vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

#350657
Živjo sem nov na forumu,
z rekreacijo se ukvarjam že celo življenje, star 46 let, visok 176cm in teža 95kg. (Nogomet, borilne veščine, fitnes, tek, kolesarjenje...)
Namreč doživel sem Srčni infarkt letos spomladi. Bil sem 14 dni na rehabilitaciji v toplicah kjer sem vozil sobno kolo po 30 minut, 15 minut raztegovanja in 60 minut Nordijske hoje...Ko sem zaključil z rehabilitacijo sem vsaj 5x tedensko po 60 minut aktiven (tek, hitra hoja, kolo, cross country, fitnes). Varno srčno območje imam do 130 udarcev na minuto.
Sprašujem vas za nasvet pri tekaškem treningu in jedilniku, da bi si zmanjšal obseg trebuha in izboljšal kardiovaskularni sistem, kondicijo in moč .

Za odgovor se vam že v naprej zahvaljujem.

Lep pozdrav

Polar :D
#350659
Kaj pa je bil vzrok za infarkt? Si nagnjen k strdkom? So preverili faktor strjevanja krvi?

Obseg trebuha-zmanjšal ga boš v prvi vrsti, če popolnoma črtaš sladkor, alkohol, zmanjšaš škrobnato hrano in ješ hrano, ki je bogata z vitamini in minerali (kar žitne moke niso).

Kar se tiče rekreacije. Verjetno imaš kako športno uro ki meri srčni utrip in boš lažje nadzoroval kaka intenziteta vadbe je zate. V splošnem pa je plank-vaja za stabilizacijo prav fajn tudi za manjšanje obsega okoli trebuha. Pa hulahop obroč, še smejalne mišice zraven natreniraš :)

Pa meditacija in joga, za umirjanje duha in sproščanje.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA