Forum za podporo vsem, ki vas zanima karkoli v zvezi s Pohodom, Tekom trojk, ...
Uporabniški avatar
 Car
#5703
...zna biti v torek gneča do observatorija in nazaj...tam bodo forumovci in bodoči forumovci..najavlja se 5 osebkov obeh spolov, ki bodo klance in blatne spuste odtekli v zelo blagem tempu vrednem bolj lenobnih rekreativcev....vedno več jih želi spoznati traso.......

mimogrede: koliko km je je od Urha od observatorija in nazaj ?
Uporabniški avatar
 Bajsi
#5711
Helou!
Med 17 in 18km, ter nekaj višinskih metrov.
Uporabniški avatar
 AndrejaT.
#5737
Uf, potem pa jaz ne grem, ker me bo tema ujela na neznanem terenu in še nisem bila na tečaju preživetja v naravi.
Uporabniški avatar
 bojanu
#5779
Potko od Observatorija naprej proti PST so danes začeli urejati-na novo nasuli pesek. Prejšnji teden so malce uredili hosto, požagali nekaj suhih dreves. Zgleda da bodo postavili tud neke table :shock: Pa ja ne, da je to priprava na tek trojk :?:
Uporabniški avatar
 matjaz
#5785
bojanu napisal/-a:Potko od Observatorija naprej proti PST so danes zacˇeli urejati-na novo nasuli pesek. Prejsˇnji teden so malce uredili hosto, pozˇagali nekaj suhih dreves. Zgleda da bodo postavili tud neke table :shock: Pa ja ne, da je to priprava na tek trojk :?:


:D :D :D ja, saj to pocnejo vsako leto. :D :D :D
Uporabniški avatar
 mare
#5790
AndrejaT. napisal/-a:Uf, potem pa jaz ne grem, ker me bo tema ujela na neznanem terenu in še nisem bila na tečaju preživetja v naravi.

Andreja saj ti ne treba iti čisto do observatorija. Jaz sem se zadnjič tudi prej obrnil.
Uporabniški avatar
 andrejl
#5792
Aloha!

Sicer nisem ravno pogost obiskovalec foruma, ampak sem malo spremljal, ker sem se hotel kdaj pridružiti, da spoznam, kje gre tek trojk, ker se ga pač letos prvič udeležujem.

Danes obstaja verjetnost, da mi uspe priti do Urha ob 18h, pa me zanima, če bo kdo tam. Sem bral sicer, da ste se dogovarjali, samo ne vem, ali je to že fiksno ali ne. Solo pa rajši ne grem.

Lp vsem,

Andrej
Uporabniški avatar
 mare
#5832
Včeraj sem bil na Urhu sam, poleg številnih sprehajalcev. NIč narobe, razen da sem 15 minut brez veze čakal, če bo kdo prišel. Sem se pa zato vsaj enkrat temeljito ogrel pred tekom. Tekel sem po zgornji (slemenski) poti, ki ima to prednost, da na njej praktično ni blata, je pa precej več klanca. Imam pa eno vprašanje za tiste, ki ste že kdaj tekli trojke. Tik pred Orlami ena puščica usmerja na kolovoz pod vasjo, tako da prideš na cesto sredi vasi in ne na začetku. Naprej puščic ni več, tako, da nisem prepričan o poteku trase. Ker opisana pot predstavlja velik ovinek, me zanima, če je to prava pot in če veliko bolj utrujenih članov trojke ubere bližnjico?
Uporabniški avatar
 yogo
#5833
Prišel ob 17:58 in zaradi množične udeležbe nisem prišel na vrsto. Ob 18:07 odšel v Mostec (manj blata).
Mark zgleda da sva se zgrešila.

lp Yogo
Uporabniški avatar
 Car
#5836
Mark pozdrav !

....tole bo odgovor lokalca, ki meni, da tiste klance tam okoli kar dobro pozna....8) ...upam, da sem pravilno zaznal tvojo težavo...

....verjetno iščeš odgovor na tvoje dvome o tisti beli puščici tik pred Orlami ob božjem znamenju, ki tekače usmeri levo (cca 200m preden se začne asfalt)
:arrow: .....no ta bela puščica je ostanek prejšnje trase Molniškega teka, ko ta še ni bil tako ravninski, temveč precej bolj bogato obdarjen s klanci....ta ovinek, ki si ga naredil ni prava pot :?
..........prava pot "trojkašev" gre tam naravnost do prvega križišča (ki je malce pred bifejem, kmečkim turizmom, okrepčevalnico - skratka placem, kjer te med drugim postrežejo tudi z izvrstnim domačim čajem in okusnimi flancati, jotami, klobasami, itd..:-) - seveda imajo tudi pollitrske argumente rdeče in zelene barve, pa kakšno šilce domačega "ta zelenga" imajo vedno na zalogi:-) :twisted: ), kjer te rdeča puščica usmeri ostro v desno in potem nekaj časa tečeš po asfaltu do odcepa, kjer te rdeča puščica zopet usmeri v gozd in tako te rdeče puščice usmerjajo do Observatorija....

EPILOG: :idea: na trasi teka trojk so za orientacijo bistvene puščice rdeče barve (in ne bele oziroma katerekoli druge barve, ki jih je mogoče opaziti na tej progi),, ki so ponavadi tudi daleč največje in so narisane na ključnih mestih dovolj izrazito ter jasno ; vsaj jaz imam tak občutek.....

Na slemenski varianti poti od Urha do Orl so tiste serpentine precej pasje kajne ? :twisted: jaz tam nujno in obvezno preklinjam..... :lol:

lep pozdrav....

p.s. s prijateljem sva včeraj namesto na Urhu štartala pri Brunarici Zadvor in sva se trasi trojkašev priključila šele po trim stezi....prav pretirane gneče res ni bilo.....šele okoli Observatorija je bilo nekaj tekačev in kolesarjev....pot je bila na določenih mestih precej blatna....
Uporabniški avatar
 Magnitude
#5842
Hehehe, jaz sem tudi prišel ob 17:55 na Urh in nekako prazno je vse zgledalo, pa sem šel na PST. Yogo, a si bil ti tisti s karavanom, ki je prigonil gor ravno, ko sem jaz odhajal?
Uporabniški avatar
 yogo
#5847
Ja, bil sem z karavanom. Zgleda da nas je bilo kar nekaj na Urhu, samo nismo se počakali, škoda pa drugič.

lp Yogo
Uporabniški avatar
 mare
#5848
Magnitude napisal/-a:Hehehe, jaz sem tudi prišel ob 17:55 na Urh in nekako prazno je vse zgledalo, pa sem šel na PST. Yogo, a si bil ti tisti s karavanom, ki je prigonil gor ravno, ko sem jaz odhajal?


Ne, z belim karavanom sem bil jaz (ura 6:02).

Car! Hvala za pojasnilo. Potke tam tudi jaz kar dobro poznam, ampak tiste puščice so me zmedle. Tisti, ki je prvič tu, pa posebno pri povratku z lahkoto konča na Lavrici ali v Zadvoru. Ko tečeš gor, sploh ne opaziš križišča, ko se vračaš, pa so kar naprej neki razcepi in hitro zalutaš.

Več sreče s skupnim tekom torej prihodnjič.
Uporabniški avatar
 Magnitude
#5876
Jesjes, sem prišel gor, pa ni bilo nobenega razen par smejočih turistov. Sem se šel malo razmigat in še vedno nobenega, potem sem pa pač šel dol. Moral bi majico gor dat, da bi se spoznali. :wink:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA