vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

Uporabniški avatar
 majcka
#352672
Če si že enkrat dala kri, imajo zabeleženo, kako visok pritisk si imela takrat in kako visok hemoglobin je bil takrat in tako dalje. Če si imela prvič bolj 'normalen' tlak, je bila mogoče zavrnitev izvedena na podlagi tega. Če je tlak vedno nižji (po večkratnih odvzemih) lahko odvzem kljub temu izvedejo. Možno pa je, da je to zgolj trenutna ocena zdravnika, ki se odloči na podlagi trenutnega kontakta s potencialnim krvodajalcem.
Uporabniški avatar
 zz topka
#354579
Kljub, recmo da težki tekmi prejšnjo soboto, mi je danes tazadnjo kar privzdignlo u luft s stola, ko mi je teta na merjenju Hb izmerila 141. :shock: :D
Kar nekajkrat v prejšnjih letih odklonjena zaradi Hb, nižjega od 125.
A odkar jo pijem, prisegam na Spirulino. 3 pilule, po novem zjutraj s kozarcem limonade. Baje, da se z limonado bolje obdela in vpije .... :D
Tudi teta dohtarca me je spraševala za izkušnje in si jih pridno vpisovala v njeno beležko. :D
Uporabniški avatar
 čara
#354592
Sama prisegam na Advanced Ferochell :) Te alge so pri meni imele stranski učinek -vetrove.
Pa vsaj zase govorim, sem občutljiva na zeleni/črni čaj, kofein, to mi skuri železo. Tudi paradižnik ne vpliva dobro, preveč oreščkov (tanujno namakanje 18 ur) in mlečni izdelki oz. preveč njih.
Uporabniški avatar
 čara
#359182
Sem šla probat srečo po več kot letu, tako za firbec, za družbo kolegici. Hemoglobin 145 (osebni rekord),pritisk malenkost nižji, ampak zame normalen. Odlično! Pulz pa...Čim sem stopila v zdravniško ordinacijo, sem že vedela, da bo preveč. Če si doma merim imam pulza okoli 80-90 (vedno mi začne pulz noreti ob merjenju pritiska, dokler sem še športno uro uporabljala sem imela normalen pulz v mirovanju okoli 50-60, pri tej mašinci, ki ti roko zatisne pa kdobivedu zakaj tako vpliva name). Pri zdravnici je bil pa 120...Gospa, žal ne bo šlo, morda pač krvodajalstvo ni za vas..."Ok, Nasvidenje". :) 1x sem pač po spletu naključij očitno imela vse v normali in sem takrat darovala kri :D In to je bilo to.
 TONEK
#360571
Danes sem šel s strahom - na minus štiri deci. Vrednosti (hemoglobin 158, pritisk) tako ugodne, da sem šel lahko direkt na odvzem, mimo sobe z zdravnico :clap:
Pa še eno prijetno presenečenje. S Kepico, ki sem jo komaj prepoznal, sva lepo pokramljala.
 TONEK
#360575
Tudi jaz nič ne vem, kaj se dogaja, Valentina. Zagotovo pa že nekaj časa nič od tega. Prejšnji teden sem v glavnem prebavljal hribovsko menzo: pasulj, jota, ričet. :D
 TONEK
#362955
Danes je v Delo-vi prilogi Ona nekaj koristnega o železu na strani 42.
 TONEK
#363457
Danes sem se zopet olajšal za 4 dcl. Hemoglobin super, pritisk kot vedno, nizek, sendvič s tuno že pojedel :D
Še 3x, pa zaključim.
Uporabniški avatar
 zz topka
#363458
Tudi jast sem se olajšala za 4 deci...ma, že prejšnji teden, dan pred UTVV. Tudi pri meni hemoglobin super. Tonek, pridi k nam na ajdovsko... jota, en par klobas, sladoled Leone, kafe, mleko, čaj, kruh, slane ribice.... :clap:
Pa podaljšaš... :D
 TONEK
#363463
Uf, bom naši pokazal. Samo mleko črtam. Hja, omejujejo mi oni, zgoraj :(
 Sanjalica55
#363482
40+ darovala, nikoli zavrnjena, hb vedno med 125 in 165, pritisk 120/80, utrip v mirovanju 49. In na ta zadnji rezultat sem ponosna.
Pomeni, da tek krepi moje srce.

Občutek, ko daš je izjemen.

Preverjala sem tudi tek (trening) na dan krvodajalstva, pa si mičken le bolj švoh :wc:
 TONEK
#365750
Danes sem bil spet na 'ležalniku'. Hemoglobin 148, niti k zdravniku ni bilo treba. :D Kepico (Andrejo) je bilo lepo zopet videti na sprejemu.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA