področje za vaše verbalne izlete. uživajte ...

Moderatorji: pegaz, Staša

Uporabniški avatar
 ales
#8659
Kaj bo zanimiva glasba na našem žuru!

drugače pa zdajle - Neil Young: Comes a time; jo ravno za eno MP3jam
Uporabniški avatar
 Matevz
#8671
Jaz pa ugotavljam, da se pri meni največ vrti Val 202 in sicer komada Druga jutranja kronika in občasno še tisti ki ga rolajo ob 15.30 pa se ne spomnim naslova, samo melodija je podobna kot pri drugio jutranji kroniki. Žal tega drugega večkrat zamudim, ker sem še na šihtu :(
Uporabniški avatar
 5rca
#8676
Matevz napisal/-a:Jaz pa ugotavljam, da se pri meni največ vrti Val 202 in sicer komada Druga jutranja kronika in občasno še tisti ki ga rolajo ob 15.30 pa se ne spomnim naslova, samo melodija je podobna kot pri drugio jutranji kroniki. Žal tega drugega večkrat zamudim, ker sem še na šihtu :(


Matjaž ... hehe ... midva sva za skupi :oops: VAL 202 se tut pr men skos vrti :)
Uporabniški avatar
 Fotr
#8678
vanja napisal/-a:Kaj pa klasika? A noben ne poslusa? Jaz sem goreca obozevalka J.S.Bacha. Kaksen somisljenik?


Bach je odličen, ampak zame je višek Handlov Messiah. Drugače pa zgodnja dela rock and rolla, Presley (do odhoda v vojsko), Jerry Lee Lewis, Buddy Holly itd...in še marsikaj, Belafontejev calypso, Beethoven, Čajkovski, Bizet, Hačaturjan, Rolling Stones...Satisfaction, Creedence Clearwater Revival, boogie boogie (Caw Caw Davenport) in še mnogokaj, ampak to se ne da poslušati naenkrat, vsakega toliko časa nekaj. :D :shock: :D
Uporabniški avatar
 vanja
#8682
Js sem pa vedela, da bo Fotr z mano drzal!! 8) 8) 8)

Ti, Fotr, a poleg Adamsovega Douglasa tud kaksnega Dostojevskega vzames v roke? Ker, pol pa....
Uporabniški avatar
 ales
#8683
stasa napisal/-a:Na našem žuru? Kje, kdaj?


Ja o žuru se pa že en čas govori-po moje bo tudi treba odpret eno temo. Če kmalu ne bo določenega predloga lahko ponudim vinograd na Sv.Emi nad Atomskimi toplicami...

pa nazaj h glasbi, zdajle: Dolores Keane (me je misel na Dublin čist prevzela)
Uporabniški avatar
 simi
#8684
tu pa se najde marsikaj: od REM, RHCP, Pink Floyd, U2, Depeche Mode, Radiohead, Pearl Jam, Audioslave, Coldplay, lauferji, Metallica, Lenny Krawitz, Pixies, Deep purple.......pa še Cowboy Junkies, Skunk A., kultni Pulp Fiction CD ...svet etno glasbe (tudi fado:)), včasih malo jazza...
 Nataša
#8686
Fotr napisal/-a:Creedence Clearwater Revival, boogie boogie (Caw Caw Davenport) in še mnogokaj, ampak to se ne da poslušati naenkrat, vsakega toliko časa nekaj. :D :shock: :D


Creedence...men so dobri, sam pevca je mogl pa nonstop srat tišat... :D
pr ns se je ta muska skoz poslušala k je fotr včas igral kitaro v bendu in pol je mt hodila na plese in sta se spoznala in pol jim je ona snemala musko z radia luksemburg na magnetofon in pisala besedila. kakšne štorije...

klasiko so mi pa v glasbeni šoli mal zagabl. če sam škripaš Bacha do nezavest, niti slučajn ne zveni kej prou mojstrsko :cry:

a je kdo gledu včeri koncert z Dunaja? kok je bil dober Bobby McFerrin!!!!
je čist poživil tisto bečko hohštaplarijo. :P
Uporabniški avatar
 vanja
#8692
Js se dons tu in tam skripam Bacha (ne glih do nezavest). Najbrz res ne zveni prav mojstrsko, ampak js pa zagotovo uzivam! 8)
 dpop
#8694
vanja napisal/-a:... ampak js pa zagotovo uzivam! 8)


Kaj pa sosedje? :wink: :twisted:

LP Darko

P.S. "on ni potok... on je reka"... al kako so rekli?
Uporabniški avatar
 vanja
#8698
Ja, prav so imeli, ko so rekli, da Bach ist kein Bach, er ist ein See. (neki takega)

Sosedi pa ne slisjo, ker hvalabogu igram kitaro!
Uporabniški avatar
 Fotr
#8700
vanja napisal/-a:...Ti, Fotr, a poleg Adamsovega Douglasa tud kaksnega Dostojevskega vzames v roke? Ker, pol pa....


Zdaj ga že dolgo nisem, ampak so bili časi, ko sem ga bral kot zmešan. Pred nekaj časa pa sem gledal na TV Zagreb film Bratje Karamazovi in prizor Dimitrija Karamazova pri Snegirovu, ko se opraviči malemu Iljuški je zame eden najlepših prizorov iz filmov. Knjiga in film se malo razlikujeta.
Uporabniški avatar
 Fotr
#8703
Nataša napisal/-a:...Creedence...men so dobri, sam pevca je mogl pa nonstop srat tišat... :D


Saj sta dva pevca, brata Fogerty. Velikokrat mi gre po glavi prizor iz filma Goli v sedlu, kjer se Peter Fonda in Jack Nicholson peljeta po American Highway na Harley Davidsonu zraven pa Creedence igrajo Bad Moon Rising. Mislim da je tako, no mogoče sem malo pomešal. Za znoret je dobr. :shock:
Nazadnje spremenil Fotr, dne 26 Maj 2004, 13:00, skupaj popravljeno 1 krat.
 Nataša
#8709
men je pa od njih najboljša I heard it through the grapevine. sej niti ni njihova, ampak jo pa zaigrajo tko k je treba.

to je tko k pr Dylanu - je pisal super komade, samo da jih on ne igra. če bi zbirala najljubšo skladbo, je to sigurn All along the watchtower, sam uno od Hendrixa.

Hej, oranžni, un moj s paralelno zbirko plat je čist nor na At the drive-in :D kaj pa mars volta, so ti všeč?

pa dej že izdaj, če se z muzko ukvarjaš...sigurn kej igraš... :roll:
 dpop
#8710
vanja napisal/-a:Ja, prav so imeli, ko so rekli, da Bach ist kein Bach, er ist ein See. (neki takega)


po moje m da je Fluss... kolkr jest znam nemsko

po moje bi Mojca vedla... ker obvlada FONETICNO W pa Y pa SS
(germansko govorno podrocje... pa to)

LP Darko

P.S. Potickarji, potickarji... (melodija je pa od Vrtickarjev)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 39

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA