vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

Uporabniški avatar
 vencelj
#175761
Stvari s hemoglobinom niso tako enostavne. V zadnjih letih so me na krvodajalskih akcijah zavrnili dvakrat, februarja sem bil na 135 in so mi jo vzeli, je pa to minimum. Čez 138 pa pri kontrolnih meritvah že leta nisem bil. Zadeva je lahko trajna in ne le trenutna.
Lahko se "bašeš" z železom v različnih oblikah, vendar se mora pod določenimi pogoji pretvoriti v hemoglobin in če teh pogojev ni... :?
Veliko debate in različnih mnenj o tem je tule: http://www.tekaskiforum.net/viewtopic.p ... 6c67260cf3 .
Da se pa na internetu dobiti veliko snovi o tem...

LP, vencelj
Uporabniški avatar
 daks
#175792
Gregi napisal/-a:
daks napisal/-a:... ker mi manjka nekaj organov :?
Manjka ti nekaj organov??? 1. april?


Dobesedno ;)
 Metka 2
#175828
Dala kri v sredini marca, laborant me je pohvalil glede železa (hemoglobina???) - vrednost 144, pa vidim, da to vendarle ni tako dobro, ker eden piše, da naj bi bila vrednost nad 150. Morda za moja leta je, ker še zdaleč nisem več med najmlajšimi.
Uporabniški avatar
 zz topka
#175854
Pravkar prišla iz krvodajalske akcije.

HB? Non stop problem pri meni. Sem ga imela natanko 125. Dohtarca me malo izpod obrvi pogleda, pa si misli: Nič, ta je stara koka, se pravi, bo dobra supa...
In so mi jo vzeli...
Uporabniški avatar
 RoKo
#175860
zz topka napisal/-a:Pravkar prišla iz krvodajalske akcije.

HB? Non stop problem pri meni. Sem ga imela natanko 125. Dohtarca me malo izpod obrvi pogleda, pa si misli: Nič, ta je stara koka, se pravi, bo dobra supa...
In so mi jo vzeli...


125 je mejna vrednost za ženske, 135 za moške za odvzem. En dan prej mal bol počas po tistem plazu, pa bo. Naslednjič avgusta.
Včeraj sem bil prav soliden, glede na lanske rezultate (1x zavrnjen, 2x na meji, sistematski pod mejo).

Je pa včeraj bla ena nova dohratca, malo mlajša, je pošiljala tiste na meji na čajček, na žemljico in kavico, tako da so pobrali vse, kar je pršlo. En revež je priznal da je iz nočne, pa ga je poslala spat do poldne, pol naj pa pride. :lol:
Med krvodajalci tudi moj sin-prvič.
Uporabniški avatar
 zz topka
#175863
En dan prej mal bol počas po tistem plazu, pa bo.


Ma, oštja, prav glih včeraj se mi je šlo po dolgem cajti prav na polhno. Sem sopihala tja gor, ku lokomotiva...

Bom pa za drugič bolj ahtala...

[url]=intukajininhttps://picasaweb.google.com/lh/photo/zHGSHHFl1oT_yHaCxTRz-9MTjNZETYmyPJy0liipFm0?feat=directlink[/url]
Nazadnje spremenil zz topka, dne 05 Nov 2012, 09:50, skupaj popravljeno 1 krat.
 PPoce
#175891
Danes spregledan HMG 155 - jutri pa odvzem trombocitov.
LD
#272146
Pri meni pa zaenkrat ni še nobenih težav:)Kri dajem redno na tri mesece.Malo samo pazim da ne pred kakšnim daljšim tekom.Na dan odvzema si privoščim samo kolo in tisti dan ne tečem:)Hemoglobin imam pa vedno nad 150.Upam da tako ostane tudi v prihodnje:)
Uporabniški avatar
 vencelj
#282966
vencelj napisal/-a:Danes dal kri. Najbolj sem se bal zaradi hemoglobina, pa je bil (zame) kar neverjetno visok: 148g/l. :juhuhu: Kaj takega pa že dolgo ne.

LP, vencelj


:( :(
Pa smo spet tam...hb padel na 126... :--( Danes sem nameraval dati kri, pa nič od tega :FO: :!:
Postaja kronično in bržkone vpliva tudi na rezultate. Sumim, da je to tudi eden od razlogov za stalno utrujenost (zaspanost)...ne bom naprej, ker je bilo o tem že veliko povedanega v tej in sorodnih temah, poleg tega pa "nočem samo jamrat".
Prav vesel bi bil vrednosti okrog 150, a "normalna" prehrana ne da zadovoljivih rezultatov. Bo treba začeti s kakšno "železovo kuro" :?:

LP, vencelj
 LEON RO
#283009
Vidim, da smo si tudi pri tem različni. Nekaj žez 70 odvzemov, težav še nikoli, čeprav prakticiram, da pred dolgimi teki ne grem na odvzem, rajši kak dan pozneje. Upam, da tako tudi ostane.
Uporabniški avatar
 vencelj
#283046
LEON RO napisal/-a:Vidim, da smo si tudi pri tem različni. Nekaj žez 70 odvzemov, težav še nikoli, čeprav prakticiram, da pred dolgimi teki ne grem na odvzem, rajši kak dan pozneje. Upam, da tako tudi ostane.


Pred tekom ne, ker si potem brez energije, po teku ne, ker si skuril železo in ti je ne vzamejo :( ...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA