vse o teku na smučeh - tehnika, treningi, proge, oprema, ...

Moderator: pryks666

 Pinarelko
#271686
Če na Snežnem telefonu ni informacije (nismo vsi na Mobitelu), tako sem vsaj jaz zadnjič dobil obvestilo po mailu, se lahko pokliče 059 259086, in strojnik vam bo znal povedat kako je s tekaškimi progami. Tako, da je to po mojem najboljša taktika za info. Če bo kdo klical naj poda svežo informacijo.
Lp
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#271963
ZdravkoC napisal/-a:Upam, da bo že dopoldne proga speglana 8)

:lol: ja, s sankami.
Res, da je ratrak potegnil špuro, vendar je ta Areh res bolj za intuziaste. Upam, da bo še enkrat malo potlačil, ker je bilo zelo mehko in razrito. Vreme pa carsko in mrzlo 8)
 #12
#271967
ZdravkoC napisal/-a:
ZdravkoC napisal/-a:Upam, da bo že dopoldne proga speglana 8)

:lol: ja, s sankami.
Res, da je ratrak potegnil špuro, vendar je ta Areh res bolj za intuziaste. Upam, da bo še enkrat malo potlačil, ker je bilo zelo mehko in razrito. Vreme pa carsko in mrzlo 8)


Res je Zdravko. To potegnejo očitno zato, da lahko rečejo, da tudi na Arehu tekaške proge so. Nič se ne trudijo. Vsaj dveh dodatnih zank sploh ne potegnejo že vrsto let.

Ena sama muka je po takem tečt, ljudi je pa polno.

Samo kaj, ko sem že sit te vožnje na Roglo.

Če pa kdo od Branikovcev bere, pa imam predlog. Postavite škatlo za prostovoljne prispevke za urejenost prog in iz tega financirajte nafto, da se ratrak zapelje na dva ali tri dni. Na Pokljuki to izvrstno funkcionira.

Niste pa niti slučajno zreli, da bi se šli vzora Rogle, ko bi uvedli kar obvezno karto, če bi slučajno kdo o tem razmišljal.
 lonelyrider
#271976
..maribor je leglo lenuhov in to seva na vsa področja življenja.. ..vsi bi samo imeli, pa nič zato naredili..
..primer avstrije kako se grejo turizem na vsakem koraku: tam imao v večjem naselju npr. Bad Mitterndorf (da ne bom zdaj vseh našteval) določene kmetije ratrak .. ..še lani so vlekli po 120km špur brez vsakega plačila.. ..od letos imajo 5€.. ..ampak to so tekaške avtoceste .. ..v širini 2 ratrakov.. ..dve progi klasika in dve skate, vzporedno (razen kjer je ozko)..
...potem pride veliko turistov od vsepovsod... ..kmetije in vse kar je okrog, vsi se grejo turizem, vse je polno..
..hotel areh ni bil prenovljen, verjetno nikoli.. ..takega poznam od nekdaj.. ..vlaga se v neposredni zaslužek (kakšno novo sedežnico), da pa bi kdo malo širše pogledal.. ..žalost..

...malo sem zašel s teme..
..upam da bo konec tedna proga kaj boljša, čeprav močno dvomim.. ..s5 se bo našel motoriziran sankač s pirom ali dvema v riti, ki si bo želel ohladiti vročo glavo.. ..eh.. ..nima smisla..
 #12
#295442
Včeraj je bila v redu. Krasen sneg, samo potegnjeno je bilo tak malo... pohorsko. Po sredini tak graben, da sem se bal, kdaj bo počla dila.
Na gornjem S so uspeli celo do zemlje potegnit (pri vsem tem snegu!) :bum:
Danes dež popoldan. Bomo videli, kaj bo prinesel.
Za klasiko sicer ni ponujala nekega veselja...
Uporabniški avatar
 ZdravkoC
#295446
Danes proga je bila na Pohorju.
Razmeroma utrjena, mogoče bolje rečeno utrujena
Za klasiko ni bilo špure
Na progi ogromno od vetra nanesenih iglic in vejic
Drugi vzpon "S" ovinek je bil zameten s snegom, ki ga je napihalo
Naredil sem tri kroge. Potem so mi s smučke spodaj viseli lepi tanki laski iz plastike :lol:

Sedaj je dobra podlaga, da bi gor položili pravo progo
Geslo: "Menjam dež za sneg"
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 14

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA