vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

#328606
No no no....take napade zadržite zase:).

Sam ne vem kje je bil vzrok, da imam samo z levo mečno mišico težave, ko grem teči....prehranjujem se super, pazim kaj jem, kolikokrat jem in prehrano imamo zelo dobro poštimano....

Glede same regeneracije je tako, da tečem maksimalno trikrat na teden in se regeneriram precej dlje, kot mi vsakdo pravi, da bi se moral....

Problem je bil v tem, da me med tekom začnejo boleti meča....sprva me ne bolijo, potem pa me začnejo boleti...nikoli me niso med intervali, nikoli med šprinti...vedno po kakih 5 - 6 km teka in še to po betonu....

Mene je bolj zanimalo kje bi lahko tičal razlog, da je temu vedno tako....

Res pa je, da sem imel zadnji mesec dni težave s poškodbo meč in nikakor se niso uspele do konca urediti te težave...po 3 - 4 dneh me je vedno nehalo boleti, potem pa ko sem šel teči me je zopet začelo itd itd...

No sedaj pa me je med tekom dokončno usekalo na nepravi dan...

Glede na to, da pa sem po duši športnik, nisem želel odstopiti in sem nadaljeval teči še 9 km s temi bolečinami...uspelo mi je, reskiral sem verjetno še dodatno poškodbo, hvala bogu bi bilo enako, če bi odstopil po enem kilometru...sicer mi je čudno, da se mi je to tako hitro naredilo ampak tako pač je...

Smešno mi je edino, ko gledam kake res profesionalne športnike, kake so zvijajo od bolečine že pri samem fuzbalu in kakih "štartih" na njih pa recimo kake naše olimpijce, ko padejo na brado pri smučanju in ne upajo več nastopiti na tekmi na OI....potem pa pride kak amater kot sem jaz in ga srce žene kljub vsemu naprej...

Glede na to kaj se mi je zgodilo med samo tekmo, sem vseeno zelo ponosen, da sem bolečino odmislil nadaljeval in pritekel v cilj z osebnim rekordom na 10 km...pripravljati sem se začel 15.4., vmes imel kar precej težav ( kolena, meča... ) in zastavljen cilj sem opravil...pred tem nisem tekel ne vem koliko let...

Že samo zaradi tega se počutim kot zmagovalec...

Poškodba pa se bo že sanirala....

Zdravnik pravi mirovanje, nič športa zaenkrat, mrzli obkladki....no tako tudi bo sedaj nekaj časa...

Jutri do fizioterapevta, da pogleda za kaj sploh gre, ker niti zdravnik ni znal natančno povedati....kako se sploh ve, če je nekaj natrgano?

Meni se je zdelo da je, zato, ker sem nekaj takega začutil in predvidevam, da sem si rahlo natrgal mečno mišico....

Lp
#328607
Petra Majdič je recimo pro športnica, ki je tekmovala poškodovana. To še ne pomeni, da je to pametno početje, niti herojsko če mene vprašaš.
Drugače pa moderna medicina prakticira, da se poškodovane mišice podrobno diagnosticirajo na rentgenu (UZ, MR), ne pri fiziatru ali fizioterapevtu. Sicer pa itak zastonj pišem. :lol:
#328614
Fant dragi moj tole ti bom povedal. Sam si prosil za nasvet ali pomoč - to ti sam najbolj veš kaj. Nekaj smo ti napisali z dobro voljo ti pa nam, da te napadamo? Samo ti zjutraj superge na nogo pa gasa kamor hočeš. 100% se je zdravnik zmotil.
#328624
Mater je tukaj pametnih osebkov?:)

Prvo kot prvo je blejska nočna desetka po betonu kajne?

Drugo kot drugo me zanima ali tukaj vsi kateri mi pišete ne tečete po betonu?

Kje tečete na tekmovanjih?

Kje tečete, ko greste na tekme 10 km in 21 km?

Nikoli beton??

Sam tečem na betonu 1* - 2* na 10 tekov....

Torej kje je zdaj problem?

Jaz ga ne vidim, ga kdo drug?

Mišica ni natrgana...je zelo zategnjena...nekaj terapij in bo vse ok...potem počasi vaje za nožni biceps....počasi spet tek...na atletski štadion kot ponavadi....
#328636
Žile so ti preslikali? Bolečine, "trde, težke noge" posebno po aktivnosti, srbenje etc, bi šlo lahko tudi za kako vensko popuščanje ali druge težave z žilami. Lahko je kaka presnovna reč glede mišic. Lahko je ne tako super prehrana za konkretno tvoj organizem in napačen trening. Slabo ogrevanje, napačno raztezanje, slaba tehnika teka in premalo izteka, preslabo ali napačno raztezanje po teku.

Malo morje možnosti.

Mi je pa smešno, da se javljaš spet na forum in sprašuješ, ko pa si že sam prišel do zaključka, da boš raje spraševal svojega fizioterapvta (a celo osebnega fizioterapevta se da dobit med rekrativci). :D
#329817
Živjo majkl23,

tudi jaz imam podobne, če ne celo iste težave kot ti, s tem da mene začne boleti desna meča že pri 500 m teka po betonu. Laično s pomočjo Googla sem ugotovil, da naj bi šlo za vnetje pokostnice, ki je ena izmed najpogostejših poškodb pri tekačih. Ne vem pa koliko časa naj bi se celilo, jaz počivam že 3 tedne, pa se še kar ni. Glavno način zdravljenja naj bi bil počitek.
#331355
Kaj pa če si poškodbe pridelaš z raztezanjem? Če greš le malo čez rob lahko potem imaš bolečine med tekom in te se pojavijo precej hitro, ob malo večjem naporu pa lahko postanejo tudi neznosne. Lahko pa pride tudi do akutne poškodbe mišice, mišične fascije ali tetive. Poškodbe včasih sprovociramo z pretiravanjem med aktivnostmi, ki so nasplošno koristne. Potem pa z nadaljnimi aktivnostmi poškodbo samo še poslabšujemo.
Tole je moje osebno mnenje. Nisem noben strokovnjak, sem pa imel nebroj tovrstnih poškodb. Zadnje čase sem zmanjšal intenzivnost raztezanja, podaljšal čas za raztezanje ter povečal število raztezanj in teh težav več ni. Upam da bo tako tudi ostalo.
Enako velja za ogrevanje.
Sicer na tvojo ostrino odziva upam reč, da verjetno pretiravaš tudi pri teku. Preberi kakšno knjigo o teku. Naprimer "Veliko tekaško knjigo" Herberta Steffnyja. Drži se načrtov treninga. Po potrebi tudi načrtov priprave na tek. Meni je zelo koristilo. Lansko leto sem zgolj nemočen opazoval Ljubljanski maraton, letos pretekel polmaraton treh src v Radencih. Mogoče ne bi bilo narobe začeti z časom zgolj preteči, ne pa z ciljem da pretečeš 10km v 45min. Sicer ne vem koliko si star. Jaz sem 50+, kaj dosti do pred dvemi - tremi leti tudi razmišljal nisem o teku. Potem sem začel teč in se kar naprej zdravil za poškodbami. Lansko leto sem preštudiral knjigo in začel pripravo na polmaraton z mnogo skepse. Začel sem z planom treninga za čas zgolj preteči in po nekaj tednih preklopil na čas 2:10. Pretekel sem pa v času 2:05. Glede na to da sem začetnik pri 50+ z nemalo ortopedskih problemov sem zase dosegel kar dober čas. Pa še kadil sem 10let v mladosti. Če bi bolj poznal svoje telo bi lahko stisnil tudi pod 2uri. Pa nisem veš zakaj? Ker sem imel za cilj priteči 21km nepoškodovan. To ti mora biti vodilo. Vsaka poškodba pomeni nazadovanje. Včasih se treba strezniti in upoštevati rek manj je več.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA