področje za vaše verbalne izlete. uživajte ...

Moderatorji: pegaz, Staša

Uporabniški avatar
 DobiKlub
#69070
A je morda tukaj med vami kak ljubitelj ali celo lastnik dobermanov??
Psov , da se razumemo... :roll: :roll:

:wink: lp
 laufar
#69090
Jest sm mu dobermana, 6 let b.p., super prjatu, igriv, prjazen, potem pa slaba izkušnja z nekim kretenom in hudo sranje!
Če nisi poznavalec in nimaš izkušenj s psmi, pa če nimaš najmanj 4 ure časa na dan zanj ti dobermana toplo odsvetujem!
Uporabniški avatar
 DuleKTKV
#69540
Jaz imam psa za katerega so rekli, da je mešanec z dobermanom, kot se je pa kasneje izkazalo, je doberman zadevo bolj od daleč opazoval... Vseeno so mi dobermani izredno všeč in, če bom še kakšnega imel, bo verjetno dobi (ta je pa Dobi). Se pa toliko spoznam na pse, da bi ga priporočal le skuliranemu, izkušenemu pesjanarju, ki ve kaj hoče. Na srečo ti psi trenutno niso v trendu, kot razni pitbuli ipd., ker jih je res škoda, za nekoga, ki si s psom dviguje samozavest ali (domnevno) položaj v družbi.
Torej, sem, teoretično, ljubitelj dobermanov, če hočeš pa kaj bolj konkretnega, pa obstajajo klubi ljubiteljev dobermanov :!:
Uporabniški avatar
 mare
#69568
Se mi zdi, da je to, da so dobermani ena ostra pasma, bolj ena fama, ker jih pač nekateri lastniki tako vzgajajo. Ena moja prijateljica je imela dobermana skoraj 30 let nazaj. Takrat še noben (vključno z njo) ni mislil, da bi se morali dobermanov bati, ker pasma pri nas ni bila razširjena. Zato smo se do tega psa obnašali kot do vsakega milega cucka in pes je res tak tudi bil.
Uporabniški avatar
 DuleKTKV
#69573
Se strinjam z maretom, zato pa tudi mislim, da tak pes ni za vsakogar, ampak kaj, ko pa se na to ne da vplivati...(še posebno, ker črni trg dobro deluje, odgovorni in resni vzrejitelji psa namreč ne prodajo komurkoli!) Moj znanec ima dobermana, ki je neverjetno prijazen in crkljiv, poznam pa še nekoga drugega, katerega doberman je pa lahko zelo nevaren, ker je "vzgojen" tako. Ti psi so izjemno hitri, močni, dokaj veliki, precej samozavestni, inteligentni, imajo dokaj visok prag občutljivosti na bolečino, tako da so lahko tudi nevarni, če imajo nevarnega lastnika... Zanimanje zanje pri nas pa je v zadnjem času v upadanju, ne ve se točno zakaj, domneva se pa, da zato, ker se jim ne sme več prirezovati ušes in zato ne izgledajo več tako hudi-torej se da tudi sklepati, da so privlačni ljudem, ki si z "nevarnimi" psi dvigujejo samozavest. Meni osebno se zdi z dolgimi ušes še lepši, vsekakor pa prijaznejši :)
Uporabniški avatar
 DobiKlub
#70305
Pozdravljeni!
Zanimivo je, da večinoma ljudje o dobermanih sploh nič ne vejo in sklepajo na podlagi "baba čula baba rekla" in neumnih filmih, kjer je doberman predstavljen kot "ubijalec". danes je doberman izključno družinski pes.Kavč pes..jim radi rečemo.
Jasno pa je , da je odvisno vse od lastnikov, njihove vzgoje.To pa je tako ali tako pri vsaki pasmi....
naše strani dobermanklub.net so nastale tudi z namenom, da bi ljudje spoznali in se poučili, da je doberman resnično izredno prijazen kuža... :lol:

LP
Uporabniški avatar
 tamy
#70310
no ja,mene je ze nasplosno strah tujih psov...in bi se seveda bala tudi tega,sploh ce bi hodila po cesti in bi prisel pes odvezan mimo mene... :oops:ce pa pse poznam, mi ni neprijetno se igrati z njim ipd. Nimam pa se izkusenj s to pasmo :roll:
So mi bl vsec majhni kuzki :arrow: visavski terierji :wink:
 Zoka
#323491
Jaz pa po spletu iščem dobermana ,da bi ga kupila pa je oglasov premalo in še predragi so :(
Se spoznam na njih saj sem enega imela v otroštvu. Zato če ga kdo podari ali prodaja mladiča po niski ceni naj me kontatira :o

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA