vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

 ales.berce
#170187
ZA ACL IN PCL REKONSTRUCIJO NAVADNO DOBIŠ SPINALNO ANESTEZIJO - INJEKCIJA V HRBET - PODOBNO A 1 MM GLOBLJE KOT EPIDURALNA PRI PORODU. MRI JE FAJN UZ KOLENA BREZ VEZE, ARTROSKOPIJA POKAŽE SEVEDA VSE. ACL JIH DELA VELIKO, A MALO JIH DELA DOBRO (VOGRIN, HUSSEIN,MIKEK,POBERAJ,AMBROŽIČ,VESELKO,KRKOVIČ,SLUGA,KOVAČIČ, SENEKOVIČ, MARLAN, LOVRIČ je nekaj dobrih, ne pa v tem vrstem redu...)

pcl jih pa dela zelo malo (3-4), še manj pa dobro !!!!!

Večinoma acl in pcl ne delamo v enem aktu !!! najprej pcl, nato čez nekaj mesecev acl. pri acl je modna muha double bundle, ki pa je tudi double trouble... :lol:

predvsem pa treniraj kvadriceps, da ti ne bo preveč atrofiral - mal ti bo v vsakem primeru (Compex, Cephar, ali drži stegnjeno nogo pred sabo 20xdan po 2-3 min...)

lp, Aleš - sicer pa se povsem strinjam s kolegom Petrom nekaj postov više, je lepo napisu
 jezek.teka.teka
#170190
iskrena hvala za info.

sem ena tistih, ki ima nediagnosticirane težave po zvinu kolena. pojavljajo se občasno, kljub fitnes-jačanju vseh mišic, ki imajo veze s kolenom + vajah na ravnotežni deski.

težave pa so nediagnosticirane, ker se bojim dohtarjev... :shock: spinalna anestezija... :shock: fotke artroskopije na netu... :?

zbiram pogum, da se grem nekam pokazat. pa mi vsaj malo pomaga, če vem, kaj lahko pričakujem. sem pol na boljši poziciji kot oni, ki ne vejo, kaj jih čaka. :twisted: (pacienti, ki padajao skupaj, ko vidijo iglo, so pri preobremenjenih zdravnikih res zelo priljubljeni. :roll: )
 Liquid
#170202
botko napisal/-a:pred časom sem si poškodoval koleno. po slikanju MR diagnoza strgana sprednja in zadnja križna vez. Operacija itak potrebna, malo pa kolebam, koga izbrati.
Nasveti???


Ali sta križnji strgani ali natrgani? Z zgornjega opisa bi bolj rekel da sta natrgani kot pa strgani. Se motim?

Drugače pa feb. 2007 sem si natrgal zadnjo in nategnil sprednjo križno vez (pač znam dobro smučati :oops:). To pomeni, da je bila sprednja vez raztegnjena oz. ohlapna. Poleg tega je bil delno še okleščen meniskus, tako da nogo nisem mogel iztegniti. Meniskus so mi sprostili z artroskopijo. Od operacije mi je 'ostalo' samo otečeno in močno atrofirano koleno (8-10 cm) in 1 dl krvi v kolenu. Dr. mi je najprej predlagal plastiko, pa sem okleval. Še dobro, kajti danes po 11 mesecih in 1000 km teka, je noga vsak dan bolje. Še vedno je atrofirana in bistveno bolj šibka kot zdrava. Včasih me po teku boli par minut, potem pa je OK. Torej, če si strgal križni bo operacija potrebna v nasprotnem primeru pa je vse odvisno... Mah preveč nakladam. Če ne drugage je vsaj tae prišel na svoj račun, ker je sedaj hitrejši od mene. :twisted:

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA