Traili za mlado in staro od 1 - 100km: MINI GM4O 1 -3km, GT 12 km, GM4O 42km in UPT 100km. Tretji vikend v juniju je Podbrdo center gorskih tekov. Vse od dogajanju tudi v tem forumu.

Moderatorji: Jožko, Tedi, klavdija

#187157
Le kdo pozna boljše domače konce in kako se narava obnaša v tistih krajih,kot graparji sami,ki so že marsikaj doživeli v boju z naravo,pa so se vedno pobrali in nadaljevali.
Jožko in celotna ekipa,ki se trudi okoli GM4O....vsak tekač ali obiskovalec,ki je občutil utrip proge GM4O v nogah in videl razglede,ki jih ponuja njegova trasa ali doživel srečanje s prijaznimi domačini,se z veseljem vrača v vaše konce,da znova in znova podoživlja vse te lepote...tako jo tudi jaz kmalu ucvrem po trasi,kajti danes sem mal cincal,ko pa je zagrmelo je bilo odločeno...se vidimo čimprej pa,da še kakšno rečemo :wink:

lp

B

ZZtopka lepoo napisanoo :clap:
#187182
Jožko še komentar z moje nevtralne strani. :D Postopali ste modro in čestitam za razumsko potezo. :clap:

Pa še ena misel zate, Jožko :D

Modrost sestoji iz tega, da vzameš življenje tako kot je in samo včasih sanjaš o tem, kakšno naj bi bilo.

Lep pozdrav,
Marjan
#187192
hoj,
že dobre pol ure pred napovedanim štartom je bilo danes jasno da bo tekma odpadla. Ko pa smo že vstali tako zgodaj....smo se štirje fantje vseeno podali na progo. Tako bolj za trening duha. Privilegij je imeti to progo samo zase, ki je posebej lepa takrat, ko so razmere malo bolj surove.
Vrh bače je treskalo le malo preblizu, zato smo ubrali spodnjo obvoznico čez Bačo in potem nazaj na sedlo pod Kalarskim brdom. Do Huda južne nismo razen par košut srečali žive duše.
Odpoved je bila glede na videno edina razumna odločitev. Glede na navdušenost pa vidim, da bo težko dobit kakšen samoten termin za en meditativni krog jeseni.... :D
lpŽ
#187199
Jutranje neurje na Petrovem brdu je že mimo, hudourne vode, ki so se valile nekaj ur pozneje izpod doma na Kališču sem tudi preživel, sedaj pa si, ko pomislim na današnji GM4O občasno obrišem solzo...
Čestitke Jožkotu in njegovi ekipi za opravljeno delo in vsem ostalim, ki smo se danes drenjali pod gostoljubno streho gospodarskega poslopja na Petrovem brdu.
lp Tone
#187204
Jožko napisal/-a:Pozdravljeni!
8 GM4O in 1.državno prvenstvo je dobesedno splavalo po dežju, snegu in za povrh še poprano z treskanjem in temperaturami okrog ničle.
Težka je bila odločitev o odpovedi maratona, pa kot so napisali že pisci pred mano sem 100% prepričan, da v danih razmerah prava. Sprejeta je bila po dobljenih podatkih s Črne Prsti, Durnika in Porezna. V dobre pol ure se je temperatura spustila na ČP +3, Durnik +4 in Porezen +3, veter v sunkih od 40 do 70 km/h. Oskrbovalci okrepčevalnic so poročali, da je bilo tudi nekaj podrtega drevja, ki so ga podirali sunki vetra. Pravi sodni dan, ki se je danes prav res odločil preprečiti maraton.
Seveda spoštovani prijatelji je varnost in odgovornost za nastopajoče in vse sodelavce na prvem mestu in tako smo tudi postopali. Upam, da nam ne zamerite ta odločitve in da boste na naš maraton še radi prihajali.Toliko za enkrat, ko pa zberem misli in povežem niti pa napišem kratko poročilo o mojih občutkih, ko sem tekmo prvič v resnici tudi vodil in jo moral tudi prvič odpovedati.


Odločili ste se pravilno. :clap: Po progi pa se nameravam zapoditi že v kratkem.
lp vsem, Štefan
#187275
Dober večer.

Verjamem, da je bila za Jožkota današnja odločitev ena težjih v zadnjem času. Vseeno je tu preveč emocij in vloženega dela, kar ta tek pravzaprav dela nekaj res posebnega. Odločitev je bila več kot pravilna, v kar sem se na lastni koži prepričal. Kjub odpovedi sem nekaj minut čez osem krenil na progo in videl, kako prav so tokrat storili Jožko in ekipa.

Nekaj mojih današnjih (pravzaprav so že včerajšnji) utrinkov s proge...

Dež in veter sta se proti vrhu Črne prsti nenormalno stopnjevala. Veter je v sunkih skoraj prestavljal človeka, kljub dvema plastema oblačil in goretexu, kapi in rokavica, pa sem s tempom komaj vzdrževal znosno temperaturo. Čez Suho me je spremljal še leden dež, ki je padal skoraj vodoravno, pri spustu do Sedla pa so med dežjem zaplesale še snežinke.

Spusti so bili vsi ubijalski, ker je voda v zalivala sicer vidno lepo urejeno pot. Na treh mestih do Hudajužne pa so hudourniki preprosto preplavili pot in je bilo potrebno celo bresti po njih, da si prišel čeznje. Mraz in dež nista in nista hotela jenjati. V Hudajužni, ko sem že skoraj želel odnehat, me je prijazna družba motivirala za nadaljevanje, še prijaznejša gospa pa nahranila z enim gelom, ki ji je ostal....

Zagrizel sem v pot na Porezen. Korak navzgor in zdrs za dva navzdol... da o padajočem drevju niti ne govorim. Prva nagrada in slutnja, da je morda za vsemi temi oblaki res sonce, se je pokazala v gozdu, malo pod vrhom Porezna. Sonce sicer ni zmagalo, je pa vsaj deževati nehalo in nekaj oblakov se je razkadilo, da sem spet vsaj malo videl te lepe grape. Veter se je še neusmiljeno zaganjal v sunkih, a že mnogo nežneje in topleje.

Do Porezna spet do gležnjev v blatu in drsenje navzdol... a zadnji gorski cilj je bil že na očeh. Tudi sicer "rutinski" spust nazaj do Petrovega Brda je bil vse prej kot enostaven, saj se je voda še vedno pretakala v doline, teren pa noro razmočen in drseč. Prava ruska ruleta za gležnje.

Po 5 urah in 45min sem se, premočen in rahlo premražen, kljub vsem izzivom varno prebil do cilja. Srečen. Zato vam iz prve roke polagam na srce, da teka danes res ni smelo biti!

Besedica HVALA za Jožkota in ekipo pa je verjetno premalo za vse tisto, kar so storili in delajo za nas... zato vem, da bomo še prišli in nadoknadili, če kdo res misli, da je bilo s tokratno odpovedjo slučajno kaj zamujenega. Pa vem, da veste, da je bilo prav tako...

Srečno in dober tek.

JJ
#187279
Jožko,

Še ena potrditev, da ste ravnali prav, je v sledečem poročilu našega prijatelja iz Hrvaške, kjer so kljub slabemu vremenu speljali sicer malo skrajšani Velebit treking.

http://sljemegelender.blog.hr/

Takole je napisal:

"Obzirom, da nisam prošao cijelu stazu (s podnožja Vaganskog vrha i nekih 5-6 minuta iza Trsa sam se Lipom stazom spustio prema domu i to nakon što je grom/munja kombo nakon niza prethodnih upozorenja djelovao cca. 20 metara od mene), nemam nikakvo pravo srati o utrci.
Samo ću u wussy-pussy-loser modu napomenuti sljedeće: obećajem kako se više nikada neću svjesno dovesti u takvo pogibeljno i po život opasno stanje kao danas, a naročito ne zbog nečega što mi se inače sviđa i volim (rekreacija itd.).

Staza se mogla proći (očito iz broja finishera), ali ja si ovakvo nešto više ne želim niti namjeravam priuštiti. Ne zajebavam se kada tvrdim, da sam se u nekoliko trenutaka (a naročito u TOM) prepao kao nikad u životu. OK, znam, svako iskustvo je iskustvo i bla bla bla, ali eto, još sam pod dojmom groovanja na grebenu.

Već sam rekao na cilju: ni jedne sekunde nisam dvojio o odustajanju, i nijednom kasnije nisam pomislio kako sam trebao nastaviti. Za mene je to bila jedina razumna/normalna odluka."

lp
Marjan
#187488
Pozdravljeni!
Po celodnevnem vodenju gospoda Gozellinija in njegove Patricije sem od njega slišal veliko pohvalnih besed o tem, kar je v soboto videl in slišal na Petrovem Brdu. Ni mu bilo jasno, da se v tako slabem vremenu na startu tako zahtevnega maratona zbere tako veliko število udeležencev, ki so poleg tega, da so prišli tudi pripravljeni se podati na tek. Tudi to, da je vse skoraj normalno delovalo je več kot zadovoljivo. Še najboljšo oceno pa smo dobili prostovoljci, kar ni mogel verjeti, da so vsi na svojih mestih in čakajo na odločitve vodstva kako in kaj. In ne navsezadnje, ga je presenetila razumna odločitev o odpovedi maratona.
Prvi mi je stisnil roko prav gospod Bruno, ki je človek, ki se na organizacijo zelo dobro spozna in ve, da je za organizatorja to nekaj najhujšega, kar se lahko zgodi. Pa vendar tudi on pozna tekme, kjer so v neprimernih pogojih poskušali tekmo izpeljati pa se je končalo z hudimi poškodbami in celo smrtjo.
Za to spoštovani sem vam še bolj hvaležen, (v imenu vseh)da našo odločitev ne obsojate marveč ste se z njo tudi strinjali.
V Juretovem postu so lepo opisane razmere, verjemite, da sem jih tudi sam v naših hribih že doživel in so mi poznane. Za to odločitev ni bila težka, ker sem vedel da je v danem trenutku najprimernejša. Seveda pa je Naš maraton, naš otrok, ki ga negujemo z vsemi silami, ki jih v Grapi premoremo. To je naš ponos in vedno bolj se tega zavedamo in vedno več nam pomeni. Za to tudi nekaj solzic ob sporočilu, da moramo tek odpovedat.
Ni nam za denar, to nam lahko verjamete, veliko več nam pomeni dobro izpeljana prireditev in beseda hvala iz ust udeležencev in seveda vsako letno vračanje v naše prelepe kraje, ki jih vsakemu z veseljem pokažem.
Pa lepih dnevov in še lepših tekov vam želim, drugo leto pa se zopet spopademo z Graparskim maratonom.
#187499
Jožko, odločitev je bila modra in pravilna.
Tega teka sem se doslej vedno udeležil.
Tudi tokrat sem prišel, v dežju meditativno odkorakal po številko. Srečal brez števila tekaških prijateljev. Se vračal k avtu in ugotavljal, da se bo danes treba za kanček bolj obleči. Sem te srečal. Stisk roke. S težkim srcem si povedal, da bo danes verjetno potrebno odpovedati. Kljub temu sem iz avta vzel opremo, ki bi jo dal nase, če bi do teka le prišlo. Vrnil sem se. Na vratih sem ujel uradno odpoved. Velika množica tekačic in tekačev. Do vrat te praktično ni bilo slišati.
Odločitev je bila pravilna. Ko bi se ti in ekipa odločili drugače, smo bili mnogi pripravljeni štartati ne glede na pogoje. Po optimističnem scenariju bi po tekmi razlagali, kako divje je bilo, v kakšnih pogojih smo uspeli in bilo bi prav zares epsko. A prav lahko bi se zgodilo, da bi se marsikomu zalomilo, morda bi koga za vselej pustili v teh prelepih koncih. In po toči zvoniti bi bilo prepozno. Zato je bila odločitev še kako modra.
Ampak naslednjič se vrnemo. In vsi skupaj tekači in organizatorji in domačini uprizorimo to, kar v teh pogojih ni šlo. Čudovito dirko, še eno v nizu mnogih, ki so tu že bile. Zaradi katerih se znova in znova vračamo. V vse večjem številu, ne glede na vreme. :D :D :D
Lep pozdrav, Peter
#187515
zz topka napisal/-a:Toliko sem bila iz sebe, da vidim svojo kameratinjo. Da sem KOMPLET pozabila, da sem včeraj s svojim dragim cel dan kruh pekla. In da sem devet hlebcev kruha s sabo prinesla, da ji podarim kar vse skupaj, če bi hotela… Ma, če me nej za ubet….


ZZ topka, s smrtno kaznijo ti ravno ne bom grozila, ampak tole s kruhom bom pa težko prebolela :( Sem te bila pa (s kruhom ali brez) grozno vesela, sploh če pomislim, da sva z Andrejem že mislila oditi domov, potem sva se pa vseeno odločila, da bova vrnila kupone in bone in šele v skednju sem izvedela, da (seveda) lahko prevzamemo nagrade in eto....tam sem te pa našla :D Le glej, da boš pridno trenirala, da ne boš naslednje leto spet jajc iskala in jih valila. Če ne prej, se pa vidiva spet tam, a ne?
#187519
Tudi jaz se zahvaljujem Jožkotu in ekipi za vse, kar so naredili za letošnji GM4O in se stinjam, da je bila odločitev prava.
Sem pa še kar malo huda na naravo, da se je morala prav za tistih nekaj ur tako razbesneti... Že okrog poldne je dež ponehal in naredilo se je idealno vreme za tek. :(
Tudi jaz in moji prijatelji smo kar upali, da se bo nekako uredilo in bo tekma izpeljana. Po odpovedi smo še kar nekaj časa modrovali v gostoljubnem domu (z Natalijo sva imeli toliko za povedati, da so nama pripisali nekaj krivde za dež... :D ).
Jožko, nikakor se ti ni treba bati, da bi se nam Baška grapa in GM4O zamerila, nasprotno! Svoje prijatelje že prepričujem, da se enkrat v bližnji prihodnosti podamo na pot in končno postanemo uradni prijatelji! Drugo leto pa pridemo z največjim veseljem spet na tekmo!

Lep pozdrav vsem!

Vanja

Aja! Majčke so pa odlične! 8)
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA