področje za vaše verbalne izlete. uživajte ...

Moderatorji: pegaz, Staša

Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#345174
zz topka napisal/-a:En bolj obilen netopir ?

jaz vidim racmana, ki nosi na hrbtu polža :-)
Uporabniški avatar
 tae
#345180
Vzel slikco od zztopke, dorisal eno oko in sedaj vidim neke vrste dinozavra, ki se je postavil na zadnje noge.

Dinozaver.jpg
Dinozaver.jpg (49.68 KiB) Pogledano 13206 krat
Uporabniški avatar
 tae
#345181
Grinhorn napisal/-a:
matej712 napisal/-a:Bo treba kaj bolj enostavnega narisat. :--


OMG :shock: :shock: :shock: :shock: , tule sem pa prekratek da bi razumel :oops:


Ustvarjalec bi ti sigurno lahko natvezil celo zgodbo, kaj je doživljal ob nastajanju teh umetnin in kaj njemu na koncu pomenijo. Kaj dejansko predstavljajo pa ve po mojem le on/ona.
 spela*
#345197
Obivankenobi napisal/-a:Risanje med tekom pri meni ni nič posebnega... :oops: ponavadi je to ravna črta, saj ponavadi tečem od točke A do točke B in potem od točke B do točke A... :lol:drugi lik je pa pri meni krog, saj zelo rad rišem kroge na stadionu... :shock: in se jih kar ne naveličam risat... :mrgreen:



Elipsa. ;)
Lahko pa se potrudimo ugotoviti njeno enačbo, da ne bo to samo tema za umetniške dušice. :)

EDIT: In, jasno, da sem pisala neumnosti, ker v resnici stadionski krog ni elipsa ... če bi bila, bi bila njena enačba zelo blizu tega, kar sem potem pisala v nadaljevanju. Ampak ja, ni. Res že dolgo nisem tekla po stadionu.
Nazadnje spremenil spela*, dne 29 Jan 2016, 18:54, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 mojchka
#345200
OOO, jaz pa ful rada gledam slikce svojih tekov... a ponavadi naredim le kakšne balončke na vrvici...
NO, tale dva bi z veeeliko domišljije lahko imeli za medota in psa???
Priponke
tek medo.jpg
tek medo.jpg (28.96 KiB) Pogledano 12929 krat
Uporabniški avatar
 tae
#345203
spela*, moram priznati, da te tvoje matematike popolnoma nič ne razumem :oops:
Si že razmišljala kdaj o tem, da si zgrešila poklic, ali pa bi se z matematiko ukvarjala vsaj kot hobi, podobno kot tek :D
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#345212
Danes sem s tekom narisal 4-peresno deteljico
sem jo mislil gor dat, pa mi jo je web stran pojedla
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#345213
spela* napisal/-a:
Obivankenobi napisal/-a:Risanje med tekom pri meni ni nič posebnega... :oops: ponavadi je to ravna črta, saj ponavadi tečem od točke A do točke B in potem od točke B do točke A... :lol:drugi lik je pa pri meni krog, saj zelo rad rišem kroge na stadionu... :shock: in se jih kar ne naveličam risat... :mrgreen:



Elipsa. ;)
Lahko pase potrudimo ugotoviti njeno enačbo, da ne bo to samo tema za umetniške dušice. :)

Če je enačba elipse v splošnem
x2/a2 + y2/b2 = 1 (ne vem, kako se tule napiše nekaj na kvadrat, ampak tu vsaka dvojka pomeni kvadrat)

moramo "definirati" a in b ...

in takole na hitro in s precej ugibanja (ker dejansko ne vem, kakšna točno je ta elipsa na stadionu) bi rekla, da je:

b = 50/Pi
a = 100 + 2*Pi

oboje v metrih

Govorim za običajen 400-metrski stadionski krog, a kot rečeno, ni nujno, da je tako (moja predpostavka je, da je stadion sestavljen iz dveh ravnih 100-metrskih delov in iz dveh ukrivljenih, prav tako 100-metrskih, ki sestavljata vsak polovico krožnice).

Krogi na stadionu pa niso elipse ... in formula nam prav nič ne pomaga :-)
treba bo narisat elipso v naravi, stadion ni za to :-) :rol:
Uporabniški avatar
 majcka
#345221
ZdravkoC napisal/-a:Krogi na stadionu pa niso elipse ... in formula nam prav nič ne pomaga :-)
treba bo narisat elipso v naravi, stadion ni za to :-) :rol:


In v naravi je elipso (če ni prevelika) veliko lažje narisat, kot pa razložit formulo splošnemu bralcu foruma. 8)
Uporabniški avatar
 Wega
#345222
Meni se je pa Ljubljanski maraton vedno zdel kot en Playboyev zajček

Slika

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA