Traili za mlado in staro od 1 - 100km: MINI GM4O 1 -3km, GT 12 km, GM4O 42km in UPT 100km. Tretji vikend v juniju je Podbrdo center gorskih tekov. Vse od dogajanju tudi v tem forumu.

Moderatorji: Jožko, Tedi, klavdija

#342365
Ljubljanski maraton je pred vrati in tradicija nam veleva, da se udeležimo sejma pred tem velikim dogodkom.
Za letošnje leto smo vam pripravili nagradno žrebanje med vsemi, ki se boste prijavili in plačali startnino za:
Slika Slika Slika

Nagrada je SALOMON tekaški komplet (obutev, hlače, majica), ki bo razveseliv vsakega zagretega tekača.
Slika

Prijavite se lahko preko spletne strani ali kar na sejmu Ljubljanskega maratona. Nagradna igra poteka do 1.11.2015. Prijave v tem času niso prenoslive na drugo osebo.

P.S. Prijave so odprte 8)
#342368
Lepo, da ste pohiteli. Nagrada me ne zanima, (ker vedno izvisim), bi bil pa dobrodošel kakšen konkreten popust pri tako zgodnjem plačilu :o
Drugače pa že uživam, ko pomislim na Durnik :D
#342402
TONEK napisal/-a:... kakšen konkreten popust pri tako zgodnjem plačilu :o

tadejz napisal/-a:Zelo draga prijavnina.


O višinah štartnin je bilo po forumu že kar nekaj napisanega in vsake oči imajo svojega malarja :wink:
O drugih ne morem soditi lahko pa kaj več povem o štartninah v Podbrdu. Kdor je že bil v Podbrdu lahko potrdi, da to masovna prireditev ne more biti. Že samo parkiranje je cela znanost in ne vem če ne bomo morali zakupiti tunel do B. Bistrice, da bomo vse naslednje leto poparkiral :D Pa še vedno ne bo več kot 600 tekačev na vseh tekih.

Zakaj to razlagam, ker za večino sponzorjev je ta številka popolnoma nezanimiva, so pa nekateri, ki vidijo srčnost prostovoljcev in lepoto tega okoliša.
Po domače povedano, je veliko težje nabrati finančna sredstva za izpeljavo tega projekta, kot delati skozi celo leto. Stroški so taki kot so in že leta se trudimo jih zmanjšati, a ne na račun kakovostne podpore tekaču.

Dejstvo je, da vse te trase lahko opraviš za trening brez kakršnekoli podpore. Vzameš ruzak ga napolniš z vsem mogočim in greš. Organizirane tekme pa ti omogočajo, da brez dodatnega bremena se postaviš na start in odtečeš. Seveda je izjema ultra, kjer zaradi varnosti morajo tekači imeti s sabo nekaj nujne opreme.

Kakorkoli, energija ljudi na trasi in same okrepčevalnice naredijo svoje. Na vseh tekih je 34 okrepčevalnic. Prostovoljcev, ki delajo na dan tekme malo manj kot 600. Krepko več kot samih tekačev, čeprav bi radi to razmerje obrnili je specifika terena takšna kot je. Z manj ljudmi se ne da kakovostno podpreti tekače na teh trailih.

Če vse te logistične podvige in prostovoljno delo pusimo ob strani, pridemo do direktnih stroškov, stroškov na tekača. V tem je všteto:
- spominske medalje
- zdravstena služba
- štartne številke
- topli obrok
- kolajne za podelitev
- timing
- zavarovanje tekačev
- denarne nagrade
- darilo za tekače (odvisno od teka: tekaška majica, ruzak, naglavna kapica)
- masaža
- napitki za okrepčevalnice
- sadje za okrepčevalnice in sadno kupo
- prigrizki za okrepčevalnice
- plastična embalaža za okrepčevalnice
- označevalni trakovi za proge
- 1 x topli obrok za prostovoljce

Vsak trail ima svojo specifiko in sicer je neposredni strošek na tekača v letu 2015:
- UPT 100km => 90€
- GM4O 42km => 47€
- GT 12km => 15€
- MINI 1-3km => 5€

Verjemite, da bi radi imeli nižje štatnine, saj bi s tem morda povečali obisk v Baški grapi, kjer je težko narediti perspektiven dogodek. Primer klape Cambi, ki v Stožice zapolni do zadnjega kotička, v Podbrdu na dobrodelnem koncertu v sklopu festivala smo pobrali cca. 350 vstopnin po 12€. Kolika je vstopnina v Stožicah mi ni uspelo izvedeti. Vem pa koliko stane najem klape.

Pod vsem tem se moram zahvaliti vsem udeležencem GM4O, UPT, GT, MINI ali zgolj naključnim obiskovalcem, saj brez vas ne bi bilo tretjega vikenda v juniju. Vaša podpora življenja v tej idilični pokrajini je ena izmed motivacija zakaj nekateri še vztrajajo in nekateri se nagibajo, da bi živeli v grapi 8)

@tadejz precej ceneje prideš skozi, da se udeležiš ogledne ture, ki je popolnoma brezplačna :wink: včasih pa nudi precej več kot sama tekma 8)
#342404
Uf, to je blo pa hitro. Komaj kliknem na potrdilo prijave (s predlogi), že dobim meni znan odgovor. Oj, denar, sveta vladar. Jaz ne bi bil jaz, če ne bi še naprej vrtal: kaj pa tisti, ¨izkušeni¨ (po domače tastari), ki pridemo v cilj malce pred podelitvijo, ali pa tisti, ki smo se Vašega praznika udeležili več kot desetkrat? Mislim, da se ta stvar imenuje stimulacija :D :mrgreen:
Še se bom oglašal. Od danes naprej imam veliiiiiiko časa.
#342408
TONEK napisal/-a:Še se bom oglašal. Od danes naprej imam veliiiiiiko časa.


A bo razlog za nas nepredstavljiv (dosegljiv) penzion? Le merkej, da ne bo sedaj časa zmanjkalo za tek :lol:

Predlogi so vedno dobrodošli, odziv na komentarje je pa času sejma primeren :wink:

Ob vsem tem me na hitro prešine nek bonitetni sistem znan iz živilskih trgovin...Mislim, da bi kakšno pripombo več dobil, če bi vam v cilju nalepke talal in tišal v roke neke kvazi igračke glede na dosežen čas in udeležbo :shock:
Reakcije tekačov bi bilo pa zanimivo spremljat :lol:
#342413
TONEK napisal/-a:Že vidim, da zadeve ne jemlješ resno :? Pa šefa mi pozdravi! :D


Jemlem resno, ker ideja ni slaba. Kako realizirat, da ne bi imel 50 ljudi zaposlenih v administraciji, mi je še uganka :wink: Bom povedal šefu, ko se vidimo. Zaenkrat dežura v Ljubljani
Slika
#342427
tadejz napisal/-a:Zelo draga prijavnina.

Štartnina je ista kot prejšnje leto (vsaj UPT). In ko enkrat daš tisti denar, prideš tja, dejansko vidiš, zakaj in za kaj si ga dal.

Nemalokrat sem imela težave s koleni na tej tekmi, se še tedne in tedne kasneje ubadala z bolečinami. In kaj se dogaja? Še vedno me vleče tja. Še vedno. Ker je vse tip top: organzacija, vzdušje, teren, razgledi. :mrgreen:
#342468
Nekateri ste nas opozorili, da je dvoumen limit na GM4O 42km v Hudajužni.
Na sliki profila je res bil še star podatek, ki je sedaj popravljen na pravilen čas, ki je 5 ur.

Slika

Hvala za opozorilo in z veseljem sprememo še katero :wink:
#342861
Že v lanskem letu smo opustili merjenja časa s Championchip sistemom in prešli na čip za enkratno uporabo, ki je prilepljen na zadnji strani štartne številke.

Posledično ni več popusta 3€ za tiste, ki imate lastniški čip CC.

Čipi za enkratno uporabo omogočajo več (z manjšim stroškom) vmesnih merjen časa, kar mislim da bo letos bolje zaživelo in tako boste lahko lažje spremljali svoje favorite na spletni strani :D
#342871
TONEK napisal/-a:Glede čipa pod točko 7, piše v razpisu drugače.


Aha, zaradi tega me sprašujejo zakaj ni popusta :oops:
Smo še to popravili v razpisu :wink:

Dodatno upam da bomo pokrili Črno prst, Porezen, Kopačnico, Železnike, Soriško planino in morda še kaj.
Več bomo vedeli prihodnje leto. Plani so eno, realizacija pa drugo :roll:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA