vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

 simkezi
#86089
Mogoče kdo ve za kakšno ultrazvočno ambulanto v Ljubljani, kjer opravljajo preglede tudi na napotnico? Klinični center ima čakalno dobo 8 mesecev (!?), poliklinika ˝samo˝ 2 meseca, ostale privatne ambulante pa le kakšen teden, a je večina teh v Lj. samoplačniških (okoli 60€ za pregled), medtem ko veliko ambulant v drugih krajih (Mb, Ptuj, Kranj...) ponuja preglede tudi na napotnico, v Lj. pač ne :(

Hvala za pomoč, LP!
Uporabniški avatar
 MihaPR
#86090
Kamnik zdravstvni dom.

Porodnišnica na Šlajmerjevi v Ljubljani :) :D :D :D
Uporabniški avatar
 softi
#86093
Za UZ gibalnega aparata - Zdravstveni dom Šiška, Zdravstveni dom Škofja Loka, Zdravstveni dom Kranj,...Vsi večji zdravsteni domovi imajo UZ(vsaj naj bi ga imeli), poleg privat ambulant jasno.
Razen, če rabiš kakšen prav specifičen Uz(srce, urološki,...) tist je pa drugo.
Ampak te morem razočarat, da je povsod približno ista scena. Takle mamo pri nas v zdravstvu :? .
 Nataša
#86098
ja, daj bolj točno napiši, kaj rabiš, če meni zdaj omeniš UZ, imam samo enega pred očmi :lol:
 simkezi
#86160
Jaz rabim UZ levega stopala... Mislim da bi te UZ v zdravstrvenih domovih bili preslabi za diagnostiko mojega stopala, saj so povečini zastareli :cry:
Uporabniški avatar
 nada
#86164
V Stični pri dr. Van Midnovi imaš za starih 10. 000,00 sitov v parih dneh izvide v roki
Uporabniški avatar
 softi
#86168
simkezi napisal/-a: Mislim da bi te UZ v zdravstrvenih domovih bili preslabi za diagnostiko mojega stopala, saj so povečini zastareli :cry:


No, s temle se ne strinjam čist. Važno je, kdo ti odčita UZ, kolk je stručko na svojem področju. Pa mašine so ok, tko da ni panike.

Predlagam ti, da greš na internetno stran www.zzzs.si, pogledaš pod izvajalce zdravstvenih storitev, telefon v roke pa poiščeš primernega na napotnico.

Lp

p.s. V Ljubljani na napotnico in samoplačniško, pa obvlada zadevo, je dr.Vidic Irena, Medicus d.o.o., Trnovska vrata.
 simkezi
#86195
softi napisal/-a:
simkezi napisal/-a: Mislim da bi te UZ v zdravstrvenih domovih bili preslabi za diagnostiko mojega stopala, saj so povečini zastareli :cry:


No, s temle se ne strinjam čist. Važno je, kdo ti odčita UZ, kolk je stručko na svojem področju. Pa mašine so ok, tko da ni panike.

Predlagam ti, da greš na internetno stran www.zzzs.si, pogledaš pod izvajalce zdravstvenih storitev, telefon v roke pa poiščeš primernega na napotnico.

Lp

p.s. V Ljubljani na napotnico in samoplačniško, pa obvlada zadevo, je dr.Vidic Irena, Medicus d.o.o., Trnovska vrata.

Hvala! :D
 simkezi
#86199
Drugače pa v Lj. ni nobene ordinacije, ki bi opravila pregled na napotnico, sem preklical že vse živo... :(
 Hancy
#355752
Živijo,

se opravičujem, ker odpiram staro temo.
Zanima me, če mogoče kdo ve za kakšno firmo, ki v LJ opravlja UZ srca, pa da so res dobri. Nekaj jih je na internetu, samo ne bi rada naletela na kakšne "šalabajzerje", pa bi rada vaše mnenje.

Hvala in lp,

Hanna
 iwy81
#355777
Objave so res že »pase«, ampak se mi zdi, da se to vedno išče. Zato ti bom odgovorila... UZ srca je zelo važna zadeva, zato jo mora opravit strokovnjak. Sama sem imela težave s srcem in sem morala maja na hitro opraviti UZ srca. Naročila sem se na pregledu pri: http://ultralab.si/ultrazvok-pregledi/ultrazvok-srca in tudi bila takoj na vrsti. Res pa je, da sem šla samoplačniško, ker so drugače čakalne dobe v LJ kar precej dolge.

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA