vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

Uporabniški avatar
 lojze
#33923
Ali kdo ve kje se da kupiti ski skett. Lani sem prešel za alpskih smuči na tekaške (croscuntri) pa me zanima kje bi lahko kupil "smuči na rolkah" za tek po obali. Še to , ker še to nisem poiskusil, ali mi kdo lahko pove , kako zaviraš na teh rolkah. hvala
 laufar
#33928
JR sport Radovljica!
 Olivera
#33931
Pred nadavnim sem se lotila "raziskovanja" tega športa, torej tekaškega rolanja in ti lahko postrežem z nekaj informacijami. Na slo spletu je o tekaškem rolanju zelo malo informacij. Odkrila sem že prej omenjeno trgovino, kjer so mi tudi prijazno svetovali za kateri model se naj odločim. Imajo pa štiri modele.

Ta šport je na žalost precej nepopularen. V Kranju imajo neko stezo, namenjeno tekaškemu rolanju, pa tudi sicer je Tekaški klub Kranj še najoblj dejaven na tem področju.

Če si za, lahko skupaj opraviva ta nakup. Jaz tekaških rolarjev tudi še nimam. Jih bom pa vsekakor v kratkem kupila.
Uporabniški avatar
 lojze
#33933
tu je stran ki ima nekaj predstavitev, predvsem me zanima kako se na teh rolkah ustaviš. na obali imamo zelo lepo progo med Izolo- Strunjanom in Portorožem skozi dva tunela asfalt po stari železnici- ki bi bila zelo primerna za tovrstno rekreacijo.
Uporabniški avatar
 lojze
#33934
tu je stran ki ima nekaj predstavitev, predvsem me zanima kako se na teh rolkah ustaviš. na obali imamo zelo lepo progo med Izolo- Strunjanom in Portorožem skozi dva tunela asfalt po stari železnici- ki bi bila zelo primerna za tovrstno rekreacijo.

http://qube.s-gess.tb.edus.si/users/aberk/sport.htm
 laufar
#33935
Ja, zaviranje zna bit problem! Zdej, morata tudi vedeti, ali potrebujeta rolke za klasiko ali za skating. Rolke za klasiko imajo kolesa (spredaj ali zadaj) ki se nazaj ne zavrtijo, tako da lahko odrivaš. Palice morajo imeti videa konico, da na asfaltu ne zdrsi. itd, itd.

Dajo se dobiti tudi cenejše rolke domače izdelave po tujem vzorcu, če vaju zanima me lahko kontaktirata na ZS!
 Olivera
#33946
Meni je v trgovini prijazna gospa omenjala tako zavoro kot je na tej povezavi, na skrajni desni strani (tam kjer so tri fotografije v vrsti).
Uporabniški avatar
 stari
#60553
Tudi rolke za skejt imajo v prednjem kolesu igličast ležaj,da se vrtijo samo v eno smer,saj drugače nebi mogel teči v klanec.
Lp
 laufar
#60580
Rolke za skejt imajo praviloma frejlauf, lahko pa z nekaterimi rolkami za klasiko tečeš tudi skejt, samo potem so za klasiko neuporabne.
Za začetek si lahko pomagate kar z rolerji, skejt se da teči tudi z njimi v kombinaciji s palicami, za odriv pa seveda pri skejtu ni potrebno da prvo kolo prime! (Stari, a ti potem za skejt smuči tudi mažeš pod nogo za oprijem? :shock: )
Uporabniški avatar
 stari
#60604
Laufar
Ne bom se prerekal s tabo saj vidim da si prepameten zame.
Rolke za klasiko imajo širša in manjša kolesa kot rolke za skejt.
Če z dilami za skejt tečem klasiko jih tudi namažem da se lahko režim tistim ,ki jim glajta...
 laufar
#60617
stari napisal/-a:Laufar
Ne bom se prerekal s tabo saj vidim da si prepameten zame.


No, no, kr pomir se! 8)
Uporabniški avatar
 stari
#60686
Laufar!
Ne veseli se prekmalu,star pregovor pravi:pametnejši odneha....

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA