Uradni forum za domačo in mednarodno podporo Slovenskemu alpskemu maratonu, ki se dogaja vsako drugo soboto v septembru - official forum support for SAM which is year held on every second Saturday in September

Moderatorji: SAM, milan

Uporabniški avatar
 Vlajko
#99014
Vrh Plešivca ima točno 1801 m nadmorske višine. :!:
Uporabniški avatar
 vanja
#99017
Vlajko napisal/-a:Vrh Plešivca ima točno 1801 m nadmorske višine. :!:


Koliko pa je merila najvišja točka prejšnje trase?

LP
Uporabniški avatar
 Vlajko
#99019
Tam okoli 1650 m.

PS:
Plešivec je izjemen razglednik, samo vam se bo preveč mudilo. :wink:
Uporabniški avatar
 vanja
#99024
Vlajko napisal/-a:Tam okoli 1650 m.

PS:
Plešivec je izjemen razglednik, samo vam se bo preveč mudilo. :wink:


Vlajko, hvala za oba hitra odgovora! :shock:

PS: Jaz obožujem SAM prav zaradi lepih razgledov! 8) Pa še prej mine, če se ukvarjaš z okolico in ne razmišljaš o svoji utrujenosti. :oops: In, če se udeležim, se bom na veliko razgledovala tudi letos! :wink:
Uporabniški avatar
 matej712
#99025
Vlajko napisal/-a:Tam okoli 1650 m.

PS:
Plešivec je izjemen razglednik, samo vam se bo preveč mudilo. :wink:


misli, da je bilo precej blizu 1700m
 marjan
#99081
vanja napisal/-a:Ali to pomeni, da je sedaj višinska razlika večja kot prejšnja leta? Koliko pa?

50 km
Prej +1950 m/ - 1530 m
Sedaj +2080 / - 1660 m

lp
Marjan
Uporabniški avatar
 BO-JAN
#99903
Pozdravljeni

Ponovno vas naprošam za nekaj informacij in sicer sprašujem za progo SAM 35 km , kaj od hrane in pijače lahko pričakujem ob poti, kakšne imate vi izkušnje in seveda priporočila, saj se pričakuje da se bomo potili kar nekaj ur.

Hvala za vse informacije ter SREČNO

LP Bojan
Uporabniški avatar
 brankos
#99907
Bojan podatki o okrepčevalnicah in ostali bistveni podatki so tukaj: http://www.boltez.com/maraton/index1.html

Za 35 km odštej okrepčevalnice do Tržiča. Glede ponudbe pa - lani so mize pokale od teže in izbora (voda, izotonični napitki, juha, banane, rozine, pomaranče, čokolada, piškoti, na 3 postajah geli .... kaj vem še vse) ker sem jemal samo pijačo, gel in enkrat košček banane ter pest rozin. Po moji oceni je prej verjetno da se med tekmo zrediš kot pa shujšaš če boš preveč priden na okrepčevalnicah.

O progi: Prvi 1km je asfalt po Tržiču, nato gremo na planinsko pot na Kofce (prek Završnika). To je prvi daljši konkreten vzpon, potem gremo rahlo gor dol in dol po planinah pod Košuto (Šija, Pungart, Tegoška) malo po cesti, malo po travi dosti po planisnkih poteh. Nad Dolgo njivo se letos spet malce konkretneje dvignemo nad 1800m (Plešivec), za spust iz Plešivca pa sem dobil podatek da je kar zahteven. No od tu naprej se proga predvsem spušča, na par mestih kar zelo strmo in po zahtevnem terenu. Na koncu nas čakata cca 3. km teka po asfaltu in makedamski poti, ki se proti koncu vleče kot jara kača.

Moje izkušnje: s pravo taktiko (odvisno od sposobnosti) do Kofc, potem pa korajžno naprej. Hrana: seveda par dni pred tekmo dost ogljikovih hidratov, magnezija in kalcija proti krčem ter dobra hidracija (tekočina, ki naj ne bo samo voda da boš vse sproti spiral iz telesa). Med tekmo sem jaz lani pil vodo in energy napitek organizatorja, pojedel pol powerbara, ki sem ga vzel s seboj ter nekaj gelov in pest rozin.

Je bilo čist dovolj.

Uspešen tek želim in se vidimo ;)
Uporabniški avatar
 iverson
#99914
Meni pa nažalost ni zneslo s temi dolgimi teki, tam do 24 sem prišel, vendar mi potem nekako ni zneslo za dolge teke čeprav tedensko naredil vsaj po 60km. Škoda, ampak verjetno pridem na 10km. drugo leto pa 100% na 35km!
Uporabniški avatar
 husein
#99916
brankos napisal/-a:O progi: Prvi 1km je asfalt po Tržiču, nato gremo na planinsko pot na Kofce (prek Završnika).

Ta del mi ni najbolj poznan ali pač. A je to pot, ki gre iz vasi Dolina, levo na makedam (na desni so table za Kal... na levi pa ena starejša hiša, kmetija) in naprej ob potoku po zelo strmi blatni cesti do travnika pod Kalom do koče in naprej do Kofc?

Drugače je pa trasa od Kofc do Dolgih njiv fantastična. Je treba merkat na gležnje, če preveč firbcaš za razgledi :wink:
Uporabniški avatar
 Pingo
#99918
Štart je na avtobusni postaji v Tržiču če se ne motim,tam kjer greš čez prvi most v center Tržiča ,do cerkve,nato mimo picerije pod Gradom če se ne motim,potem se odcepiš desno po asfaltu v klanec na staro cesto ki pelje proti Ljubelju.Ko se bajte končajo imaš še ene 200m in nato se pot odcepi v desno.Po gozdni poti prideš do kmetije Završnik,nato naravnost mimo kmetije po makedamu do ceste in jo samo prečkaš in zopet si na kolovozu ki se ustrmi...po tem kolovozu potem pridrajsaš do Kal-a .Tam greš ene 100m po makedamki in nato odcep levo navzgor po markirani poti vse do Kofc.....

Torej se ne gre na Kal iz Dovžanove soteske od koder si ti opisal vzpon :wink:

Noo pa dober trening :wink:
 večno mlad
#99919
Ma najboljše je da greš vseskozi za ta prvim, on sigurno dobro pozna pot. Vidim pa, da bolj ko se bliža, bolj je ljudstvo aktivno. Sem pa fouš tistim, ki so sedaj na terenu. LP
Uporabniški avatar
 husein
#99931
Pingo napisal/-a:Torej se ne gre na Kal iz Dovžanove soteske od koder si ti opisal vzpon :wink:

Noo pa dober trening :wink:

Hmm, se mi je zdel tist klanc noro strm :oops:
No pol upam, da taprava varianta ni tako zahtevna in strma :twisted:
Uporabniški avatar
 husein
#99933
večno mlad napisal/-a:Ma najboljše je da greš vseskozi za ta prvim, on sigurno dobro pozna pot. Vidim pa, da bolj ko se bliža, bolj je ljudstvo aktivno. Sem pa fouš tistim, ki so sedaj na terenu. LP

Pol mi svetuješ naj se šlepam za prvim :lol: :twisted:

Da te še mal podražim :wink: . Včeraj sem tekel iz Doline na Kofce (po tastrmi) mimo Šije, Pungerta, Tegoške do Dolgih njiv in nazaj do Doline. Ta zadnji del Od Medvodja do Doline se je vlekel ko čreva :?
 večno mlad
#99936
Tud sam sem sprobal tisti konc iz Tržiča do Dolgih njiv pa nazaj. Ampak bolj ko se bližaš Dolgim njivam več je obrezkov od jurčkov. nekaj sem pa tudi takih srečal s polnimi cajnami, vsi ostali so se pa zgleda poskrili. No pol sem pa tudi sam malo okoli pogledal, res je bilo dosti gob in to čisto pravih in čisto zdravih. Po moji vremenski in astrološki napovedi jih bo pa največ 8. septembra in to čisto blizu poti. Zdej jest sem jih že nabral, vsi ostali pa jih pridno nabirajte med tekmo.
Drugače pa se vidimo na Jezerskem, ko bomo gasili s kozlom v roki.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA