imate kaj, kar ne potrebujete in bi to lahko podarili komu, ki bi podarjeno z veseljem in koristno uporabil?
Uporabniški avatar
 Darja
#200718
Ne, nismo ga izgubili, pač pa iščemo primerno pasjo dušo, ki bi postala nov družinski član. Torej, tako nekako smo si (oz. si ga je hči) ga zamislili:
- čistokrvni mešanec :wink:
- po možnosti psička, kar pa ni pogoj
- lahko je mladič, pa tudi ni pogoj
- srednje ali manjše rasti
- srednje dolga dlaka
- živel bi v stanovanju
- glede na dva mačja prebivalca, bi bilo fino, če bi jih toleriral
- moral bi prenesti ure in ure ckrljanja in čohanja
- med čohanjem pa tek in sprehode, seveda
- glede na to, da bo njegov glavni "gospodar" 13-letna dečva brez pesjanarskih izkušenj, bi moral biti pes lahko vodljiv, miren in brez večjih vedenjskih motenj.
Živimo v hiši s teraso in vrtom in komaj čakamo na prihod pasje mrcinice.
Vsak namig bo silno dobrodošel, zavetišča in razna društva smo že prečesali po dolgem in počez.
Pa hvala :D
Uporabniški avatar
 štefan64
#200731
Darja napisal/-a:Ne, nismo ga izgubili, pač pa iščemo primerno pasjo dušo, ki bi postala nov družinski član. Torej, tako nekako smo si (oz. si ga je hči) ga zamislili:
- čistokrvni mešanec :wink:
- po možnosti psička, kar pa ni pogoj
- lahko je mladič, pa tudi ni pogoj
- srednje ali manjše rasti
- srednje dolga dlaka
- živel bi v stanovanju
- glede na dva mačja prebivalca, bi bilo fino, če bi jih toleriral
- moral bi prenesti ure in ure ckrljanja in čohanja
- med čohanjem pa tek in sprehode, seveda
- glede na to, da bo njegov glavni "gospodar" 13-letna dečva brez pesjanarskih izkušenj, bi moral biti pes lahko vodljiv, miren in brez večjih vedenjskih motenj.
Živimo v hiši s teraso in vrtom in komaj čakamo na prihod pasje mrcinice.
Vsak namig bo silno dobrodošel, zavetišča in razna društva smo že prečesali po dolgem in počez.
Pa hvala :D


Zavetišča ste predelali po dolgem in počez, pa vseeno niste našli psa, ki bi vam ustrezal? :shock:

lp, Štefan
 Bacek
#200732
Sem v dilemi, ker ne vem kaj pomeni tisti smajl pri čistokrvnem mešančku? Da iščete mešančka ali ne? V prvem primeru vas bom napotila na razna društva za pomoč živali in zavetišča, v drugem primeru pa bi blo dobro vsaj malo konkretneje povedati katere pasme ste že proučili.

Drugače se pa tudi strinjam z vprašanjem Štefana. :shock: :shock:
Uporabniški avatar
 Darja
#200733
štefan64 napisal/-a: Zavetišča ste predelali po dolgem in počez, pa vseeno niste našli psa, ki bi vam ustrezal? :shock:

lp, Štefan


Verjetno, a ne? Meniš, da sem to o kužku pisala zgolj za preganjanje dolgčasa????
Mi jemljemo te stvari skrajno resno. Najmanj si želim tega, da bi hči čez en teden ugotovila, da kužka ne obvlada in bi ne bil deležen vsega, kar po mojem mnenju psu pripada.

Vidkul, hvala!
Uporabniški avatar
 Darja
#200734
Bacek napisal/-a:Sem v dilemi, ker ne vem kaj pomeni tisti smajl pri čistokrvnem mešančku? Da iščete mešančka ali ne? V prvem primeru vas bom napotila na razna društva za pomoč živali in zavetišča, v drugem primeru pa bi blo dobro vsaj malo konkretneje povedati katere pasme ste že proučili.

Drugače se pa tudi strinjam z vprašanjem Štefana. :shock: :shock:


Ježeštana! Ja, mešančka iščemo.
Uporabniški avatar
 štefan64
#200738
Darja napisal/-a:
štefan64 napisal/-a: Zavetišča ste predelali po dolgem in počez, pa vseeno niste našli psa, ki bi vam ustrezal? :shock:

lp, Štefan


Verjetno, a ne? Meniš, da sem to o kužku pisala zgolj za preganjanje dolgčasa????
Mi jemljemo te stvari skrajno resno. Najmanj si želim tega, da bi hči čez en teden ugotovila, da kužka ne obvlada in bi ne bil deležen vsega, kar po mojem mnenju psu pripada.

Vidkul, hvala!


Čisto možno, da je ponudba v zavetiščih te dni bolj švoh... :clap:
Sam sem "iz prve" naletel na tole: http://www.zavetisce-horjul.net/kuzam.p ... =&ucat=63&
Odločitev in izbor pa je v vsakem primeru samo vaša.

lp, Štefan
 luzr
#200741
Štefan64 se je angažiral, ampak...
Na konkretni lokaciji niha odnos od preverjanja, hujšega kot pri posvojtvi otroka, do pokroviteljstva in nesramnosti. Zato verjamem Darji, težko je najti primernega psa.
Uporabniški avatar
 Darja
#200752
Hvala, Štefan. S Polono iz zavetišča v Horjulu sem že bila na liniji, kužico, ki nam jo je svetovala gremo pogledati v soboto, ker je prej odsotna. Vedeti pa moraš, da kužka izbira 13-letna deklica in ima neko svojo podobo kaj želi. Čeprav menim, da bo pri srečanju v živo marsikaj drugače :D .
Uporabniški avatar
 štefan64
#200773
luzr napisal/-a:Štefan64 se je angažiral, ampak...
Na konkretni lokaciji niha odnos od preverjanja, hujšega kot pri posvojtvi otroka, do pokroviteljstva in nesramnosti. Zato verjamem Darji, težko je najti primernega psa.


He, he, tudi sam sem slišal, da zna biti "neugodna." Vseeno držim pesti. :D

lp, Štefan
Uporabniški avatar
 štefan64
#200778
Darja napisal/-a:Hvala, Štefan. S Polono iz zavetišča v Horjulu sem že bila na liniji, kužico, ki nam jo je svetovala gremo pogledati v soboto, ker je prej odsotna. Vedeti pa moraš, da kužka izbira 13-letna deklica in ima neko svojo podobo kaj želi. Čeprav menim, da bo pri srečanju v živo marsikaj drugače :D .


Darja, tako se govori. :laola V soboto stiskam pesti :!: . V prvi vrsti za tvojo hči in morebitno srečno posvojenko. Da vam še malo "popiham na dušo", mogoče še par besed o posvojitvi starejšega psa. Ta ima poleg "minusov", tudi svoje "pluse", ki pa jih, žal, potencialni lastniki psov pri odločitvi za psa spregledamo. Tudi v zavetišču v Horjulu obstajajo starejši psi, ki so tam pognali korenine, kot radi rečemo. (pa imajo še srečo, v večini drugih zavetišč po mesecu dni v primeru "neposvojitve" starejše pse evtanazirajo).Pač niso male, skuštrane kepice, po možnosti s potonfanim smrčkom, ampak samo kratkodlaki mešanci, vsak s svojo žalostno zgodbo. (saj drugačna ne more biti, če so končali v zavetišču.)
Da ne smetim dalje tu po forumu, res vam vsem želim en lep dan v soboto. Upam na kratko poročilo :D .

lp, Štefan
Uporabniški avatar
 Darja
#200832
štefan64 napisal/-a: Upam na kratko poročilo :D .

Velja, bom poročala.
Ko smo ravno pri smetenju. Upam, da se vam ne zdi ta tema čisto mimo (vseeno se malce opravičujem), konec koncev bo kuža tekač v pravem pomenu besede :)

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA