezek položnice). Na dan tekmovanja 15 eur.
- Predprijave pošljite po elektronski pošti: srkcelje@gmail.com (ime, priimek, rojstni podatki, spol, kraj oz. društvo in kategorijo).
- Vplačilo štartnine izvršite na naslov: Športno rekreativni klub Celje, Vojkova 1, 3000 Celje,
Transakcijski račun: 06000-0972386208, namen plačila: štartnina.
- Štartnina za cici tek(predšolski otroci) in otroški tek (do letnik 94) znaša 3 eur. Na dan tekmovanja 5 eur.

NAGRADE, MEDALJE in OKREPČILA:
- Prva dva teka sta netekmovalnega značaja(cici tek in otroški tek do letnik osemindevetdeset). Vsi udeleženci dobijo malico, napitek in diplome.
- Na otroškem teku(od letnik 97 do letnik 94) prejmejo prvi trije v ženski in moški kategoriji medalje, nagrade, malico in napitek. Potekala bo tudi razglasitev rezultatov.
- Udeleženci teka okoli jezera dobijo napitek, malico, majico in praktično darilo. Prvi trije v kategoriji pa prejmejo še nagrade sponzorjev.
- Prvi trije absolutno v moški in ženski kategoriji prejmejo denarne nagrade( 1.mesto-100eur, 2.mesto-70eur, 3.mesto-50eur) in pokale.
Med vse udeležence bomo žrebali in podelili več kot 100 praktičnih nagrad.

URNIK ŠTARTOV:
9.30 cici tek-predšolski otroci (400m)
9.35 otroci do letnik 98 (1km)
9.45 otroci od letnik 97 do letnik 94 (2km)
10.00 Tek okoli Šmartinskega jezera (12km)
Tek okoli Šmartinskega jezera bo potekal po razgibanem terenu.

SPLOŠNA DOLOČILA:
- Prijave in dvig številk ob 8.00 naprej na Jezerski kraljici na Šmartinskem jezeru.
- Ob vračilu številke dobijo udeleženci spominsko majico in bon za hrano.
- Razglasitev otroškega teka in razdeljevanje diplom za prva dva teka bo ob 10.15uri. Razglasitev rezultatov teka okoli Šmartinskega jezera bo po koncu prireditve.
Informacije: 051 238 531 ali 041 660 021 in na srkcelje@gmail.com .
Uporabniški avatar
 Mojca99
#123406
Čeprav Celjanka, nisem še nikoli tekla okoli Šmartinskega jezera. Koliko "razgiban" pa je teren? :shock:
Uporabniški avatar
 IvanČ
#123423
A je tako razgiban kot predlani, ko sem razbil svoj nosek in končal v celjski bolnici :twisted:
Uporabniški avatar
 bobr
#123461
Mene tudi zanima kaj je to razgiban teren. Je kje kak posnetek profila proge? Magar z GPSom.
Uporabniški avatar
 jozet
#123470
Organizatorje bi opomnil, da je v tekmovanju za Štajersko-koroški pokal štartnina, za teke, ki štejejo za ta pokal omejena na najvišjo vrednost 8€.
 Sandi3team
#123521
To pomeni da je nekje v 12km teka 100m višinske razlike. Trasa ni prezahtevna. Večkrat smo jo pretekli in je povsem primerna za rekreativce.

lp, Sandi
Uporabniški avatar
 klatez
#123537
IvanČ napisal/-a:A je tako razgiban kot predlani, ko sem razbil svoj nosek in končal v celjski bolnici :twisted:


Kako predlani, če pa je to 1. Tek okoli Šmartinskega jezera? :roll:

Sicer pa vprašanje za organizatorja - kje se teče (ceste, poti, gozd,..; asvalt, makedam,..)?
A se da kakšen zemljevid nalepit?
Uporabniški avatar
 IvanČ
#123541
Klatež to je bil tek za dan državnosti katerega proga je potekala od dvorane Zlatorog proti Šmartinskemu jezeru, en del čisto ob jezeru po ozki gozdni potki polni korenin, lukenj ipd.
Uporabniški avatar
 klatez
#123562
Sem predvideval, da je bilo na tistem teku.

Tudi zato sprašujem organizatorja, kje točno gre proga.
(se ne spomnim ceste, ki bi šla čisto okoli Šmartinskega jezera)
Uporabniški avatar
 jozet
#123779
S kolegom sva že drugič poskusila najti primerno pot, pa sva vedno naletela na močvirja in privatna zemljišča, kjer je prehod prepovedan, pa še veliko podivjanih psov je bilo vmes. Res pa je ob vodi veliko ribičev. Upam da organizator ve kje bo potekala proga in da bo zapora ceste, saj je asfaltirana cesta sicer zelo prometna.... No, mogoče se bo pa teklo v ribiških škornjih, ha, ha...

Organizatorji Štajersko-koroškega pokala dajo očitno veliko na zaupanje...!?
Uporabniški avatar
 Mojca99
#123780
[quote="jozet"] No, mogoče se bo pa teklo v ribiških škornjih, ha, ha... quote]

Mogoče bomo pa malo veslali - kar definitivno tudi ne bi bilo slabo :wink: Upam, da se bo organizator javil s podatki o trasi - meni se na tole lušta iti! :D
Uporabniški avatar
 jozet
#123784
Vsekakor bo lepo in pridem v vsakem primeru, le organizacija teka po tako zahtevni trasi kot je tu bo zahtevala veliko truda iz strani organizatorja.
Uporabniški avatar
 ero
#123786
hoj,

ne bom pametoval, kje gre proga, ker seveda nimam pojma o tem.

rad bi le podoživel svojo lansko izkušnjo, ko sem obtekel jezero. začel sem v Celju na Lavi, hop pod avtocesto na Lopato, nato pa desno in skozi hosto do jezera. ven sem prišel točno pri štengah do skakalnice :)

potem levo in naokoli - makadam, asfalt, trava, gozdna pot, močvirje, njiva, grmovje in trnje, vsega je bilo :)

med tekom sem brodil po morostu, podoživljal lepe trenutke s teka državnosti (Ivan, meni je tisti kos po koreninah skozi gozd všeč), splašil eno srno, se taktično umaknil z dvorišča pred dvema ovčarjema, šokiral domačine, ko sem tekel skozi njihovo dvorišče, ... bilo je super :!:

ko sem se ustavil na Lavi, se je nabralo za 27 km odličnega zen obkroženja jezera :D
Uporabniški avatar
 jegart
#123841
šmartinsko jezero je veliko. Lahko bi se oglasil kdo izmed organizatorjev in povedal kje se gre in od kje se začne. Če so lahko napisali, da kasirajo vnaprej, mislim, da bi lahko tudi ostalo. Niti GPS te ne pripelje do tja, ker ni nobenega naslova. Sedaj pa je že toliko napisanega, da bi se lahko že kdo oglasil. Upam, da vsaj nekdo iz Celja gleda na tekaški forum.

KAR ME NE UNIČI, ME OKREPI
Uporabniški avatar
 zdejan
#123875
Tole je čudno. Večkrat tečem okoli Šmartinskega jezera, saj sem domačin. Vendar zmeraj tečem po asfaltu, torej iz Nove vasi v Celju recimo cerkev Svetega duha, desno mimo jezera skozi Runtole proti cesti Šmartno - Vojnik (kot gre Maraton državnosti), pa na križišču na prej omenjeni cesti proti Šmartnem, pa skozi Šmartno nazaj proti Novi vasi v Celju. Tu se nabere cca 15 km. Neposredno okoli Šmartinskega jezera ne poznam poti, enkrat sem poskusil, pa sem hitro obupal, ker se moram zaradi kolena izogibat "razgibanih" poti. Hmm ... čudno ... Dobro bi bilo, da bi organizator nalepil fotko poti, da gremo prej pogledat oz. poskusit.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA