vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

 Blazz09
#350413
Ze drugic se mi je zgodilo, da mi je stopalo po daljsem teku oteklo do te meje da vec nisem mogel tect. Prvic se mi je to zgodilo po pretecenih 42km. Imel sem copate mizuno , ki sem jih potem moral vreci v smeti. Bolecino pa sem cutil na zunanji strani stopala kaksnih 5 cm pod mezincem. Sedaj imam copate brooks, pretecenih priblizno 600km . Pred enim tednom sem naredil 37 km tek in zopet se je pojavila ta bolecina, na istem mestu ki ne preneha. Kako naj saniram to poskodbo, a mislite da bo zopet potrebno menjati copate ?
 klas
#350419
Predlagam, da greš kakemu fiziatru ali fizioterapevtu, da ti izmeri stopalne pritiske, nato pa glede na izvid naredijo ali (kupiš) ustrezen vložek
Uporabniški avatar
 sandiS
#350424
Podobna bolečina se mi je pojavila pred nekaj meseci in še vedno traja, zato sam ravno ta teden odšel na ultrazvok. Pokazal mi je, da imam kost v stopalu 2x počeno. Mogoče poizkusi še z UZ pregledom.
 Blazz09
#350855
Po nasvetu prijateljev tekacev sem kupil nove copate. Bolecina pocasi pocasi izginja. Tekaci z prevec kg hitreje unicimo copate kar lahko vodi do poskodb. Vsaka sola nekaj stane :D
 Pika08
#369008
Pozdravljeni,
mene ze vec kot 3 tedne boli na levo stopalo na zunanji strani. Tam kjer je kost na sredini redini. Ko stojim čutim kot da bi imela spoddaj na podplatu nekaksem mehur.
Mazem se z voltarenom in led. Po 14 dnevih pocitka se ni ook. Stopalo ni rdece.
Ali je imel kdo taksno tezavo. Rentgen imam cez 2 tedna.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA