vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

 msavic
#142805
si rešil problem svizec? kaj je pomagalo?
Uporabniški avatar
 majcha72
#142823
Uf, modri nohti...
En moder noht sem odkrila, prav hinavsko se je kdo ve kako dolgo skrival pod lakom. :evil: :( Ko bom velika, bom razumela, zakaj samo eden oziroma glede na to, da je desni, desna noga pa za spoznanje močnejša kot leva, pripisujem to obutvi.
Skoraj ne verjamem, da bi bil od "pretiravanja", saj se še vedno pridno držim trinajsttedenskega programa, največ sem pretekla pol ure v kosu, skupaj do zdaj največ 55 minut (z vmesno hojo), pa še do tja sem lezla lepo počasi postopoma. Ene dvakrat sem sicer čutila bolečino (no, bolj pritisk) na palcih (obeh), vendar sem to doživela že kdaj prej, predvsem po kakšni hoji navzdol, ampak se je do sedaj še vedno izteklo brez barvnih učinkov. V mojem primeru pripisujem krivdo supergam. Ker sem itak nameravala kupiti nove, sem to naredila kar zdaj. Nisem se stegnila do tistih Mizuno, ki so mi migale, so kar drage - si jih moram še prislužiti. Sem pristala pri enih luštnih ASICS gel, ki lepo primejo, da spredaj ne nabijam s prsti, pa ker tako lepo primejo okrog narta sem kupila nekaj rezerve pri številki. Da lahko migam s prsti (tud Piki Nogavički je blo to všeč). Danes sprobani prvič, obnesli so se krasno.
Tisti moder noht bom pa do nadaljnjega barvala z meni ljubšimi odtenki, pa bo. Tukaj smo punce za spoznanje v prednosti ;)

O žuljih pa ne vem nič in bom čisto srečna, če bo pri tem ostalo. Če slučajno ne bo tako, pa vem, kam se obrnit. :)
Uporabniški avatar
 platfus
#155871
Zdravo!!!
Naj še jaz opišem svoje – zaenkrat še nerešljive težave z žulji na petah. Spomladi sem začel teči in nabavil tudi nove copate New Balance, ki mi na nogo res sedejo, tako da se v njih počutim odlično!
Celo sezono sem hodil in tekal max. do 5 km in z njimi nisem imel nikakršnih problemov.
Uporabljam dva para različnih tekaških nogavic iz Hoferja in ene iz Hervisa. Do sem vse lepo in prav!!!
Ko sem šel prvič na tek, ki je bil daljši od 5 km oz. ko sem se oznojil v noge in dobil vlažno kožo in nogavici, sta se mi na obeh nogah naredila nemogoče velika žulja!!!! Da bi človek kar znorel!
Počakal sem cca. tri tedne, da sta žulja zacelila, pa se mi je isto zgodilo v hribih pri daljšem pohodu!
Naslednji trije tedni so bili izgubljeni! Potem sem iz previdnosti izbiral krajše razdalje, pa žuljev ni bilo!
Včeraj sem opravil daljši tek kombiniran s hojo in dobil nemarno velika žulja – zopet na petah – tretjič zapored, tako da sem danes v službi z natikači.
Prosim za nasvet kaj naj naredim v bodoče, da preprečim žulje, katere obliže, nogavice naj izberem oz. kaj počnem narobe!!! Kako bi najhitreje saniral še nepredrte žulje?
Hvala vam in lep pozdrav,

Platfus
Uporabniški avatar
 IČA
#155890
Naslednjič pred daljšim tekom ali pohodom zaščiti kritična mesta z leukoplatom ( http://www.drogisterij.net/producten/afbeelding/leukoplast125x5.jpg ), po mojih izkušnjah edino kar res drži.
Drugače pa žulje predri, počakaj da se posušijo, preko dneva zaščiti z obliži, še bolje z obliži za žulje ( http://www.lekarnar.com/Beiersdorf/Hansaplast-obliz-za-zulje-veliki/ ), ponoči pa naj bodo brez, da se čimprej posušijo.
 luzr
#155899
Najprej preglej te štiri strani. ;)

Malo poklikaj tole: http://www.google.com/search?hl=sl&rlz= ... +forum&lr=

Tukaj bo precej o žuljih: http://www.tekaskiforum.net/viewforum.php?f=37

Tri metode:
1. prediranje žulja
2. neprediranje
3. uporaba posebnegao obliža

Mogoče se ti stopala potijo nadpovprečno. To veš sam najbolje.
Tudi noge in podplati se morajo navaditi na obremenitev.
Tekaški in pohodniški način gibanja sta različna in poskrbita za malo drugačne žulje...
Nogavice, ki so kupljene v omenjenih trgovinah in so zelo poceni imajo več bombaža in manj volne ali poliestra. Zato zadržujejo pot in poskrbijo za hitrejši nastanek žuljev.
Podobno je v predebelih gojzarjih pri previsokih temeperaturah. Ne najboljše nogavice prj premočijo.
Žulji na petah so lahko posledica prevelike ali ne dovolj zavezane obutve.
Uporabniški avatar
 IRA
#155901
platfus napisal/-a:Zdravo!!!
Naj še jaz opišem svoje – zaenkrat še nerešljive težave z žulji na petah. Spomladi sem začel teči in nabavil tudi nove copate New Balance, ki mi na nogo res sedejo, tako da se v njih počutim odlično!
Celo sezono sem hodil in tekal max. do 5 km in z njimi nisem imel nikakršnih problemov.
Uporabljam dva para različnih tekaških nogavic iz Hoferja in ene iz Hervisa. Do sem vse lepo in prav!!!
Ko sem šel prvič na tek, ki je bil daljši od 5 km oz. ko sem se oznojil v noge in dobil vlažno kožo in nogavici, sta se mi na obeh nogah naredila nemogoče velika žulja!!!! Da bi človek kar znorel!
Počakal sem cca. tri tedne, da sta žulja zacelila, pa se mi je isto zgodilo v hribih pri daljšem pohodu!
Naslednji trije tedni so bili izgubljeni! Potem sem iz previdnosti izbiral krajše razdalje, pa žuljev ni bilo!
Včeraj sem opravil daljši tek kombiniran s hojo in dobil nemarno velika žulja – zopet na petah – tretjič zapored, tako da sem danes v službi z natikači.
Prosim za nasvet kaj naj naredim v bodoče, da preprečim žulje, katere obliže, nogavice naj izberem oz. kaj počnem narobe!!! Kako bi najhitreje saniral še nepredrte žulje?
Hvala vam in lep pozdrav,

Platfus


Se bojim, da je razlog v nogavicah.
Tudi meni v Hoferjevih noga full švica in me po teku prav srbi po sredini podplata ...

Razkiraj 10€ si kupi ene konkretne štumfe (jaz sem z mico zelo zadovoljna) pa boš videl kako pa kaj.

Seveda še vedno ostane alternativa - lepljenje občutljivih delov pa vendarle se meni zdi, da se to iz dneva v dan nebi smelo ponavljat ...

... bolj imam na sumu nogavice!

Lp
Uporabniški avatar
 Loni
#155913
Pa podplate pred vsakim daljšim tekom z eno fajn mastno kremo namazat, nasvet izkušenih tekačev, ki se ga kar držim od Domžal dalje in od takrat tudi nimam nobenih problemov z žulji več. Tečem pa tudi sama v Mico nogavicah, so mi enostavno "the best".
Uporabniški avatar
 natasa
#155914
Loni napisal/-a:Pa podplate pred vsakim daljšim tekom z eno fajn mastno kremo namazat, nasvet izkušenih tekačev, ki se ga kar držim od Domžal dalje in od takrat tudi nimam nobenih problemov z žulji več. Tečem pa tudi sama v Mico nogavicah, so mi enostavno "the best".


GEHWOL krema proti žulji in odrgninami

:wink:
Uporabniški avatar
 Loni
#155915
natasa napisal/-a:
Loni napisal/-a:Pa podplate pred vsakim daljšim tekom z eno fajn mastno kremo namazat, nasvet izkušenih tekačev, ki se ga kar držim od Domžal dalje in od takrat tudi nimam nobenih problemov z žulji več. Tečem pa tudi sama v Mico nogavicah, so mi enostavno "the best".


GEHWOL krema proti žulji in odrgninami

:wink:


Točno to kremo sem mislila, ja :!: :!: :!: Samo nisem imela pojma, kako se napiše.
Nazadnje spremenil Loni, dne 03 Nov 2008, 14:44, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 natasa
#155916
Loni napisal/-a:
natasa napisal/-a:
Loni napisal/-a:Pa podplate pred vsakim daljšim tekom z eno fajn mastno kremo namazat, nasvet izkušenih tekačev, ki se ga kar držim od Domžal dalje in od takrat tudi nimam nobenih problemov z žulji več. Tečem pa tudi sama v Mico nogavicah, so mi enostavno "the best".


GEHWOL krema proti žulji in odrgninami

:wink:


Točno to kremo sem mislila, ja :!: :!: :!: Samo nsiem imela pojma, kako se napiše.


Sej čist ziher nisem, da je prav :oops: !
:wink:
Uporabniški avatar
 IRA
#155919
Mislim, da je GHEWOL :wink:
Uporabniški avatar
 natasa
#155920
IRA napisal/-a:Mislim, da je GHEWOL :wink:


Jst mam prav, preverila na netu :juhuhu: !
Uporabniški avatar
 IRA
#155921
natasa napisal/-a:
IRA napisal/-a:Mislim, da je GHEWOL :wink:


Jst mam prav, preverila na netu :juhuhu: !


Jest tut :shock: :P

Nega nog in stopal
Negovana stopala niso samo lepa na pogled, negovana stopala so prvi pogoj, da so zdrava. Le če so dobro negovana, vas lahko nosijo vse življenje.
Neprijeten vonj stopal, pojav glivic, suha ali trda koža, kožne razpoke, lomljivi nohti, oznojena stopala, utrujenost, boleča, pekoča stopala, hladna stopala, težke utrujene noge,... stopalom je res težko.

Pedikura – intenzivna nega stopal z izvlečki zdravilnih zelišč osveži in poživlja, krepi noge.

Tudi diabetiki vedo, da morajo posebno pozornost posvetiti stopalom. Ker je koža še posebej suha, zaradi posledice bolezni, je nega z GHEWOL FUSSKRAFT zelo primerna. V našem salonu smo usposobljeni za nego diabetičnih stopal.


Mamo preveč časa, ne? :roll: :twisted:

No kakorkoli ... nasvet je dober z GHEWOL ali z GEHWOL :D
Uporabniški avatar
 majcha72
#155923
Bo kar Gehwohl. :) To pomeni "gre dobro" v nemščini. ;)
Sicer pa tale mastna krema menda res pomaga - vsaj mož pravi, ki je še v JLA vojsko služil, da ni blo boljšega kot krema 48.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA