vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

#272636
Vse proge so med seboj lepo povezane, tako da začnete pri Planšarskem jezeru v smeri proti grebenu Kamniško-Savinskih Alp, prečkate lokalno cesto in se nato držite skrajno desno. Del, kjer proga poteka po gozdni cesti, ni urejen za klasiko.
lp
 ursad
#272731
Dragi Jezerjani,
Srečko Katanec bi rekel: "Kapo dol..." Ja, kapo dol za odlično urejene tekaške proge, čeprav snega res ni v izobilju.
V današnjem dopoldnevu sem jih preizkusila po dolgem času in bilo je noro lepo...
Zato še enkrat: hvala, hvala, hvala...
#272804
Danes smo dobili še eno zimi primerno pošiljko snega, tako da se je sezona teka na smučeh spet za kakšen dan podaljšala :) . Proge bodo kmalu spet urejene.

In hvala za vzpodbudne besede!
#273494
Na Jezerskem pri Planšarskem jezeru je še vedno urejen kilometrski krog tekaških prog, najlepše proge (klasika in skate) pa so urejene v dolini Ravenske Kočne (v bližini kmetije Ancel). Teči začnete pri Planšarskem jezeru in sledite usmerjevalnim tablam.
#297740
Po dolgotrajnem sneženju imamo na Jezerskem lepo urejenih in vzdrževanih 10 km tekaških prog v okolici Planšarskega jezera in v dolini Ravenske Kočne. Urejene so proge za prosto tehniko in klasiko.
Danes napovedujejo lep dan :D
 gore
#297879
Vprašanje - proge so od jezera proti Šenku. Vem pa sem tudi, da je nekaj v smeri proti Ravenski kočni (Anclju). Kako daleč je do tja narejeno?
Pa še vprašanje - koliko pasjih zverin je ob poti? Z Jezeskimi zobmi imam nekaj slabih izkušenj. Dobronamerno - mogoče bi lastnike lahko opozorili - tudi to je turizem. Sploh v Dolomitih opažam, da je na področju pasjih težav, precej bolj red.
 Rok531
#297918
Najprej glede psov: sam velikokrat tečem v tej okolici (brez smuči) poleti, pozimi, po dnevu in po noči in vam lahko povem, da noben nima psov, ki bi kar tako okrog letali in grizli ljudi. Od kje torej točno veste, da so to "Jezerski zobje" kot pravite in ne psi, ki so jih drugi pripeljali s seboj na izlet?
Mislim, da je samoumevno, da če psa pripelješ s seboj, da ga imaš na virvici, drugače bi na vseh bolj obljudenih krajih potrebovali stražarje, ki preverjajo, če so psi res na vrvici.

Proge so drugače urejene okrog jezera in do Anclja, kjer naredijo krog (se je pa dalo tudi do GCDK s klasično tehniko). Sem bil pa včeraj ob dežju, ne vem kako danes zgleda. Sporočim, če bom šel še kaj v naslednjih dneh, mogoče se pa še kdo drug oglasi.

Avtobusni vozni red si lahko ogledate na: http://www.alpetour.si/index.php?item=1 ... vozni_redi

izstopna postaja pa je Jezersko Jezero k ali Jezersko Štular, do jezera je par 100 m.
 gore
#297933
Rok531 napisal/-a:Najprej glede psov: sam velikokrat tečem v tej okolici (brez smuči) poleti, pozimi, po dnevu in po noči in vam lahko povem, da noben nima psov, ki bi kar tako okrog letali in grizli ljudi. Od kje torej točno veste, da so to "Jezerski zobje" kot pravite in ne psi, ki so jih drugi pripeljali s seboj na izlet?

"Jezerski zobje" so samo izraz za tiste zobe, ki lahko šavsnejo na Jezerskem. Ni nujno, da so domači, se seveda popolnoma strinjam. Imam pa nekaj slabih izkušenj - tako iz poletnih kolesarskih turic, kot tekaško-pohodnih.

Rok531 napisal/-a:Mislim, da je samoumevno, da če psa pripelješ s seboj, da ga imaš na virvici, drugače bi na vseh bolj obljudenih krajih potrebovali stražarje, ki preverjajo, če so psi res na vrvici.

Srčno bi si želel, da je tako. Nikoli ne pozabim, kako je v Dolomitih ali Avstriji. Nepripetih je veliko manj, pa tudi sicer so lastniki precej manj balkanski. No, da ne bo tole zašlo. Se opravičujem, ker sem začel. Le opozoriti sem hotel, da tekače/smučarje/kolesarje/pohodnike psi radi napadejo. Tudi v soboto pri Šenku sem opazil neko zverino - pa k sreči takrat nisem bil prav blizu :--

Rok531 napisal/-a:Proge so drugače urejene okrog jezera in do Anclja, kjer naredijo krog (se je pa dalo tudi do GCDK s klasično tehniko). Sem bil pa včeraj ob dežju, ne vem kako danes zgleda. Sporočim, če bom šel še kaj v naslednjih dneh, mogoče se pa še kdo drug oglasi.

Torej greš tam od jezera lahko po tistih tekaških prograh proti Anclju? Se ne konča tam pri prvih hišah? Sam sem bil na drugi strani, pa nisem šel pogledat (in mi je žal, se posipam s pepelom).
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 13

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA