vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

Uporabniški avatar
 pajo
#336551
Ja nekaj let nazaj sem bil prav tako na tem, da bi se mi kaj takega naredi. Dokončno. Prepustil sem se dobrim rokam in nasvetom Pie. Priznam, da sem jo nazadnje dosledno poslušal in upam, da za večne čase odpravil te težave.Ni lepo za pogledati. Uspešno okrevanje ti želim.
Uporabniški avatar
 SpEkTr
#336552
Sem bil tudi jaz pri njej, samo kalcinati so problem. Ok plus da sama oblika pete konstantno spodbuja vnetja. Mam podoben problem tudi na levi, ampak v manjšem obsegu :-)

Hvala, saj bo :-)
Uporabniški avatar
 SpEkTr
#336554
Jah, dolga. Tetiva pač, bomo videli kako bo. 4-5 tednov bergle, potem FT in postopno opuščanje bergel. Potem počasi vožnja avta, do sem bo že zmaga.

Ostalo pa kar se tiče športa in teka, pol leta. No mogoče kak kolo prej že , vsaj upam.
 vlade
#336560
Kalcinacije se odpravljajo edino z udarnimi valovi (ESWT). V kolikor je poškodba tkiva bližja površini kože, je radialni eswt dovolj učinkovit. Prednost radialnega načina je v širšem površinskem delovanju, saj terapevt lahko tudi malo zgreši mesto poškodbe.
Direktni eswt zahteva natančno UZ sliko in izurjenega terapevta. Če se mesto zgreši je terapija neuspela. Predvidevam, da imajo nove naprave vgrajeno UZ kamero.
Je pa strošek terapije (70 e) nerazumno visok, kar je tudi razlog, da zdravstveno zavarovanje tega ne pokriva.
Zdravljenje terja kar nekaj časa. Poleg 6-10 terapij je potreben tudi nekajmesečni čas za arorbcijo kalcifikata. Eswt se izvaja skupaj z UZ in EM.
Svojo poškodbo sem dokončno rešil v Beogradu za tretjino cene. Seveda je pogoj bivanje pri sorodnikih.
http://www.nivex.co.rs/
Uporabniški avatar
 SpEkTr
#336562
Ja, veliko faktorjev je, ali bo neka metoda uspela ali ne. Poskusil sem tudi udarne valove, pa kakega haska ni bilo.

Mogoče bom poskusil na levi nogi, kjer je vse še v začetni fazi. Je pa dejstvo ti, da kalcinat ponavadi nastane, ko imaš na enem mesto vnetje, ki traja dalj časa.
Uporabniški avatar
 SpEkTr
#337234
Minilo je 3 tedne od operacije, stanje se je že kr lepo izboljšalo. Oteklina je precej uplahnela, šivi moram rečt so se zelo lepo zacelili, hoditi še ne morem. Težo že prenesem na obe nogi, to je pa zaenkrat to.

Če hočem kaj več, me konkretno zaskeli oz. zbode po celotnem podplatu. Kot da bi nekdo zasadil šivanke v podplat. Počasi napredujem :)
Uporabniški avatar
 SpEkTr
#337236
pajo napisal/-a:Berem te... Bodi potrpežljiv pri tej poškodbi in upam, da boš letos že precej bolje.Drži se!


Hvala za vzpodbudo. Ja, zaenkrat je presenetljivo v redu. Včasih si rečem, too good to be true. Ne vem pa kje me čakajo še pasti, to je šele začetek pomoje :) Bomo videli.
Uporabniški avatar
 SpEkTr
#337389
Eto, danes je točno 4 tedne od operacije. Napredek je, rana se super celi, oteklina seveda še je, na nogo lahko že prestavim težo in možno je tudi 'kranclanje' brez bergel. Takoj po praznikih pričnem s fizioterapijo.

Je pa smotano, ker ti noga čisto odreveni, ko stopim imam občutek, da mi bo vse klecnilo, sploh v kolenu. Okoli tetive je pa itak vse odrevenelo, seveda gibčnost in elastičnost pade na skoraj da minimum pomoje.
Priponke
20150430_083135.jpg
20150430_083135.jpg (189.16 KiB) Pogledano 22015 krat
Uporabniški avatar
 SpEkTr
#338050
Update :)
Po dobrih šestih tednih je napredek očiten. Avto lahko vozim, kaka daljša hoja je sicer še utopija, ampak gre. Takole na hitro bi rekel, za vsak dan si dober :)

Kirurg je dejal, da je okrevanje še celo nad pričakovanji in da bo povratek nazaj prej kot mi je na začetku obljubil. Še vedno pa tam nekje pol leta. :) No, važno da lahko vsaj približno hodim in vozim avto.

Fizioterapija je v teku, vaje za ravnotežje so še vedno 'pain in the ass' :)
Uporabniški avatar
 SpEkTr
#339405
Evo malce updejta. Jutri bo točno 3 mesece od operacije, počasi se stanje izboljšuje. Danes sem bil celo na manjšem vrhu, cca 200m višinske in je kar šlo. Seveda je bolečina še vedno prisotna, ni pa tako zelo moteča. Se pa pač noga hitro utrudi.

Kolo ni noben problem, kaka dolga hoja zna povzročat težave sploh v kakih natikačih, to no-go, pa kaka daljša vožnja avta tut zna bit mal zoprna. Prej me je v takem primeru pekla tetiva, no zdej pa notranjo stran gležnja zateguje.

Sicer pa mislim, da gre kar v redu. Kupil sem si balance pad - ravnotežno blazino oz. pol-žogo, ki mi precej pomaga, tudi za drugi gleženj, ki je ravno tako načet po n zvinih v mladosti :)

No teden nazaj sem se lotil celo košarke, sicer res penzionersko, je bilo pa dovolj, da sem si zvil še palec na roki, tako da se je bolečina sedaj malce preusmerila.

Še največ težav imam pa še vedno v službi. Ko sedim cirka uro ali dve, dejansko noga otrdi in je potem kar problem s hojo. Upam, da tudi to čimprej mine.

To je pa načeloma to. Skratka, napredek je, je pa treba bit res potrpežljiv, ker se zadeve premikajo res res počasi. Pa treba je držat kontinuiteto glede vaj. Se mi zdi, da to še največ odtehta.

Aja, kar se tiče teka. Hja, to seveda še ne gre. Mal sicer lahko tečem, je pa to bolj tako tako, se vidi da pri tem bolj obremenjuješ zdravo nogo tako da pomoje zgleda nekak šepajoči rahli tek. :)

Bodi ga dovolj, če bo koga še kaj zanimalo naj pa vprašal.

Bom še kaj napisal čez 1 mesec :-)
Uporabniški avatar
 majcka
#339430
SpEkTr napisal/-a:
No teden nazaj sem se lotil celo košarke, sicer res penzionersko, je bilo pa dovolj, da sem si zvil še palec na roki, tako da se je bolečina sedaj malce preusmerila.


Hmmmm! Pa se ti zdi to pametna ideja? Čeprav kot praviš penzionistično.
Uporabniški avatar
 SpEkTr
#339432
No ja, neki sunkovitih gibov ni bilo, morm rečt pa da je kar pasal :-)

Sicer je pa dr dejal, na zadnji kontroli, da pri dveh mesecih načeloma lahko že kakšne lažje poskoke delam.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 15

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA