vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

Uporabniški avatar
 MišaMiš
#350271
Zdravo,

torej pri svoje pripravljalnem planu za Ljubljanski maraton sem dva tedna nazaj fasala prehlad, ki se je vlekel rekordnih 9 dni. V službi sem delala v eno, nadomestitve šef ni dobil, saj so dopusti in porodniške, klima mi je lepo pihljala... v glavnem, res idealne razmere ob prehladu. :roll: Kakopak nisem šla nič laufat, teke sem prekinila za več ko en teden. Nato sem šla laufat pogovorni tempo 10 km. Naslednje dva dneva sem imela bolečino v sprednjih stegenskih mišicah. Najbolj sem bolečino na zunanjih stegenskih mišicah čutila ko sem bila v položaju sedenja (bolj nazorno: squats, ko si v sedečem položaju). Bolečina je bila res huda, mazala sem se z pernatonom in še eno drugo kremo.
Po dveh dneh sem šla spet laufat, ponovno bolečina. Nazadnje sem šla laufat v nedeljo in spet...dva dni huda bolečina v stegenskih mišicah.

Imam mogoče vnete mišice?
Malo me skrbi, saj sem dva meseca pred maratonom nazadovala, kar mi je še najmanj všeč. :( :(
 ogi
#350278
Btw... magnezij zares ne pomaga pri nicemer ;) To je se eden od mitov izpred par 10 let, ki se se vedno lepo vlece v danasnje dni, ceprav ni nobene raziskave, ki pokazala da jemanje magnezija zares pomaga, jih je pa kar nekaj, ki dokazujejo, da nima vpliva na nic ;)
 isomg
#350282
ogi napisal/-a:Btw... magnezij zares ne pomaga pri nicemer ;) To je se eden od mitov izpred par 10 let, ki se se vedno lepo vlece v danasnje dni, ceprav ni nobene raziskave, ki pokazala da jemanje magnezija zares pomaga, jih je pa kar nekaj, ki dokazujejo, da nima vpliva na nic ;)

Pol pa sam na psiho deluje? Btw...kaj pa pol pomaga proti krčem?
 ogi
#350292
isomg napisal/-a:Pol pa sam na psiho deluje? Btw...kaj pa pol pomaga proti krčem?

To da na psiho deluje je verjetno res, ampak temu se ponavadi rece placebo. Kaj pomaga proti krcem... ustrezen trening, ustrezno razgibavanje ter pa predvsem ustrezen tempo, magnezij pa definitivno ne pa ce ga jes na zlico ali pa pijes v donatu :)
Uporabniški avatar
 čara
#350300
Huh kaj pa vem. Magnezij je pomemben mineral v telesu in če ga je premalo...Potem dodatek pomaga :D Pri ljudeh, ki jedo veliko sladkarij in veliko žit, predvsem mok iz žit in premalo pestrega jedilnika zelenjave, mesa, jajc, rib. Se rado zgodi, da imajo premalo magnezija.

Dokler sama svoje prehrane nisem uravnotežila, sem imela probleme s slabokrvnostjo, pogosti krči sredi noči...

Sol ja, pa jodirano je treba vzet in brez toplotne obdelave, ker se jod porazgubi. Ampak jaz imam en problem. Jaz ne morem same soli. Lahko bi kvečjemu solato. Navadno pa nimam nekega apetita v tistih 20 minutah po teku.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA