vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

#349129
Pozdrav vsem,
sem nova tu, čeprav rekreativno tečem že več kot 10 let. Naj samo delim izkušnjo, morda komu pride prav. Doletel me je namreč plantarni fasciitis, naše zdravstvo predpiše UZ in IR terapijo- samo 8x seveda, ker toliko pripada. Priznan fizioterapevt Matej Čebokelj je takoj ugotovil, da mi to ne bo pmagalo, pa me je napotil k preizkušenemu ortopedu . Dr.Štok mi je s prehranskimi injekcijami v stopalo pozdravil moje vnetje in popolnoma ozdravil stopalo. Žal so te injekcije samoplačniške (naše zdravstvo jih ne priznava), toda ni mi bilo škoda denarja, ker je bil učinek znaten že po prvi, za popolno ozdravitev pa sem potrebovala 3. Glede na prejšnje nore bolečine tako pri teku kot pri hoji (mislila sem, da nikoli več ne bom tekla) , je bila hitrost izboljšanja presenetljiva. Dr.Štok ne prepove teka, le ublažiti (zmanjšati razdaljo in intezivnost) je treba treninge in teči po ravninah. Normalno sem lahko tekla že po 2 mesecih, popolnoma pa je bolečina izzvenela v 6 mesecih. Toplo priporočam!!! Odličen ortoped je!
lp
#349194
Zakaj škodljive injekcije s številnimi stranskimi učinki?
Res je, da UZ in ostale FT metode, ki so gratis ne pozdravijo PF, ker se pri dolgotrajnem vnetju nabira kalcij.
Kalcificirano nabreklo tkivo uspešno in brez posledic zdravi le metoda "udarnih valov" (ESWT), cena terapije pa je nesramno draga in je samoplačniška. Tudi tukaj je potrebnih 6-8 terapij.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA