Traili za mlado in staro od 1 - 100km: MINI GM4O 1 -3km, GT 12 km, GM4O 42km in UPT 100km. Tretji vikend v juniju je Podbrdo center gorskih tekov. Vse od dogajanju tudi v tem forumu.

Moderatorji: Jožko, Tedi, klavdija

Uporabniški avatar
 Vlajko
#110415
Dokončno se prijavljam, pridem kot samec. :) :wink:
Uporabniški avatar
 Vreme
#110430
Vencelj držimo pesti zate!!!

A si že zbrisal optimističen.... v tvojem kolendarju :D , kar neprej si v pogonu :clap:
 Jožko
#110449
Pozdravljeni!
Ja Vencelj, kaj pa ti nameravaš? Ponoči okrog se potikat ni prav preveč zdravo v takih razmerah kot so. Pa za kerlca kakršen je Vencelj to ni problem. Mislim pa, da je tu še ena druga zadeva v špilu, akterju je ime Joco, potrdi mi če imam prav!
So pa na progi razmere sledeče, vam jih povem iz prve roke. Dorica je danes v izredno težkih pogojih opravila z enim krogom. Že večkrat je krog maratona naredila vendar v takih razmerah še nikoli. Celo pot jo je spremljal veter, mraz(voda ji je v steklenički zmrznila) in sneg skoraj na celi trasi. Sneg se prične pri Kovcah in je vseskozi do Kalarskega brda in se zpet prične na okrepčevalnici pod Durnikom in te spremlja skoraj do Petrovega brda. Razmere res tiste ta prave in potrebna je velika previdnost, velika možnost padca, zdrsa in seveda drugih poškodb. Je pa seveda tu še en problem, mraz in veter. Za to vsi, ki še imate namen izpolniti pogoje za včlanitev v klub svetujem zvrhano mero previdnosti.
Drugače pa priprave na srečanje potekajo po planu, tudi prijave že kapljajo, zato vas še enkrat prosim vse, ki ise imate namen srečanja se udeležiti, kar korajžno ne bo nič hudega, nč bat.
Uporabniški avatar
 vencelj
#110501
Akterju je res ime Joco, ki pa si je danes ponoči izbral prehud tempo zame, tisti klanci so mu pač pisani na kožo. Razmere so take kot jih je opisal Jožko, sploh na prevalu čez Suho moraš biti zaradi vetra kar pazljiv. No, kot sem že napisal, pretečena maratona v zadnjih tednih in ostale okoliščine so opravili svoje, zato sem se odločil, da ne bom nikomur za coklo in sem v vasi Kal z rahlo vnetimi očmi odstopil ter se z Marjeto odpeljal v dolino, Joco jo je pa itak že prej ubral svojo pot naprej.
Seveda bi rad podal poročilo o nadaljnem dogajanju, pa zaenkrat nobeden od akterjev (Joco in Marjeta) ni dosegljiv.
LP, vencelj
Uporabniški avatar
 Vlajko
#110528
Jožko, a lahko eno vprašanje? :) Ali nam lahko čisto na kratko opišeš, kako bo potekal pohod in kje se zaključi? V Podbrdu ali na Petrovem brdu? To me zanima zato, da bom vedel, kaj vzeti s seboj na pohod in kaj pustiti v avtu? :wink:

Pa še za kakšen link opisa poti te prosim, hvala. :D
 Jožko
#110537
Pozdravljeni!
Ja res je, danes sem opravil še z enim krogom našega maratona. Lepo počasi kakor se spodobi za nas veterane. Sedem ur sem porabil in sem bil kar zadovoljen. Razmere so bile nekoliko lažje kot sem misli. Višje v hribu je res bil oster mraz in hud veter nižje pa kar prijetno. Najbolj sem se bal Porezna, ker je snežilo in bil je do gozdne meje v megli, pa se je do mojega prihoda vse obrnilo na bolje. Tako, da ni bilo prehudo.
Sem pa kar vedel, da bo Joco letos še enkrat opravil tri kroge. Vsaka ti čast Joco, PRVI si, ki jih je opravil TRIKRAT s tem, da je bil enkrat v ekipi, ki jih je opravila ŠTIRIKRAT. No na Kalu zagledam Jocotov avto, brez enega sedeža pa je bil le podrt in na njem je počivala Marjetka in čakala svojega Joškota(pa ne mene). Par besed in sem takoj sem ji povedal, da me bo Joco ujel še pred Hudajužno in res je bilo tako. Pa ne pred Hudajužno v spustu proti Oblokam je nekaj zašumelo in lej ga Jocota. No do okrepčevalnice pri Marjeti sva šla skupaj potem pa ga nisem več videl je šel proti durniku kot, da bi mu ta nekaj lepega obljubil. Sam sem nadaljeval lepo s svojim tempom in prispel do Rutkota ob 14 ,00, popil čaj, malo poklepetal in domov.
Joco pa je po mojih izračunih nekje proti Poreznu, upajmo da mu uspe opraviti do konca tako kot si je zamisli in to brez poškodb ali kakšnih stran poti, je namreč specjalist za se izgubit.
Ja Vencelj si že prav naredil, GM4O bo še zdravje pa je le eno, vseeno čestitke, da si se po vseh tekih, ki si jih dal letos skozi sploh odločil za to!
No Vlajko sedaj pa še midva na straneh GORE in LJUDJE je moj članek z naslovom PO POTEH STARE MEJE, tam si ga lahko prebereš in boš vedel vse. Štartamo na Petrovem brdu v smeri Porezna pa se dvignemo samo do lesenih stopnic po katerih prideš do klopce in mize na cesti, potem pa lepo po široki makadamski seti v desno......vse ostalo pa na dan pohoda. Ne potrebuješ prav ničesar, lahko greš v supergah odvisno kakšno bo vreme. Vrnemo pa se nazaj do avtomobilov in se skupaj odpeljemo v Podbrdo no tam pa boš vse izvedel na licu mesta.
Držimo pesti za Jocota!
Uporabniški avatar
 vencelj
#110549
Pravkar sem spet govoril z Marjeto, ki je zadnji krog v temi šla peš na Porezen in potem v tem zadnjem delu spremljala Jocota do cilja. GM4o-ekstremno ima nov, neverjeten rekord (17 ur, 52 min- če se ne motim) za trikraten obhod. Bravo, Joco :clap: :cast: !
Se vidimo naslednjo soboto na srečanju članov.
LP, vencelj
 Jožko
#110561
Pozdravljeni!
Ja Joco čestitke tudi z moje strani, sem te videl, da si res našpičen kar se le da in skoraj sem vedel, da bo nekako takšen čas. NEVERJETNO!
Povdariti pa moram, kot že večkrat da to ni tekmovanje in časi tu niso pomembni razen časov določenih za limit. Se bo pa sigurno našel kdo, ki bo napadel dosežen čas, kaj hočemo ljudje smo že taki.
Uspešno regeneracijo in seveda kratko poročilo pričakujemo od tebe.
 Jožko
#110611
Pozdravljeni!
Proti večeru sem se z avtom zapeljal do Petrovega brda in glej ga zlomka koga srečam, samega Jocota z ženo Marjeto. Kakšna regeneracija, če bi bilo potrebno bi odtekel še en krog ja ni kaj je res korenina ta naš Joco.
Še enkrat prosim vse člane kluba GM4O za prijave in seveda povejte še ostalim, ki ne spremljajo foruma(pa mislim, da jih skoraj ni) za naše srečanje.
#110686
V soboto sem se spet sprehajal po naši progi, naredil sem kratek izlet s Petrovega Brda do Koble, potem pa na Šavnik, Slatnik in Lajner in se spustil do Kouc, pa nazaj na Petrovo Brdo. Vreme je bilo res grozno, predvsem močan in leden veter te je premrazil do kosti. In zavijem še na čajček k Rutkotu. In kaj pravi: Joco je pred manj kot uro štartal tretji krog (čudno, da ga nisem srečal?), štartal pa je ob dveh zjutraj. Malo izračunam in takoj mi je jasno, da bo moj rekord ( 20:38) presežen vsaj za eno uro, No, na koncu se je izkazalo, da še veliko več: kar za 2 uri in tričetrt!!!!! Pa to je neverjetno.
V čem je Jocova skrivnost?
Na letošnji tekmi je popravil lanski rezultat za 37 minut!!!!!!!!!!!!!!, kak takega ni uspelo nikomur, sedaj pa je svoj lanskoletni rekord proge izboljšal kar za 3 ure in trinajst minut!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ali bi še nam zaupal vsaj delček misterije?Priprava, hrana ali kaj?
Predvsem me zanimajo časi po krogih, pa odmori, spremljava, logistika?!

Vsekakor pa ČESTITKE za tak neverjeten PODVIG!!!!!!!!!! Lp, Uroš
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 52

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA