vaše tegobe, vprašanja, nasveti in odgovori - o preventivi in kurativi...

Moderator: Z*

Uporabniški avatar
 SpEkTr
#339434
No, sicer sem potem 3 dni kar čutil, ampak je tudi dr. rekel, da bo po vsaki 'novi' stvari, pač reakcija. Danes tudi kar čutim včerajšnji pohod na bližnjih vrh. Jutri bo že v redu :)
Uporabniški avatar
 SpEkTr
#340332
Malce updejta po 4 mesecih in pol od posega. Napredek je, a zelo zelo počasen. No, to ni v bistvu nič pretresljivega.

Vaje na žogi za ravnotežje izvajam skoraj vsak dan, napredek je da z desno nogo sedaj zdržim od 5-10 sekund. Kak mesec nazaj je bilo to skoraj neizvedljivo.

Bolečine pri hoji so še, jih je pa manj. O kakem teku še ni govora (20 hitrih korakov po petah ne štejem ravno zatek).

Spodnji del tetive je na otip še precej boleč. Se pravi stranski del pete, tam je najbrž bilo tudi precej 'rezanega'.

Skratka napredek je, prehitevati se seveda ne da.
Uporabniški avatar
 pajo
#340337
:clap:
SpEkTr napisal/-a:Malce updejta po 4 mesecih in pol od posega. Napredek je, a zelo zelo počasen. No, to ni v bistvu nič pretresljivega.

Vaje na žogi za ravnotežje izvajam skoraj vsak dan, napredek je da z desno nogo sedaj zdržim od 5-10 sekund. Kak mesec nazaj je bilo to skoraj neizvedljivo.

Bolečine pri hoji so še, jih je pa manj. O kakem teku še ni govora (20 hitrih korakov po petah ne štejem ravno zatek).

Spodnji del tetive je na otip še precej boleč. Se pravi stranski del pete, tam je najbrž bilo tudi precej 'rezanega'.

Skratka napredek je, prehitevati se seveda ne da.

Ne bi bil rad v tvoji koži. Bom pa z veseljem čakal naslednji zapis. :FO: :clap:
 drvo74
#340457
Sem tekač in na leto sem naredil do 4000km
Imam kronično vnetje obeh ahilovih in kalcinacijo.
Vsa zadeva se vleče od leta 2012,zadevo sem zravil in počival ampak boljše ni. :(
-Zdravil sem 2x v termah Ptuj- škoda časa in vlečejo samo denar od zavarovalnice
-Zdravil sem pri Vogrinu v Lenartu- preslaba terapija za mojo poškodbo
-Zdravil sem pri Stebletu v Sl.Bistrica- radialni valovi ki se izgubijo po površini..
-Bil sem pri bioenergetiku- katasrofa 150€ za 35min-lopov
-Zdravil sem pri Rutnik v Rušah- še najboljša
-kupil se vložke po meri za mojo nogo 130€
Zmetal sem okrog 1300€ in napredka k izboljšanju NI.
Vsi delajo površno in gledajo da ti poberejo denar. :twisted:
Vredo se posvetujte kje zdravit.Kajti kateri fizioterapevt se hvali kako je dober in koga vse je pozdravil,ta iz mojih primerov nima pojma. :--
Sedaj pa bluzim v bolečini še naprej in zbiram denar in fizioterapevta da se rešim tega sranja. :clap:
Lep tekaški pozdrav :laola
Uporabniški avatar
 SpEkTr
#340581
Ja drvo, če si pameten počivaj. Meni se je to vleklo 10 let, potem sem nekako obupal s terapijami. Na začetku se da marsikaj še rešiti. Je pa res, da če imaš vzrok za težave takšen , kot ga imam oz. sem ga imel jaz, so vse te terapije bolj tako tako.

Lahko da imaš srečo, lahko pa da gre res samo za blaženje trenutnih simptomov in ne za odpravo vzroka.
Uporabniški avatar
 SpEkTr
#340833
...in prišel je na vrsto prvi tek :-) Po domače povedano, vesel k radio :). Skratka, 5 mesecev po operaciji sem se lotil prvega teka in moram povedati, da sem bil prijetno presenečen.

Seveda to ni tek brez bolečin, daleč od tega. Je pa tek-hoja, tek-hoja, katerega se da izvesti, če greš počasi, pa stopaš bolj na cel podplat. Na prste je kar težko.

Tako da, pretečena skoraj da 2km po obrokih, sta zame zelo dragocena. Veliko bolj, kot marsikatera desetka pred tem :) :clap:
Uporabniški avatar
 SpEkTr
#340847
Ja, bom videl kako se bodo stvari odvijale. Bolečine prou na narastišču in tetivi sicer ni, so pa kr bolečine ob notranji strani gležnja in na notranji strani pete.

Danes je malo reakcije (pričakovano), ampak nič hujšega.
Uporabniški avatar
 SpEkTr
#341691
Evo, par stavkov o stanju 6m po operaciji. Zadnje 2-3 tedne sicer nisem nič tekel (pač obveznosti) pri hoji pa načeloma ni več bolečin. Edina težava je pač (logino) ko vstaneš po daljšem času, čutiš kako ti zateguje tetivo, gleženj, ampak dobro to je še najmanj.

Priznam, da bi lahko delal več razteznih in krepilnih vaj, a se premalokrat spomnim. :) Dvig na prste kar gre, se pa noga zelo hitro utrudi. Glede na to, da je dr. rekel da bo tisto 'pravo' stanje šele po 1 letu , sem po pol leta kar zadovoljen. Kolikor sem slišal gre moje okrevanje po planu. Čez čas zimskih radosti ne pričakujem kakih težav (smučanje, smučarski tek, kakšno sankanje,..) bo pa potrebno tudi pozimi obut tekaške superge in it ven.

Opazil sem, da mi tek dobro dene. No , najbrž zaradi tega, ker se tetive oz. kite malce pretegnejo, prekrvavijo, mogoče bi tudi kaka druga aktivost doprinesla enak rezultat. Skratka, če sem 1 teden pretežno "kuča-poso" se kar pozna, da je tetiva fejst zategnjena oz. zakrčena. Čim opravim kak lažji tek, sem naslednji dan kot nov :)

Če povzamem, prišel sem nekako skoraj do točke 0. Kako naprej? Idealno bi bilo, če bi 2-3x na teden počel kaj podobnega teku :). Bomo videli, obetajo se hudi časi :P , namreč kmalu bom postal še enkrat fotr tako da po mojih izkušjah bo čas takrat rezerviran za druge stvari.

No pa konec koncev, se mi nikamor ne mudi. Ne bi pa rad, da stanje ostane takšno kot je, ker je to še kar nekaj korakov do tistega pred operacijo.

Rek "brez muje se še čevelj ne obuje" hudičevo drži. Treba je biti res dosleden, sicer goljufaš itak sam sebe.

No pa lep pozdrav forumašem! Še posebej eni, ki tudi okreva po tej operaciji :) :clap:
#341736
SpEkTr napisal/-a:Čez čas zimskih radosti ne pričakujem kakih težav

Pri smučarskem teku pa le ne ne bodi presenečen,če težavice ,vsaj bolečina ,bodo.Pri klasiki (na drsalni korak se ne spoznam)je tetiva obremenjena,pa tudi udarcem s peto se ,vsaj pri nekoliko hitrejšem in daljšem koraku,ni mogoče izogniti.Zna biti kar boleče,pa so moje težave z Ahilovo tetivo še nekako obvladljive brez (predragih :argue: )terapij.
Uporabniški avatar
 SpEkTr
#341737
Ja, jaz 'furam' drsalno tehniko. Izhajal sem iz tega, da ponavadi (pred operacijo) bolečin nisem imel. Seveda pa to ni enako trenutnemu stanju. Upam vseeno na najboljše :)
Uporabniški avatar
 SpEkTr
#343257
Evo en update po dobrih 7. mesecih od operacije. Sicer sem ravno v fazi bolečin, ampak to ne odraža realnega stanja. V nedeljo sem opravil krajši tek, 2km zato imam od takrat precej otežkočeno hojo ter nekaj bolečin.

Sicer pri hoji bolečin ni več, ampak če hočeš biti aktiven je slej ko prej potrebno prebiti led. Glede desne ahilove sem zato optimist, gledam pa malce naprej in delam plane še za levo ahilovo. Tam imam enak problem, samo mogoče bi ga probal rešiti drugače kot z operacijo. Zato sprašujem, če je kdo reševal kalcinacije z eswt terapijami, po možnosti v okolici Kranja?
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 15

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA