vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

Uporabniški avatar
 Asparagus
#347059
Vencelj, tudi jaz spremljam tvojo kalvarijo z ramo. Imam prijateljico s podobno težavo, trenutno je na zdravljenju v toplicah po operaciji, ki je bila v začetku januarja :( .

Tudi pri njej dolgo niso odkrili, da gre res za raztrganino, ki jo je treba zašiti :!: Kot da namenoma počakajo, če se bo v par mesecih samo zarastlo in ukrepajo šele potem.

Želim ti, da se čim prej pozdraviš!
#347078
vencelj napisal/-a:Včeraj sem bil na pregledu v Artrosu. Nova diagnoza... http://vencelj-sportnik.blogspot.si/201 ... orimo.html


Že rešujem, danes sem šel v akcijo. Telefonsko preverjanje čakalnih dob, preverjanje nadaljnjih postopkov, iskanje "sponzorjev", dogovarjanje in naročanje...in končni rezultat:
:arrow: MR v sredo, kontrolni pregled v petek, nato dogovor za naprej (operativno zdravljenje).
Po običajnih postopkih bi imel MR čez 3 mesece, sledila bi uvrstitev v čakalno vrsto za kontrolni pregled, tej pa čakalna vrsta za operativni poseg. Ta seveda ne bo izvedljiv drugače kot na napotnico, je krepko predrag, pa vendar bomo v teh štirinajstih dneh prehiteli čas za dobrih 7 mesecev :!:

Saj raje ne bi nikogar obremenjeval s tem, a še vedno mislim, da ni slabo, če si izkušnje delimo, morda bo komu v podobni situaciji v pomoč...

LP, vencelj
Uporabniški avatar
 čara
#347087
Koristi, koristi. Kaj pa veš, lahko se kdo od nas znajde v podobni situaciji. Ti kar piši in poročaj.

Lahko še kake medije vključiš, ko bo vse mimo. Tako, ena zgodba o našem zdravstvu in kako mora biti človek sam iznajdljiv, vztrajen.
#347471
spela* napisal/-a:
Tu se pa čuti nek pozitiven duh ... :)


Pozitiven duh je in tako je tudi prav :!: Za to imam tudi dovolj razlogov, kljub temu, da me zdravstveni sitem, kakršen je, jezi oz. mi je popolnoma nelogičen...po drugi strani si pa lahko mislim, da če je njim vseeno, zakaj bi se jaz sekiral. Ali pa vendarle: da smo naredili odločilne korake in pospešili zadevo, je bilo treba ponovno seči v žep. Ampak pustimo zdaj to...
Torej:
:arrow: Kot prvo, po več kot štirih mesecih po poškodbi smo končno prišli do prave diagnoze in končno stopili na pravo pot do zdravljenja in rehabilitacije.
:arrow: Kot drugo, do operacije sem navkljub temu, da ne morem delati (z rokami), še vedno precej mobilen (z nogami).
:arrow: Kot tretje, operacija naj bi mi po sicer dolgotrajni rehabilitaciji povrnila (skoraj) 100 % funkcijo ramenskega obroča. Zdravljenje je med drugim odvisno od pričakovanj pacienta. Pri mojem načinu življenja so ta velika in tu nimam izbire. Na prvem mestu je seveda delo, ki ga lahko opravljam samo v primeru, če "normalno fizično funkcioniram", potem pa še tek in aktiven prosti čas. Četudi mi morda letos ne uspe, se vidimo naslednje leto :!:
:juhuhu: :juhuhu:

LP, vencelj
Uporabniški avatar
 vencelj
#348228
Upošteval sem nasvet Mihe Mazzinija...

http://vencelj-sportnik.blogspot.si/201 ... inija.html

Tudi to ni ravno tekaška tema, morda bi bilo pa prav, da tiste v oblakih začnemo opozarjati nase in da to počnemo čimvečkrat...saj zato so pa tam, menda... :roll: ...čeprav se obnašajo drugače.

LP, vencelj
Uporabniški avatar
 vencelj
#348306
Kakor berem v temi viewtopic.php?f=3&t=25517&start=15 je po novem še nekdo "na istem vlaku".
Milk med drugim piše:
Ker sem se v nedeljo na kolesarski dirki poškovoval (potrgane ramenske vezi), ne bom mogel teči na Ratitovec.

Me prav zanima, kako se bo pri njem odvijalo...in mu seveda želim čimprejšnje okrevanje.
No ja, kot kaže, ima že diagnozo, pri meni je do te točke trajalo več kot 4 mesece... :twisted:
In ko smo že ravno pri tem, tule je še ena kolumna na to temo...pri vseh čakalnih dobah "zaradi pomanjkanja denarja" je ZZZS v lanskem letu izkazal 30 milijonov presežka, za letos pa menda kaže na 50...Bravo mi :!: :--
http://siol.net/siol-plus/kolumne/tozit ... ine-417109

LP, vencelj
Uporabniški avatar
 čara
#348309
Veš kaj je pa še večja ironija. Da na raznih 24 ur ipd zaslediš članek v stilu. Pri poškodbah hitro poiščite strokovno pomoč...In potem te ta strokovna pomoč zajebe. :roll:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA