vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

Uporabniški avatar
 dexi27
#358455
konstruktivec napisal/-a:Dexi, najlepša hvala za informacije. Ja, tudi pri meni se vleče že dlje časa in imel sem že ultrazvok, laser in tudi na udarne valove sem šel. Enkrat so mi diagnosticirali tudi natrgano tetivo na narastišču... Vse skupaj je potem le odpravljanje posledic. Da pa bi odpravili vzrok težav, jim pa sploh ne pade na misel, čeprav sem jim to tudi že omenil. No, morda je pa tvoja pot tista ta prava.
Torej, če prav razumem, so ti vse (UZ, RTG in magnetno resonanco in najbrž tudi kak razgovor oziroma diagnozo težave, ki jo imaš) naredili za 60€? Kako dolgo pa si čakal na prvi pregled od časa, ko si se prijavil ?


Ne, ne, vse preiskave sem naredil prej sam nekaj samoplačniško nekaj z napotnico, pregled pri ortopedu je bil 60 evrov.
No jaz k sreči razen vnete tetive in malenkostne kalcinacije nisem imel, mi pa ta izrastek riba tetivo in to je moteče in še to samo če grem tečt, pri drugih aktivnostih pa me ne ovira. Tako, da bom izkoristil to leto čakanja in dobro premislil, mogoče še dobil drugo mnenje in naredil še kakšno slikanje.
#358881
dexi27 napisal/-a:Jaz sem imel vse preiskave od UZ do RTG in MRI pregled je 60 rvrov narocis se preko maila. Uredijo ti nato se vpis na cakalno listo na UKC in to je to. Tak je blo pri meni, najbrž se vsak pa ient obravnavq drugace. Ker je pri meni zadeva ze dalj trajajoca in sem poskusil ze skor vse konzervatvne metode mi je zdravnik svetoval pac operacijo. Glede na enoletno cakalno dobo pa mam cas se kaj poskusit.


Pa se res čaka v UKC samo eno leto? Imaš že datum? Moja diagnoza je ista, hangludova peta, kalcinacije... Moj primer je takšen, da mi je zdravnik rekel eno leto,( sicer Sanatorij rožna dolina), potem pa šele čez dva meseca kličem tja, ker mi je bilo čudno, da nisem nič dobila od njih. Pa mi povedo, da je čakalna doba 3 leta. Glede na to, da me boli že ob normalni hoji, ob daljši se pa fajn razboli, je kar kriza. Ne morem niti dolgo stati. Svetovali so mi Brežice, sedaj grem maja tja k ortopedu, ker tam naj bi bila operacija še v tem letu, če bo vse po sreči. Če se bo tamkajšnji ortoped seveda strinjal z njo. Sicer bi bila pa vesela, če me reši na kakšen drug čudežen način. Ki pa ga naj ne bi bilo.
Hvala za info.
#358886
Tudi jaz kar resno razmišljam o tem. Prejšnji petek sem imel magnetno resonanco in sedaj čakam na izvide... Moram pa reči, da je sedaj iz tedna v teden slabše in tudi ne vidim več druge opcije kot operacija. Seveda, najprej pa je treba počakat na izvide, potem pa naprej. Tale Dexijeva varianta mi je kar všeč. Rekel bi, da se na inštitutu za šport v MB-ju na podobne težave kar spoznajo.
#359121
U, dexi, sočustvujem s tabo. Predvsem zaradi tako dolge čakalne dobe, ker vem, da je zadeva zelo moteča - seveda, če si v gibanju. In to, kar je videti na sliki, je videti zelo grdo. Jaz imam v petek pregled v MB, na inštitutu za športno medicino. Tudi meni je MR pokazala začetek Haglundove pete in pa eno manjšo in eno večjo spino nekje na narastišču... Torej, greva očitno kar eden za drugim v reševanje te težave. Jaz kake druge rešitve kot operativni poseg, ne vidim.
Uporabniški avatar
 dexi27
#359122
Pri meni je zadeva sledeča, da me v bistvu sploh ne moti, če ne tečem, no še takrat ne pretirano , če ne pretiravam. Bom poskušal še z ESWT terapijami, glede operacije bom pa še fejst premislu.
#359198
Včeraj sem bil na pregledu na inštitutu za medicino športa v MB, pri dr. Mercu. Ker sem tudi jaz že dal skozi vse razne terapije, mi je predlagal operacijo. Gre za to, da bi iz petnice izžagal eno kajlo po celi višini. S tem bi pridobil prostor, da bi potem lahko petnico potisnil bolj naprej in jo privijačil na preostali del petnice. Na ta način bi se pridobil prostor, da tetiva ne bi več ribala ob izrastke na narastišču in se zaradi tega ne bi več vnela. Mirovanja po operaciji je za cca. 6 tednov, potem pa se počasi lahko začne z aktivnostmi. V glavnem zadeva pomaga, da je dosti bolje...
Zaenkrat sem se prijavil, kot pa je bilo že omenjeno, je čakalna doba dobro leto.
#359315
Uf, ko tole vse berem, menda sem že 10x prebrala vse, tudi potek operacije, me je kar malo groza. Sedaj ste še pa slike prilimali, (jaz je žal ne znam),imam podobno kot Spekter, tudi slika od lanskega maja. Nikakor ne vidim druge variante kot operacija. Vsak korak čutim, če naredim nekaj km počasne hoje, se razboli. Še najbolj me je pa groza, ker imam obe nogi, desna se le za odtenek manj razboli. Moram še drugo slikati, da točno vidim, UZ pregledane so pa obe. Hvala za info. čakalne dobe UKC MB. Sicer ni tako dolga kot pri meni, v Rožni dolini, cela 3 leta, toda zame obe predolge. Upam, da me ortoped v Brežicah prej odreši. Pri 50 letih bi še rada kdaj tudi delala, ( pa tudi hodila Camine ) saj je sedaj nemogoče biti na nogah 8 ur ali več. Zavedam pa se, da mi bo tudi okrevanje v kolikor bodo operacije vzelo najmanj 2 leti. Pa je res zoprna zadeva, samo ta mnenja sem dobivala povsod. :)
Spekter, je sedaj ko je toliko časa že mimo vse OK? Tek, dolgotrajna hoja, me sploh zanima. Ali res operacija pomaga samo nekje 80% kot so meni rekli? Hvala.
#359394
S hitro napotnico sem dobil rok za operacijo decembra letos... Zaenkrat ne vidim druge pametne rešitve kot operacija. Seveda, če odmislim, da bi se športno upokojil in zasedal prostor na kavču :( . Dexi, zaenkrat sem ti hvaležen, da si mi z informacijami utrl pot k možni rešitvi. Upam samo, da ti bom hvaležen tudi po operaciji :D .
Uporabniški avatar
 SpEkTr
#362022
Evo, sedaj se je bolečina aktivirala še v levi petnici. Nekaj izkušenj imam, sedaj pa da vidimo ali smo se kaj naučili in se bo dalo kako rešiti, ali pa bo zgodba na koncu spet podobna kot z desno nogo.
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA