vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

Uporabniški avatar
 StaraKost
#285260
....vseeno bi na nekaj opozoril. Tu se govorilo o velikosti raztrganine. Noben pa ni omenil prav nasprotno, manjšo raztrganino skozi katero se kila lahko premika not in ven. Pri kili je najbolj nevarno, če se kila vklešči in ne more, ne naprej, ne nazaj in se oteži ali popolnoma prekine pretok krvi v "kilo". Tedaj moramo pod nujno v bolnišnico. Na to nas opozori tudi huda bolečina. Prav tega sem se najbolj bal, ko sem se potikal s kolesom daleč od doma.
Uporabniški avatar
 bor©
#285350
StaraKost napisal/-a:....vseeno bi na nekaj opozoril. Tu se govorilo o velikosti raztrganine. Noben pa ni omenil prav nasprotno, manjšo raztrganino skozi katero se kila lahko premika not in ven.


StaraKost. Hvala še za to opozorilo. Sem se že spraševal v kakšnem primeru sploh lahko pride do vkleščenja. Mislim, da imam zelo majhno raztrganino, morda 2-3cm. Se bolj malo izboči. Ja kaj čem, bom opazoval. Upam, da ne pride do tega.
Hvala še 1x vsem za nasvete. V teh petih dneh odkar sem opazil kilo sem pretekel 55km in ne opažam sprememb. Občasno me le malo peče, pa še to ne zaradi teka. Na pregled pa bom šel čez kakšna 2 tedna. Torej po dopustu in po polmaratonu "Kärnten läuft". No ja, potem je tukaj še TF10ka :roll: Skratka, ti kilica, bodi pridna in ostani lepo noter še nekaj časa :lol:
 5roker7
#320381
jozafat napisal/-a:tekal sem brez pasu ali kake druge opore ... :idea:
le ko so bile bolečine močnejše sem si pomagal z levo roko in si tiščal dimlje-raztrganino močno navznoter - je pomagalo do konca teka, potem pa počitek in nazaj po istem postopku ..
pa še: lažje sem šel skozi ker sem si dopovedoval da je tudi to prišlo vame z nekim namenom: sedaj se mi dozdeva da je bil ta prisilni počitek najvažnejši trening v zadnjih letih :FO: za naše veteranske kategorije pa sploh!!

Jaz sem bil operiran pred 5.dnevi,pa sem včeraj že šel na kratek sprehod (na izi).Ali misliš,da prekmalu?.Star sem 57let in bi rad čimprej spet laufal.Ali mi lahko daš kak pameten nasvet?
Hvala in lp
Uporabniški avatar
 StaraKost
#320382
... ne prehitevaj. Vsaj dva tedna nič tekanja. Tudi tretji in četrti teden počasi, do meje bolečine. Ko hoče boleti ne nadaljuj. Ne pozabi, da boš hitreje okreval, če začneš teden pozneje kot en dan prehitro.
Jaz sem čez dva tedna začel na lahkih prestavah vozit kolo , ki je dosti bolj prijazno do rane, ker ni udarjanja ob tla.
 5roker7
#320386
[quote="StaraKost"]... ne prehitevaj. Vsaj dva tedna nič tekanja. Tudi tretji in četrti teden počasi, do meje bolečine. Ko hoče boleti ne nadaljuj. Ne pozabi, da boš hitreje okreval, če začneš teden pozneje kot en dan prehitro.
Jaz sem čez dva tedna začel na lahkih prestavah vozit kolo , ki je dosti bolj prijazno do rane, ker ni udarjanja ob tla.
Bom upošteval tvoj nasvet,čeprav bo malo težko toliko časa lenariti ali buliti v tv oz.računalnik.
Hvala za nasvet in lep pozdrav! :)
Uporabniški avatar
 StaraKost
#320387
...saj ni potrebno lenariti. Tudi hoja, kjer ni udarcev ob tla, nekaj šteje. Daljši sprehod po snegu je že "trening" :D .
 jozafat
#320402
sem po operaciji (23cm šivov) še na postelji razmigoval nožne prste - vse šteje
a po pameti kot piše Starakost! (hoja v hrib)
sva generacija (57let-rojeni 57! :D )
prvo polovičko sem odtekel po 100 dneh od operacije
 5roker7
#320568
jozafat napisal/-a:sem po operaciji (23cm šivov) še na postelji razmigoval nožne prste - vse šteje
a po pameti kot piše Starakost! (hoja v hrib)
sva generacija (57let-rojeni 57! :D )
prvo polovičko sem odtekel po 100 dneh od operacije

Ja 57 jih bom zaokrožil prav na valentinovo.
Za kilo sem vedel že pred lj.maratonom,a vseeno "odtekel"42.ko.Res sem šel čisto na izi,samo da pridem do konca.Kmalu po maratonu sem se šel vpisat v šempetersko bolnišnico in prišel kar hitro na vrsto.Namesto šivov so mi pritrdili nekakšne sponke,da zgleda kot kakšna zadrga :D Še nekaj dni me je bolelo pri določenih gibih.Zdaj se pa bojim samo še kihanja :(
Hvala za nasvete in lep pozdrav!
 Nejc1986
#355494
Pozdravljeni, sem nov na forumu.

Malo obujam staro temo; 5.6.sem bil operiran desnostransko indiriktno dimeljsko kilo, uporabljena mrezica in cep.

Sem precej zagret rekreativen kolesar, pa tudi tekac. 30let, 173cm, 65kg.
Kondicijsko v dobrem stanju.

Torej, kdaj ste kej šli tect po taki OP? DR pravi, do bolecine in brez dvigovanja seveda. Kaj je to brez bolecine? Boli me ne, seveda pa rano cutim. Nevem, mogoce je vse v glavi :?

Sesti dan sem naredil kratek šepajoč sprehod okoli bloka. Potem vsak dan bolje. 10i dan šivi ven. 14i dan zacel s sprehodi s pomocjo palic, 1,5h do 2h na dan zmernega tempa.

Par dni nazaj, recimo 25i dan po OP ravninskih 25km s kolesom, vceraj malo bolj razgibanih 35km s kolesom. V ZELO LAHKIH PRESTAVAH IN POCASI.

Zdaj bi pocasi zacel teci... recimo 3km. Z hitrostjo 8kmh...
O kmh govorim ker sem na to bolj navajen iz tekalnih stez :D .

Skratka, kakrsnokoli mnenje?

Najbrz je za malo pozno, da bi se mi ta rana unicila 4tedne po operaciji, zaradi teka,kajne?.

Skratka, lepo prosim za vase izkusnje, lep dan in lep pozdrav, nejc.
 spela*
#355496
Kaj pa, če zdravnika direktno vprašaš?

Po mojem laičnem mnenju sicer ni razloga, da ne bi poskusil, ampak kot rečeno, to ni zdravniško mnenje.
 Nejc1986
#355524
Ne da ne zaupam zdravnikom, ampak kakor sem dobil obcutek, niso ravno "športno usmerjeni"...

Lahko je še tako dober zdravnik, ampak če ni hkrati tudi tekac po operaciji kile, bo tezko znal kaj svetovati. In bo povedal tako, da bo 100x "za ziher"- kar jih seveda razumem.

Zato sem vprasal (tudi) tukaj, ce je kdo v bliznji preteklosti imel podobno situacijo...

Lp

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA