vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

 luka150
#349808
Po dolgem času, sem se odločil zopet malo več tečti. Težava je v tem, da sem se prehitro zagnal. Štirikrat na teden po 10 km. Z mojimi 95 kg je to sigurno pretiravanje. Nazadnje, ko sem šel tečt, sem moral po cca 5 km odnehati. Bil sem enostavno utrujen. Mislil sem, da je to splet različnih okoliščin; vročina, pitje gazirane pijače pred tekom... Že proti večeru sem čutil, da nekaj ni OK z obema mečnima mišicama. Sedaj že 3 dan, ko stopim v klanec ali po stopnicah, začutim manjši krč v mečni mišici. Enkrat v levi, enkrat v desni. Verjetno sem mišici preobremenil. Po treh dneh počitka sem pričakoval, da se bo to nehalo. Ampak se ni. Naj povem, da se ta mini krč pojavi le pri prvi stopnici, kasneje pa več ne.

Ali je kdo imel podobne težave in ima kakšen nasvet? Res ne bi rad, da me trenutna tekaška zagnanost mine.

Hvala in Lep pozdrav,
Luka
Uporabniški avatar
 vencelj
#349809
Kot že sam ugotavljaš, si se očitno res preveč zagnal. Začetniki naj bi sprva kombinirali tek in hojo in to na bistveno krajših razdaljah, kot si začel ti. Telo te je seveda takoj z bolečino opozorilo na preobremenitev.
Prav pretiravanje je že marsikaterega začetnika kmalu prepričalo, da "tek ni zanj". Tek je z ustreznim pristopom in postopnim napredovanjem (dolžina teka, hitrost teka...) lahko v užitek in veselje, po drugi strani z neustreznim pristopom pa eno samo matranje. Ja, res bi bilo škoda, da te trenutna tekaška zagnanost mine :!:

Kaj sedaj :?:
Morda ne bi bilo slabo narediti še nekaj dni pavze. V tem času lahko boleče območje hladiš z ledom in/ali preizkusiš samomasažo bolečega predela z uporabo enega od gelov, ki jih dobiš v lekarnah (ne vem...nalgesin gel, perskindol, voltaren gel, Ice power gel itd., tega je veliko, najbolje, da vprašaš lekarnarja za nasvet) ampak naj ima nujno tudi protivnetno delovanje.
Če to ne pomaga, je druga možnost obisk strokovnjaka: maserja, fizioterapevta, zdravnika...
Še eden od linkov z uporabnimi nasveti: http://www.gorenjske-lekarne.si/si/svet ... in-sklepih

Srečno :!:

LP, vencelj
Uporabniški avatar
 čara
#349813
Pomaga tudi, če vase vneseš dvojno dozo magnezijevega citrata, mogoče si narediš limonado z MSM in zaužiješ malenkost več beljakovin (pomaga hitrejšemu celjenju pri poškodbah, boleznih).
 MATJAŽ
#349818
Močno masiraj mečo na valju. Če nimaš valja pomaga tudi steklenica ali kaj takega. Dobro je, da valjaš tako močno, da ti skoraj :--( . Drugi dan bi moralo načeloma biti v redu.
 luka150
#349833
Hvala za nasvete. Se takoj lotim vsega priporočenega. S tekom pa verjetno še počakat, tudi ko bodo krči izginili. Hvala!

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA