vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

 Barby55
#358265
Evo mesec dni je okrog... in bolečine so minimalne...
Včeraj in danes sem plavala dobre pol ure zjutraj, popoldan uro zmerne hoje. Vse ok....
Mislim, da bi še kak mesec tako potem že kakšni hribi, tek?
Lp
 Nejc1986
#358266
Predvsem se izogibaj oz.izogni kakršnegakoli dvigovanja ali porivanja stvari težjih od 10kg.

Sam sem začel redno kolesariti po 5ih tednih, iz stanovanja do pritličja pa si ga nisem upal nesti, ker je težji od 10kg...

Glede hoje... Jaz sem začel 10i dan, na dan odvzema šivov... Zmeren klanec-rasica. Zlagoma in vedno s palicami. Paziti je treba na možnost padca, ko se na1x nenadoma nekontrolirano napnejo trebušne mišice.

Jaz sem s tekom začel zelo pozno,po treh mesecih, vendar jaz nisem tekač v prvi vrsti in verjamem , da bi šlo mnogo hitreje.

Ni druge kot da poslušas svoje telo.

Sicer pa... Kaj pravi zdravnik na tvoja vprašanja o športu po operaciji?
 Barby55
#358267
Zdravnik mi je zeloo omejil vse skupaj...
Tek šele po 5 mesecih? Zdi se mi kar malo pretiranja...
Da do dveh mesecev samo hoja po ravnini in plavanje, po treh mesecih kolo...
Jaz zelooo rada tečem gorske proge in res me že vleče. Ampak bom res raje potrpela da bo vse ok
 Nejc1986
#358269
Meni je kirurg, ki me je operiral, tudi sam sicer aktiven sportnik, rekel nič kolesa 6tednov, pa še to predvsem zaradi nevarnosti padca.

Bolj kot sport je nevarno dvigovanje bremen.

Jaz sem sel pozno na tek, ker nisem užival v teku in se mi je bolj mudilo na kolo...

Jaz osebno bi na tvojem mestu potrpel še kakšne 3tedne, ta čas pa hodil s pomočjo palic tudi v hrib ampak počasi. Vzemi si cas.

Potem pa bi začel s tekom po ravnem in videl kako je naslednji dan. Ce ne boli, bi začel počasi s klanci.
Uporabniški avatar
 thinkblue
#358278
Meni pravkar mineva 2 meseca od operacije. 10km lahko odtečem brez težav, ampak res da samo po ravnici. V hrib takoj čutim tudi pri hoji rahlo bolečino, zato se ga izogibam. Še mesec dni bom na razdaljah do 10km, potem pa gasa ... :lol: :lol: :lol:
Uporabniški avatar
 StaraKost
#358279
Jaz sem, kot sem že prej napisal, po dveh tednih vozil kolo po ravnini v lahkih prestavah, brez problema. Kolo je najmanj problematično, ker so obremenitve najmanjše. Mislim, da eni zdravniki pretiravajo s tem počitkom po operaciji, da se za vsak slučaj zavarujejo. Moja zdravnica me je dva meseca po operaciji, ker ve, da treniram vprašala, če se držim tega, da tri mesece ne smem trenirati. Seveda, samo se sprehajam po parku. Takrat sem v resnici že vozil skoraj normalno, razen klance z občutkom..
Še to. Padec s kolesa je za kilo manj nevaren, kot na primer zdrs pri hoji ali na ledu. Takrat se mišice trenutno, zelo aktivirajo in lažje pride do pretrganja sveže rane, kot pri padcu s kolesa, ki največkrat pusti samo odrgnine. Nevarnost, da bi padel s kolesa pa ni nič večja kot, da ti spodrsne pri hoji, posebej v zimskem času.
Nazadnje spremenil StaraKost, dne 25 Jan 2018, 14:29, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#358335
23. julija 2008 sem bil operiran na dimeljski kili
:arrow: sem vprašal zdravnico, kako je stem, ker sem bil že prijavljen na UTMB
:arrow: je rekla, da 4 tedne ne smem teči, potem pa lahko tečem, le dvigovanje bremen je prepovedano - je rekla, da lahko grem na UTMB, le da ne ve od kje bom dobil kondicijo po toliko pavze
:arrow: sem prišel k zdravnici s programom za vsak dan, koliko bom postopno vsak dan več prehodil v teh 4 tednih in potem začetek lahkotnega teka
:arrow: seveda se je smejala, ker kaj takšnega še ni doživela, a program mi je potrdila
:arrow: svoje težave okrog teh treningov en teden pred UTMB 166 km in 960 višinskih metrov sem na TF že opisoval :-)
:arrow: in ja, opravil sem to svojo nalogo in UTMB je za menoj

Ne vidim razloga za ne vem kakšne dolge pavze.
Vsekakor pa ne bom pametoval, da se zgledujte po meni in ne ubogajte zdravnika. Jaz sem ubogal zdravnico.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA