vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

Uporabniški avatar
 zz topka
#368897
A, bravo, lepo! :clap: :clap: :clap: Jast grem v ponedeljek. In tudi tam nekje okoli 50-ič. Bi bilo pa že večkrat, če ne bi bila nemalokrat zavrnjena zaradi premalo Hb... :oops:
No, sedaj nimam več teh problemov. Vsaj upam. Javim v pondelk... :D
 TONEK
#368936
Teden dni po odvzemu, moč se le počasi vrača, današnji 'Primož' je še daleč od spomladanskega povprečja.
Le kaj mi pomaga visok hemoglobin, ko pa je mašina zmanjšala obrate :cry:
 TONEK
#369154
Saj bo, Vencelj! Enako je bilo pri meni. Zadeva se je sama od sebe uredila.
Uporabniški avatar
 vencelj
#369156
TONEK napisal/-a:Saj bo, Vencelj! Enako je bilo pri meni. Zadeva se je sama od sebe uredila.

Pri meni je že kronično, se"samo od sebe"ureja že več kot desetletje, pa sem vseskozi na meji, včasih malo nad, včasih pa malo pod...
Tudi teran je del (neuspešne) terapije.
LP, vencelj
Uporabniški avatar
 vencelj
#369158
vinkop napisal/-a:sej pravijo da previsok hemoglobin tudi ni v redu?

Drži, obstaja pa nekaj dilem:
kakšna je vrednost hg, da jo lahko označimo za previsoko? Verjetno je to pri aktivnih športnikih drugače kot pri sedeči populaciji, predvsem zato, ker prvi s svojimi aktivnostmi "prečiščujejo" ožilje in s tem zmanjšujejo nevarnost za tovrstne probleme...?
Kakšna je prenizka vrednost, da posameznik se normalno funkcionira? Gre tudi za oskrbo celotnega telesa (mišice, možgani itd.) s kisikom, pomanjkanje bi lahko imelo posledice, posebno, če je dolgotrajno...
Kakorkoli že, na krvodajalskih akcijah je mejna vrednost pri moških 135 g, pri ženskah nekoliko nižja (125g,če se ne motim). Jaz sem bil večkrat pod to mejo, včasih pa tik nad njo, ravno toliko, da sem lahko daroval kri. Mnenje zdravnikov je običajno bilo, da imam zase dovolj, da bi dajal drugim, pa pač ne.

LP, vencelj
Uporabniški avatar
 Loni
#369166
Pri meni se je zadeva uredila z leti, zdaj imam že kaka 3 leta mir, zadnja kontrola pred novembrskim posegom je dala takšne cifre kot jih imajo običajno moški.
 TONEK
#369375
Čestitke, Valentina! Jaz imam do 'zaključka' še 7 mesecev časa, potem pa amen.
 sundance
#369961
Na temo slabokrvnosti trenutnov v Ljubljani poteka tudi klinična raziskava - če kdo še sumi na pomankanje železa se lahko priključi in preveri vrednost markerjev železa v krvi. V primeru potrjenega pomankanja se nato vključiš v trimesečno suplementacijo pod nadzorom zdravnika...
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA