Traili za mlado in staro od 1 - 100km: MINI GM4O 1 -3km, GT 12 km, GM4O 42km in UPT 100km. Tretji vikend v juniju je Podbrdo center gorskih tekov. Vse od dogajanju tudi v tem forumu.

Moderatorji: Jožko, Tedi, klavdija

#291617
jernej555 napisal/-a:S Heleno nama je uspelo v 15:35 premagati GM40 *2.
Tako da dobrodošla Helena(Hoja) v klubu:)
Več pa po počitku:)


Ob odlicni podpori uspesno opravljeno krozenje
po trasi GM40*2.
Porocilo sledi,ko pridem do racunalnika.
Lp
#291619
Pozdravljeni!
Bravo Helena in vse čestitke. Seveda vse čestitke tudi tvojemu spremljevalcu Jerneju, ki ti je zagotovo bil v veliko pomoč. Ko sem te videl zjutraj sem bil tudi sam vesel in zadovoljen, ko sem videl, da sta oba čila in zdrava vesela po opravljeni težki preizkušnji prispela v cilj.
Čestitke še enkrat Helena za dobro opravljeno delo, se vidimo na srečanju prijateljev GM4O v novembru.
#291863
Moj dolg-poročilo:
Ko sem bila že skoraj prepričana, da kroženje po progi GM4O počaka na naslednje leto,se je zaradi lepe vremenske napovedi zopet prebudila želja,da s tem opravim še v letošnjem letu.
Jernej je bil za akcijo,celo več,obljubil je spremstvo v obeh krogih.Tako je odpadla skrb za iskanje še koga za spremstvo.
V petek ob 16h sva bila pripravljena na start.Lepo popotnico nama je prišel zaželet še Vencelj z Romano in urno pot pod noge.Vreme je bilo prekrasno,energije dovolj,dve uri nama je svetloba dopuščala občudovanje jesenskih lepot in to sva si privoščila.Do Črne prsti sva potrebovala dobri dve uri,spust nadaljevala v poltemi in nekje v gozdu prižgala lučko.Vmes naju je objela meglica,V Hudajužno prispela po planu.Kratka pavza in,vsaj zame psihična priprava za Durnik.Sploh ni bilo tako hudo,je šlo in je šlo tudi na Porezen, sicer s pomočjo vetra,ki naju je dodobra ohladil.Spust, pri katerem sva naredila nekaj nepotrebnih metrov in čisto po planu na Petrovem Brdu ob 23.30. Ker se je Jerneja loteval prehlad,
s strahom povprašam po drugem krogu. Odgovor je garantiral uspeh!
In sva šla.Sprejmeva strategijo,da zamujeno na vzponih nadoknadiva pri spustih in ravninskem delu. Do vzpona na Koblo sva bila vsak s svojimi mislimi,koraki in dihanjem. Vprašanja-zakaj?-ni bilo.Kobla je osvojena,občutek prijeten,do Črne prsti sva regljala in v primerjavi s prvim krogom, zamujala okrog 10 minut.Vse do Hudajužne sva bila bolj rahlo tekaška,travniki si bili močno rosni,nebo pa prekrito z nešteto zvezdami.Pred Hudajužno nama pot prečkajo jeleni,Rudolfa ni bilo zraven!
Pred novim vzponom okrepčitev,Jernejeve vzpodbudne besede in rihtanje v glavi. Stvari so na mestu-torej gremoooo!Vsake toliko časa si priviščim nekaj sekund za vdih in je šlo. Durnik je podlegel,zame je to pomenilo skoraj več kot cilj.Pred Poreznom se dodatno oblečeva,na vrhu naju pričaka jutranji svit in prelepi razgledi.Samo še spust in zmaga je naša!
Kolena so dopuščala hiter korak, tokrat ne zgrešiva,pred ciljem zopet megla,zadnji pogled na uro in sonce vsepovsod!Uspelo nama je :clap: :clap: :clap: .
Nobene bolečine,v očeh pa skoraj solze sreče-ne zaman.
Po preoblačenju naju pride pozdravit še Jožko.
Še enkrat hvala,Jernej, in hvala vsem za čestitke!
Danes je vse po starem, sem pa bogatejša za to izkušnjo in nekje tudi močnejša.
Še ena kalkulacija:v 21 dneh se je nabralo nekaj več kot 200km z nekaj več kot 15000m višincev.
Lep pozdrav vsem!
Helena
#291926
Bravo Helena in Jernej :clap: gor pa dol, pa ješ in greš , pa gor pa dol , pa tek in breg pa krog in dva, pa smo doma :D ko spremljam kako šibate po hribih in dolinah se tudi ob spremljanju kar malo utrudim:clap: še enkrat bravo in hvala za poročilo


LP Andrej
Uporabniški avatar
 Scooby
#291958
Helena in Jernej...čestitke! :clap:

vencelj napisal/-a:
vencelj napisal/-a:planiram za soboto, 27. oktober. :juhuhu:
Če bo primerno vreme...


:roll: :shock: :?:


Ne bo ravno primeren vikend. :roll: :(
#291990
Pa da še jaz napišem kakšno besedo v to temo. Helena me je v sredini tedna poklicala in prosila za pomoč pri njenem podvigu. Vedel sem da bo to zadnji možen termin za takšno ultro in ker sam nisem imel nič v planu za tisti vikend sem se pridružil. Na jutro podviga pa se sem zbudil precej nahlajen, z bolečo glavo in grlom. Pa sem si rekel da bom prehlad pustil na Poreznu(še res sem ga 8) ). Same poti ne bom opisoval, večjih težav nisva imela. bila sma deležna lepega sončnega vzhoda, močne megle, močnega severnega vetra na Poreznu, toplega južnega vetra na Kobli, družbe dveh jelenov,...

Čas je hitro minil, Durnik je obakrat kar odletel mimo, resnično užitek je bil tale podvig. Morem pa res pohvaliti Heleno, pot je opravila suvereno, brez kriz, nobenih zidov ni bilo :D Sam pri sebi pa sem tudi razmišljal, kako hudiča mi je uspelo se pognati en mesec poprej še v tretji krog :D Tokrat sta bila dva resnično dovolj :D Pa še ena slikca nagrade, katero nama je podarila mati narava :-- In pa seveda hvala vsem za lepe želje :)
Slika
  • 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 52

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA