vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

 trilko
#348770
Živjo!

Zaradi teka imam težavo s kolenom, šel sem slikat na magnetno resonanco, dobil CD z rezultati (sliko), vendar brez interpretacije (izvida) MRI. Moje vprašanje je - ali kdo ve, kje oz. kdo bi mi lahko interpretiral rezultat MRI-ja in izdal izvid? Ali kdo pozna kakšnega radiologa/ortopeda/ipd, ki to dela? Jaz sam nisem nič uporabnega našel...

Hvala! :)

lp
Uporabniški avatar
 majcka
#348772
Po moji blont logiki je edina razlaga, da so pozabili priložiti izvid. Povsod, kjer delajo MRI, imajo (ali bi vsaj morali imeti) nekoga, ki to stori. Je pa tudi res, da večina ortopedov iz slike to itak naredi sama.

Seveda je možno, da je moja naivnost pač prevelika.
 trilko
#348783
Zadeva je taka - izvida nimam, ker sem imel možnost MRI narediti pri testnem pregledu MRI naprave in so mi dali samo CD, za izvid oz. interpretacijo so rekli, da moram sam poskrbeti. Seveda sem klical svojega ortopeda, vendar mi je rekel, da on te interpretacije ne dela, da moram dobiti kakšnega radiologa oz. nekoga, ki mi bo sproduciral izvid :) Sedaj pa malo iščem in kličem, vendar nič pametnega ne najdem... :-/
 grus
#348789
Pomoje pejt do osebnega zdravnika pa mu povej kakšna je situacija, ker verjetno boš itak rabil napotnico, če hočeš da je zastonj. Glede na to, da si imel testno preiskavo bi bil pa lahko bil problem tudi v tem, da niso uporabili standardnega protokola za koleno, in potem te slike lahko da niso diagnostično glih najbolj uporabne...
Uporabniški avatar
 majcka
#348798
grus napisal/-a:Pomoje pejt do osebnega zdravnika pa mu povej kakšna je situacija, ker verjetno boš itak rabil napotnico, če hočeš da je zastonj. Glede na to, da si imel testno preiskavo bi bil pa lahko bil problem tudi v tem, da niso uporabili standardnega protokola za koleno, in potem te slike lahko da niso diagnostično glih najbolj uporabne...


Že mogoče, vendar ortoped tega po telefonu ni mogel videti. Se pravi, da bi lahko vsaj pogledal...ali pa ni 'pravi' ortoped, da tega ne dela?? Al kako?!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA