Uradni forum za domačo in mednarodno podporo Slovenskemu alpskemu maratonu, ki se dogaja vsako drugo soboto v septembru - official forum support for SAM which is year held on every second Saturday in September

Moderatorji: SAM, milan

Uporabniški avatar
 T1
#50502
Pozdravljeni,

eno praktično vprašanje: ali obstaja kakšna tel. številka, kamor se lahko pokliče v primeru kakšne večje poškodbe med tekom :? ? Upam, da se ne bo nič zgodilo, sprašujem samo za vsak slučaj.

Za soboto je napovedano bolj slabo vreme, pa ne vem, kakšne šolne naj obujem. Verjetno bodo gojzarji, obilno našpricani z voterpruf sprejem. Kaj boste obuli ostali v primeru dežja :?:

LPT1
Uporabniški avatar
 tomaz.zupancic
#50504
T1 napisal/-a:Pozdravljeni,

eno praktično vprašanje: ali obstaja kakšna tel. številka, kamor se lahko pokliče v primeru kakšne večje poškodbe med tekom :? ? Upam, da se ne bo nič zgodilo, sprašujem samo za vsak slučaj.

Za soboto je napovedano bolj slabo vreme, pa ne vem, kakšne šolne naj obujem. Verjetno bodo gojzarji, obilno našpricani z voterpruf sprejem. Kaj boste obuli ostali v primeru dežja :?:

LPT1


Ne ti o slabem vremenu :lol: ko boš tekel ga sploh ne boš čutil ker boš tako razgret od vsega kar te bo čakalo na sami poti čez gore in doline :wink: !Ejga v cilju pa primeren tuš, hja če bo vmes kakšen dež se pravi boš dvakrat stuširan :lol: :wink: !
ČAO!
Uporabniški avatar
 milan
#50505
T1 napisal/-a:Pozdravljeni,

eno praktično vprašanje: ali obstaja kakšna tel. številka, kamor se lahko pokliče v primeru kakšne večje poškodbe med tekom :? ? Upam, da se ne bo nič zgodilo, sprašujem samo za vsak slučaj.
LPT1

Lahko pokličeš eno do številk , ki se nahajajo na domači strani SAMa
041-647-509, 041-650-952,041-369-146
Sicer pa bodo na progi tudi Gorski reševalci.
Uporabniški avatar
 S*
#50512
Meni tudi skrbi ta vremenska napoved. :( Grem letos prvič, proge še ne poznam in ne vem niti, ali naj imam palice, pa kakšno obutev (no ja, tu nimam ravno dobre izbire) ... Naj se zgodi vremenski čudež, prosim! Celo leto sem se veselila tega laufa, zdaj pa oni zgoraj nekaj meša štrene. Kakšno taktiko pa opremo imate kaj ostali v mislih?
Uporabniški avatar
 bojanu
#50515
Taktika-survival :roll: Hoja s palicami do Kofc, potem v lahnem drncu med planinami. Na spustu od Pečovnika odvisno od razpoloženja, ki bo še ostalo :?
Vreme bo. Zgleda ne bo tako kičasto, kot je bilo v zadnjih letih, ko sem tekel na 10 km. A sobota je še daleč, se bo napoved gotovo še spremenila-upajmo na boljše :wink:
 Kozina
#50516
Tudi jaz grem letos prvic na SAM. Grem na 35 km. Ce bo vremenska napoved res slaba (ce bo ze dez, upam, da vsaj ne bo prevec mraz) bo pac treba kako oblacilo poslat na Kofce in Dolge njive.

Sem imam namen dirkati v supergah kljub dezju in blatu, malo pa razmisljam tudi o "gojzarjih".

Palice: Kaj ostali menite? Boste uporabljali palice oz. kateri del poti?
Ali je palice bolj smiselno uporabljati v primeru bolj razmocenega in blatnega terena?
Nazadnje spremenil Kozina, dne 07 Sep 2005, 10:21, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
 MitjaG
#50520
jst še vedno upam na suho vreme. Letos grem prvič na SAM in to na 50km tako da si dežja in blata res ne želim.
Z Vanjo sva šla pogledat progo od Tržiča do Kofc in zna biti kar blatna in spolzka če bo dež, bom pa vztrajal brez palic, kar bo pa bo :?: :shock:
 marjan
#50524
Palice bom uporabljal celo pot (35 km), na nogi pa adidaske. Verjetno bom kaj za preobleči pustil na Kofcah in Dolgi njivi.

Vreme pa...

Za vse bo enako :wink: :wink:

Lep pozdrav,
Marjan
 Jožko
#50620
Hojla!
Lep pozdrav vsem,ki se boste udeležili SAMa,jaz se ga letos ne bom,ker imam na isti dan druge zadeve v planu.Pretekel-prehodil pa sem ga že dvakrat tako da vem koliko je "ura"
Sem si pa zadal za letošnjo zimo presmučat in prehoditi traso od Jezerskega do Tržiča.
No vsem,ki se boste podali na progo želim dobrega vremena in seveda veliko tek.uspehov pa dobrega počutja ob dobri analizi !!!!
Iztoku in organizacijski ekipi pa veliko sreče in vsega kar je potrebno pri organizaciji take prireditve.
Lep pozdrav in lepo se imejte Jožko
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#50624
Ce je kdo za kaksno majhno avanturo in za druzbo.
Jaz jutri zjutraj krenem iz Holmeca okrog 7.30 preko Luž do Železne Kaple s kolesom in v kolesarske bisage bom dal tudi nekaj opreme za SAM maraton.
Prespal bom na Jezerskem in soboto zjutraj se priklopim za start.

Vreme bo jutri in v soboto brez dvoma drzalo.
Sodec po virih pa prihaja iz zahoda ze okoli polnoci iz petka na soboto ena fronta. Obeti so sicer za celoten weekend samo plohe in rahle nevihte ampak vendarle zgleda ne skodi malo racunati na kaj mokrega.

Prijetno in suho...
Uporabniški avatar
 žine
#50628
Ker se že celo leto (od konca SAM 2004 :D ) veselim letošnjega SAM-a, me malo tega napovedanega škropca niti najmanj ne more spravit v slabo voljo.
Jožko - in z veseljem bi se vam priključil na tejle smučarski ponovitvi!
lpŽ
Uporabniški avatar
 INOT
#50642
Oni angleži bodo sicer imeli prednost,če bo dež :x ,samo jaz upam,da jih bo višina uničla :D
Ja v soboto gremo v napad :!: Jaz bom tam bolj med zadnjimi,pa mi prosim malo gelov pustite :wink: ,da ne omagam po poti :D
Aha berem,da lahko imas palice.Hm tezka odlocitev.Pa mislim,da vseeno ne bo tolko muh,da bi jih bilo treba odganjat!
Uporabniški avatar
 mirko1
#50646
živjo
palice,če imaš kakšne stare se splača jih porabit do kofc,tam jih komu podariš.tako bom jaz napravil in isto sem naredil letos na maratonu štirih občin,na črna prsti.
za v dolino pa ti kot ravnotežje bolj malo koristijo,za kolena pa na tekmah ne skrbimo. :?: :idea: :D
se vidimo v tržiču,z dolgoprogaši pa seveda komaj v cilju.
lp,mirko
Uporabniški avatar
 tek_v_snegu
#50652
T1 napisal/-a:Pozdravljeni,

eno praktièno vprašanje: ali obstaja kakšna tel. številka, kamor se lahko poklièe v primeru kakšne veèje poškodbe med tekom :? ? Upam, da se ne bo niè zgodilo, sprašujem samo za vsak sluèaj.

Za soboto je napovedano bolj slabo vreme, pa ne vem, kakšne šolne naj obujem. Verjetno bodo gojzarji, obilno našpricani z voterpruf sprejem. Kaj boste obuli ostali v primeru dežja :?:

LPT1




Heheh kamo srece da bi tekli s kaksnimi tezjimi nizkimi trek cevlji s kaksnim kavliatetnim vibram podplatom.
To bi bilo "higienicno" v smislu gibanja v planinah. Ampak verjetno bos tako popolnoma nekonkurencen.
Ker bodo oz. bomo vsi v dobrih profilih ( kot smo jih se uspeli obdrzati ) na navadnih tekaskih supergah.
Sicer pa to kar pravi Tomaz.
Ko enkrat zagazis v blato in ce dobis se malo dezja potem ti je vseeno in ti je samo vazno da gredo kilometri. Na cilju pa itak vse skonzerviras v polivinil ( da ti ne zasmrdi ) in hajd pod tus in doma potem se lotis ciscenja, pranja , susenja!
Uporabniški avatar
 T1
#50715
tek_v_snegu napisal/-a:
Heheh kamo srece da bi tekli s kaksnimi tezjimi nizkimi trek cevlji s kaksnim kavliatetnim vibram podplatom.
To bi bilo "higienicno" v smislu gibanja v planinah. Ampak verjetno bos tako popolnoma nekonkurencen.


Ja to me pa res skrbi, da ne bom konkurenčen :lol: :lol: :lol: .
Letos tako nisem nameraval poseči po vrhu, cilj mi je, da prehitim kakšnega, ki gre na 50km :twisted:

LPT1

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA