Traili za mlado in staro od 1 - 100km: MINI GM4O 1 -3km, GT 12 km, GM4O 42km in UPT 100km. Tretji vikend v juniju je Podbrdo center gorskih tekov. Vse od dogajanju tudi v tem forumu.

Moderatorji: Jožko, Tedi, klavdija

#282146
Tudi jaz dodajam kamenček k mozaiku.
Odločitev za moj prvi GM4O je padla v začetku marca,ko sem imela za sabo štiri tekaške mesece,prvi kilometer sem pretekla konec oktobra.Dnevi so minevali,tudi kilometre sem dokaj pridno nabirala in že je bila pred vrati sobota 16.6.Budilka naštimana ob 2h,v nahrbtniku rezervna oblačila in napotek,ki sem ga vzela najbolj resno-čimbolj poštimano glavo.
Na start prispem že pred šesto,bolje prej kot prepozno.Največ dela imam s palicami,jih vzamem že na začetku ali jih oddam?In jih oddam.Skupinica hitro preraste v množico,ki ima isti cilj,ki pa je za ene bližji, za druge bolj oddaljen.Nekaj ogrevanja,vsak po svoji oceni,in končno odštevanje.
Začetek lepo umirjeno in kar naprej si ponavljam-lepo po pameti.Moram priznati,da sem se zelo ubogala in ni mi žal!Do Koble prispem skoraj spočita,lepo sledim četici pred seboj,pri vzponu Čez Suho pa začnem nekaj pogrešati-kje ste moje palice?Palic od nikoder,bilo pa je glasno navijanje in vzpodbujanje Valentine-Valentina,hvala ti,si boljša od palic :wink: Na vrhu okrepčevalnica,potem pa spust, ki je pustil posledice na levem kolenu.Spusta pa ne konca in ne kraja.Trudim se,da ohranjam noge v lahkem teku,okrepčevalnice ne spustim nobene,vmes prisluhnem izkušeni tekačici,tu in tam pogledam proti Poreznu in tako pritečem tudi do Hudajužne.Tu me čakajo palice(oj,kako vas imam rada).Pa da vidimo,kako zgleda ura resnice.Ta ura ni imela 60 minut,bila pa je zelo resnična.Korak se je upočasnil,na trenutke obstal,samo da možgani delajo.Durnik je osvoje,Porezen še čaka.Sonce je neusmiljeno pripekalo,noge ne ubogajo več,vsak korak naprej pomeni korak bližje k zmagi taki ali drugačni.Ko zaslišim Loni,se od srca nasmejim,zdaj pa še samo pod breg.Bi šla pa raje v breg!Koleno boli,postavljam nogo naprej, jo vlečem za sabo,pomagam si s palicami,se zgodi,da me še kdo prehiti.Nekje 2-3 km pred ciljem združimo moči trije na pol invalidi,drug drugege bodrimo in se odločimo,da gemo skozi cilj skupaj.Tabla 100m do cilja nam da toliko moči, da se primemo za roke, sicer bi poleteli in tako skupaj premagamo še zadnji cm.Na uro sploh nismo pogledali,itak smo in ste vsi zmagali vsak zase! :clap: :clap: :clap:
Za občutke besede ne obstajajo!
Vse pohvale vsem, ki ste kakorkoli pripomogli kjerkoli na progi,ob progi,pod progo.... :laola
Sigurno so bili vmes trenutki kake stiske,nikoli pa mi skozi možgane ni šlo "kaj je meni tega treba".Naj bo še tako samohvalno-ponosna sem,da jeGM4o osvojen tudi z moje strani,čas 6.36 pa primerem moji tekaški dobi.
Jutri je nov dan,naslednje leto pa nov GM4O!
lp
#282193
Lepo je prebirat takšne lepe misli... in lepo je biti del fanj ekipe. Pozitivna energija je pokala po šivih... Hvala vsem tekačem, navijačem, domačinom in 400 članski ekipi prostovoljcev za čudovit dan. Naporen, vendar vesel. Se vidimo 2013 :D

PS - Jožko verjetno še ni prišel do računalnika, počakamo še na njegov raport :P
#282218
Pozdravljeni
Jože je do računalnika prišel in tu je moj kratki raport, ker malo daljše poročilo mi je iz TF izpuhtelo ravno malo prej. Pisal sem ga namreč predolgo in to je rezultat hehe.
Najprej bi se vsem vam spoštovani udeleženci iskreno zahvali za dobra mnenja za polno mero tiste prave pozitivne nergije, ki je nam pustite za celo leto naprej, za potrpežljivost, ki jo imate z nami, če pride do kakšnih zapletov. In če jih je kaj bilo se vam še tukaj opravičujem, smo samo ljudje in ljudje lahko naredimo tudi, kaj narobe.
Upam, da smo tudi letos zadovoljili vaša pričakovanja glede organizacije in počutja pri nas in to nam je spoštovani verjeli ali ne največja zahvala in spodbuda za naprej. Res so vsi, ki se lotijo GM4Oja tapravi kerlci in le taki ga uspejo tudi pripeljati do konca.
Seveda pa gre tudi z moje strani pohvala in zahvala organizatorski ekipi, ki bije, kot eno veliko zdravo srce v ritmu, ki mi daje upanje, da se bo Jožko lahko kmalu preselil bolj v "pozadino", kjer bom z veseljem opravljal in pomagal pri delih, ki jih je potrebno opravit za ta res veličasten maraton. Ekipi skoraj 4stotih prostovoljcev bi se rad zahvali z besedami, ki jih pa ta trenutek še ne najdem, kajti takih besed in takih prostovoljcev ne najdeš prav hitro, nekateri pa pridejo kar sami in vsi skupaj smo ekipa GM4O :D
Hvala vam spoštovani prijatelji za vso pomoč pri izvedbi vseh dogodkov, ki smo jih organizirali v sklopu maratona, hvala vam za ure, ko ste me morali prenašati tako in drugače, hvala vam za vse, kar storite za obstoj najlepše grape na svetu " Baške Grape"
Naslednje leto pa ni druge, kot da spet poprimemo za delo in pripravimo 12 GM4O in četrto državno prvenstvo v gorskem maratonu.
Hvala še enkrat vsem, ki nam zaupate in se našega maratona udeležujete :D
#282222
:laola :laola :clap: :clap: :clap: :clap:
Jožko napisal/-a:Pozdravljeni
Jože je do računalnika prišel in tu je moj kratki raport, ker malo daljše poročilo mi je iz TF izpuhtelo ravno malo prej. Pisal sem ga namreč predolgo in to je rezultat hehe.
Najprej bi se vsem vam spoštovani udeleženci iskreno zahvali za dobra mnenja za polno mero tiste prave pozitivne nergije, ki je nam pustite za celo leto naprej, za potrpežljivost, ki jo imate z nami, če pride do kakšnih zapletov. In če jih je kaj bilo se vam še tukaj opravičujem, smo samo ljudje in ljudje lahko naredimo tudi, kaj narobe.
Upam, da smo tudi letos zadovoljili vaša pričakovanja glede organizacije in počutja pri nas in to nam je spoštovani verjeli ali ne največja zahvala in spodbuda za naprej. Res so vsi, ki se lotijo GM4Oja tapravi kerlci in le taki ga uspejo tudi pripeljati do konca.
Seveda pa gre tudi z moje strani pohvala in zahvala organizatorski ekipi, ki bije, kot eno veliko zdravo srce v ritmu, ki mi daje upanje, da se bo Jožko lahko kmalu preselil bolj v "pozadino", kjer bom z veseljem opravljal in pomagal pri delih, ki jih je potrebno opravit za ta res veličasten maraton. Ekipi skoraj 4stotih prostovoljcev bi se rad zahvali z besedami, ki jih pa ta trenutek še ne najdem, kajti takih besed in takih prostovoljcev ne najdeš prav hitro, nekateri pa pridejo kar sami in vsi skupaj smo ekipa GM4O :D
Hvala vam spoštovani prijatelji za vso pomoč pri izvedbi vseh dogodkov, ki smo jih organizirali v sklopu maratona, hvala vam za ure, ko ste me morali prenašati tako in drugače, hvala vam za vse, kar storite za obstoj najlepše grape na svetu " Baške Grape"
Naslednje leto pa ni druge, kot da spet poprimemo za delo in pripravimo 12 GM4O in četrto državno prvenstvo v gorskem maratonu.
Hvala še enkrat vsem, ki nam zaupate in se našega maratona udeležujete :D
#282235
Malce me je že minila jeza in razočaranje točno en teden nazaj na nedolžnem treningu ne trening sprehod ,bolečina v levi meči in ni šlo več.Še vsoboto zjutraj sem mislil,, da bo šlo pa je bil trenutek resnice.Čestitke vsem JUNA-KOM/KINJAM.
#282337
Ljubitelji-ce GM 4O !
Z veseljem sem prebiral vaša poročila. Nekatera so res čudovita, ganljiva, polna čustev, tako da sem imel pri branju nekajkrat zarosene oči.
Bi vas pa rad seznanil, da je bilo o tem dogodku veliko napisanega tudi v tujih medijih.
Na italijanski spletni strani www.corsainmontagna.it je bil objavljen članek, ki ga prilagam v celoti ( brez fotografij ), v samih superlativih. Avtorja kar ne moreta prehvalit lepot Baške grape, neokrnjene in čiste narave, hribov,gozdov, zelenih travnikov, poti, potokov, tamkajšnjih vasic in temperamentnih prebivalcev z železno voljo. Pišeta o enkratni organizaciji prireditve s prav posebnim ambientom ter množici gledalcev ob progi, v cilju in zaključni prireditvi. Prav tako omenjata lanskoletno svetovno prvenstvo v gorskem maratonu, nekaj tehničnih karakteristik proge in trdita, da je GM 4O ena najpomembnejših tekem v Sloveniji. Omenjata tudi zmagovalko, njihovo šampionko Emanuelo Brizio, ki je v zadnjem mescu zmagala na treh prestižnih tekmah. Poleg GM 4O še na Hercules maratonu v Romunij in na mednarodnem skyrace v Švici.
Verjamem, da sta avtorja napravila čudovito reklamo in sprožila valj navdušenja, tako da lahko na prihodnjem maratonu pričakujemo še bolj množično udeležbo iz sosednje Italije.
Pridružujem se čestitkam vsem, ki ste na kakršenkoli način pripomogli k organizaciji in pa seveda tekačicam in tekačem.
Lep pozdrav " zajček " Brane.


Nella tappa slovena della ValetudoMNRIC vincono Brizio e Zupancic

Sabato 16 giugno Petrovo Brdo repubblica di Slovenia, Europa.
Nella minuscola valle Slovena di Baska Grapa, le graziose località Petrovo Brdo e Podbrdo, sono diventate, per due indimenticabili giorni, il centro della 5^ tappa del Valetudo Mountain Running International Cup, Gran Prix delle Naciones; questi due villaggi fanno parte di un’ oasi verde molto nota ai naturalisti di mezza Europa per le sue bellezze paesaggistiche, questo incantevole territorio è simile alle nostre Dolomiti Italiane. La Baska Grapa è un paradiso molto verde, risulta un’immensa distesa di boschi, pinete e pratoni, è intervallato da piccoli villaggi dove regna una tranquillità e una serenità che trascende il reale e tocca la dimensione fantastica, gli abitanti del luogo lavorano la terra e praticano l’allevamento di mucche, i loro prodotti sono genuini e molto gradevoli al palato. Dalle vette delle loro montagne sgorga un’acqua cristallina, i vari ruscelletti che si buttano a valle confluiscono tutti nel fiume Baca, questo flusso d’acqua incessante affascina per le sue insenature e per le innumerevoli cascatelle, le sue limpide acque sono popolate da trote fario dai bellissimi colori, queste riserve di pesca sono molto ambite dai pescatori di tutta Europa; il Baca si congiunge al fiume Idrijca all’estremità della valle ,per poi confluire insieme nel fiume Soca il nostro Isonzo.
Gli abitanti della valle sono famosi in tutta la Slovenia per il loro temperamento molto forte e deciso, questa attitudine proviene probabilmente, dallo sforzo necessario per sopravvivere in una valle caratterizzata da pendii molto ripidi. La 11.GM 40 è competizione di montagna che si svolge in quattro comuni, Bohinj, Cerkno, Tolmino e Zelezniki, lo scorso anno su queste vette si è svolto il campionato mondiale di lunghe distanze, in questo contesto internazionale si è corso pure il campionato di skyrunning della Repubblica di Slovenia. La marathon 11. GM è la gara piu’ importante di tutta la nazione Slovena, il percorso misura 38 Km e presenta un dislivello complessivo di mt. 5300, due sono le asperità da scalare con un dislivello positivo di mt.2500 e due le sgroppate all’ingiu con il dislivello negativo di mt.2800, sia le salite che le discese sono molto severe da affrontare, sia per la pendenza e sia per la tecnicità dei suoi sentieri e mulattierie, su molti di questi camminamenti della gara vi passarono i soldati della prima guerra mondiale. La cima Coppi il Cez Suho ha un’altitudine massima di 1.760 metri sul livello del mare.
Oltre trecento gli iscritti a questa impegnativa skymarathon valevole come 5^ prova del VMNRIC 2012, alle ore 06,30 a Petrovo Brdo c’è stato il ritrovo di tutti i partecipanti, agli atleti e al numeroso pubblico, questo meraviglioso cielo Sloveno, si è presentato vestito a festa, nessuna nuvola disturbava la lucentezza del suo colore azzurro e nell’atmosfera scintillavano accecanti i primi tiepidi raggi solari del primo mattino. La temperatura era molto fresca ma la brezza montana era di una gradevolezza esagerata, in questo contesto da favola alle ore 08.00 in punto gli atleti hanno preso a gambe levate la via che li ha portati ad affrontare la cima Coppi del Cez Suho, i due vincitori della gara Brizio Emanuela e Zupancic Marjan, dopo le prime scaramucce iniziali, hanno preso subito il largo, solo la nostra aquila rosa Valetudo Mora Cecilia è riuscita a stare in scia per alcuni chilometri alla nostra super aquila rosa Brizio, ma la leggenda dello skyrunning mondiale rosa “la super Manu” appena scollinato il primo gpm ha innestato il turbo compressore ed è volata solitaria verso la vittoria finale, al termine della prima discesa, al km 21, i distacchi dei vincitori di giornata erano ormai incolmabili e per Brizio e Zupancic, anche se mancavano ancora molti km all’arrivo, le maglie dei leader del VMNRIC della 11. GM 40 erano saldamente sulle loro spalle.
Sul traguardo di Podbrdo erano assiepati numerosi spettatori nonostante una temperatura al sole molto elevata e quando dopo h. 4 19’02” si è presentata per prima la campionessa Valetudo Emanuela Brizio, il pubblico Sloveno gli ha tributato un lungo applauso anche perché la Manu si è piazzata all’ottavo posto assoluto di gara. Anche quest’anno, Emanuela, ha iniziato la stagione alla grande vincendo nell’ultimo mese tre prestigiose gare internazionali, la Hercules marathon in Romania, la skyrace Internazionale di Valposchiavo in Svizzera e la 11.GM40 della Slovenia. Seconda la compagna e amica Cecilia Mora, per la Ceci regina delle gare ultra trail, un time di h. 4 35’25”; per l’aquila iridata Valetudo rosa Cecilia, il 2012 è già ricco di soddisfazioni, infatti dopo la vittoria alla Ecomarathon in Romania si trova al comando della classifica provvisoria del ValetudoMNRIC 2012 insieme al compagno di team Ionut Zinca, oggi assente per allenamenti in altura nella sua terra di Romania. Terza Zupan Spela Slovenia in 4 41’19” team KGT Papez, 4^ Aljancic Natasa Slovenia 4 44’25” team Ak Domzale, 5^ Tusar Mihaela Slovenia 4 52’14” team SD Nanos Podnanos, 10^ l’Italiana Da Forno Daniela 5 13’ 26” team Primorske Novice e 18^ Carmela Vergura in 5 45’04”, per la nostra simpatica aquilotta Pugliese-Piemontese un bel piazzamento internazionale; in questa 5^ prova del cielo del VMNRIC si sono classificate 49 runners. Nella race maschile lo Sloveno Zupancic Marjan si è mangiato i 38 km con il best time di h. 3 54’17”, 2° Stendler Martin 4 06’44” Slovenia team Graparrski Kerlici, 3° Justin ML. Janez 4 07’04” Slovenia team Extremevital Salomon, 4° Reinhold Pototschnk 4 09’43 Austria team Kennyberland, 5° Savs Ivan 4 12’36” team Divji Zaici; si sono classificati nel tempo massimo consentito 192 atleti. L’organizzazione della gara è stata impeccabile, 400 i volontari sul percorso, 17 i punti di ristoro con una qualità di rifornimento eccezionale, percorso segnato benissimo, gente sul percorso tantissima, ristoro e pranzo finale paragonabili ad un pranzo di matrimonio, premiazioni ricchissime e a tempo di record con un calore del pubblico molto coinvolgente, e per il gran finale mega torta 11 gm 40.
Complimenti agli amici organizzatori della Slovenia, che dire di piu! Una gara da fare e consigliare a tutti!!!!!!!!!!!
Commento e foto di Serena e GiorgioV VMNRIC.
#282504
Hvala Brane za ta res pozitiven prispevek soedov iz Italije in seveda hvala tudi za tvoj prispevek tukaj in na teku samem. Kot zajec si svojo vlogo opravil odlično :D :D
#282727
Spoštovani !
Z nedavnim sestankom organizacijskega odbora je le ta z letošnjo prireditvijo zaključil. Seveda imajo vse stvari za dokončati še »financarji« in srčno upam, da bo tudi tu slika pozitivna. Res smo letos šparali na vseh področjih, kar pa se v bistvu niti ni tako hudo opazilo. Pa tudi zato, ker smo najbolj šparali pri sebi in ne na naših tekačih.

Organizatorska ekipa je delovala od vsega začetka s polnim elanom in prav organizacijski odbor je bil tisti, ki je v teh za GM4O težkih časih obdržal motivacijo za organizacijo enajstega maratona. Ekipa se je okrepila z novimi člani iz lanskoletnega SP, se ogromno naučila in vse znanje s pridom izkoristila letos. Na tem mestu bi se rad spoštovani člani velike družine GM4O zahvalil vsem, ki nesebično, prostovoljno pomagate pri organizaciji našega maratona, vsem, ki vam za to prireditev ni vseeno, vsem, ki vam ni vseeno za obstoj naše prelepe Baške Grape in ljudi, ki v tej najlepši Grapi na svetu še živimo. Brez vseh Vas GM4O nebi bil to kar je »velik pa vseeno prijazen in domač«

Seveda gre velika zahvala vsem udeležencem, ki so si naš maraton vzeli za svojega in se v prelepo Baško Grapo znova in znova vračajo, pa čeprav vejo, da jih čaka hudo trpljenje ob premagovanju trase GM4Oja. Iz zapisov na raznih forumih in drugih medijih lahko ugotovim, da smo tudi v letošnjem letu vse zadeve izpeljali zadovoljivo, brez velikih napak in spodrsljajev, da ste bili povsod dobro sprejeti in da ste utrujeni pa vendar ponosni sami nase odšli iz prelepe Baške grape z mislijo, drugo leto nasvidenje.

Velika hvala tudi redkim sponzorjem, ki so ostali na »naši« strani in prispevali svoj delež za ohranitev GM4Oja. Na prvem mestu pa so seveda prispevki naših občin. V letu 2012 so se na našo prošnjo odzvala občina Tolmin, Bohinj, Železniki in občina Poljane – Gorenja vas. Prisrčna zahvala gospodom Županom za pomoč in razumevanje našega projekta.
Seveda so tu še naši pripadniki SV, ki nam stojijo ob strani, HERVIS in zavarovalnica TRIGLAV, vsem najlepša hvala.

S tem je 11. GM4O uradno zaključen in pričnejo se priprave za 12. GM4O na katerega vas že sedaj prisrčno vabim.

Hvala, Jožko!
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA