Traili za mlado in staro od 1 - 100km: MINI GM4O 1 -3km, GT 12 km, GM4O 42km in UPT 100km. Tretji vikend v juniju je Podbrdo center gorskih tekov. Vse od dogajanju tudi v tem forumu.

Moderatorji: Jožko, Tedi, klavdija

 Jožko
#124786
Pozdravljeni!
Hojla Bojan, tebe bomo pa še posebno veseli, te že dolgo ni bilo na našem koncu. Jah sej zima je čas tudi za počivanje. Zdaj bo pa potrebno konje zagnat in mal obdelat te prelepe gore, kjer koli že.
Na Petrovo brdo h Rudiju si pa vabljen, če le najdeš 2 urci časa, se bomo pomenili kakšno pametno. :D
Uporabniški avatar
 vencelj
#126400
Višje je še veliko snega, tako, da bo moral krog še malo počakati. Tudi ponoči je kar hladno, če pa sneg pomrzne, ga tudi čez dan le počasi pobira. Za 1. maj, kot smo že malce razmišljali, ne bo še nič (pa tudi potem, kakor kaže, ne še tako kmalu). :?
lp, vencelj
 Jožko
#126445
Pozdravljeni!
Ja nekaj resnice je v tem, kar je napisal Vencelj. Koliko vam pa danes zvečer napišem, grem na ogled za Koblo. Več pa zvečer. :D
Uporabniški avatar
 iverson
#126558
Bi lahko dobil progo maratona? Recimo google earth, ali kaj drugega?
 Jožko
#126621
Pozdravljeni!
Hvala za pomoč in link na našo stran. Mislim da je na strani gorskega maratona dovolj podatkov, da si vsak lahko ustvari vsaj bežen vtis o maratonu štirih občin.
Do Koble pa mi ni uspelo še priti in ne morem še dati tapravih podatkov. Vem pa iz prve roke, da je pot brez snega na delu iz Hudajužne, Durnika, Porezna do Petrovega brda. Za to vsi, ki bi radi že preizkusili del proge je ta nared.
Na trasi preko Črne prsti pa je še sneg in je bolj pametno uporabiti Južno Obvoznico. Se pravi na sedlu vrh BAČE(lovska koča)zavijete levo v vas Bačo in nadaljujete po asfaltirani cesti do odcepa za kmetijo Kacenpoh in naprej do Kalarskega brda, kjer se proga spet priključi na klasično progo maratona. Bom poprosil Pingota, da prilepi nekaj slikc na važnejših odcepih, da se ne bi po nepotrebnem izgubljali.
Seveda bom pa čimprej odbrzel na vrh Koble in pogledal kaj in kako je na tem delu, seveda, če me ne bo kdo že prej prehitel.
 Jožko
#126862
Pozdravljeni!
Kot sem obljubil iz prve roke opis poti od Perovega brda do Črne prsti. P.B. do Kovc je pot kopna in mehka kot tepih, od Kovc do vrha Bače(Šubiceva magistrala) je potka enkratka, nekaj kamenja, ki so ga pustili plazovi bomo odstranili in potka je super. Od vrha Bače pa do Bisagarjeve planine(jasa pred vzponom na Koblo)je pot več ali manj v snegu, sneg drži. Greben Koble je kopen, nadaljevanje poti pa ni prporočljiva. Sneg je še skoraj na celi trasi in se občasno tudi predira, pred vzponom na sedlo SUHA(melišče) pa je še prava zima. Navzdol pa je sneg še 200 višinskih metrov. Vse ostalo pa je kopno.
Zato vsem, ki bi se radi podali na to pot izberite pametno in izbirajte kopne odseke. :D
Nazadnje spremenil Jožko, dne 01 Maj 2008, 08:54, skupaj popravljeno 1 krat.
 Jožko
#126865
Pozdravljeni!
Ja Vencelj pozdravljen, sem res včeraj ujel toliko lepega vremena in šel pogledat, pa res ni za hodit.
 Jožko
#126964
Pozdravljeni!
Tudi danes sem bil na progi GM4O, malo me je namočilo pa kaj bi to. Pr Kovcah se je iz Slavcove koče kadilo in to je bil znak, da je notri prijetno toplo. Ja čajček je bil en dva tri pripravljen in pogovor je stekel.
V temu pa tel. klic in glej na drugi strani GSMja se oglasi Boni in mi pove, da na Petrovem brdu ni knjige za vpis o opravljenem krogu.
Nisem mogel verjeti, da sta Dare Kristanc in Janez Velikanje v takem vremenu in takih razmerah opravila s progo GM4O.(Bravo fanta)To je res podvig in po pravici sta povedala, da sta na......, ko žuta. V megli sta zgrešila pot in prišla na sedlo čez Suho ne okoli hriba ampak čez hrib, pod hribom pa sta ga gazila do riti.
sama sta rekla, da če bo kdo šel naj ne gre po njihovih sledeh. Ja bravo fanta res sta prava kerlca.
Ja vsem, ki se boste podali na to pot pa priporočam previdnost in tudi gamaše ne bodo odveč.
Uporabniški avatar
 Pingo
#127301
Ker nas je že veliko,ki poznamo traso proge ter upam,da bo še veliko novih,ki se je bodo lotili,vas povabim na sprehod po lažji,rezervni varianti,ki se ogne zgoraj opisanih sneženih odsekov.Vsekakor je tudi zanimiva,malce manj razgledna pa vseeno ti ostane Durnik na koncu,le tega ne moremo obiti :wink:
Na željo Jožkota in za vse ki se prvič lotite trase je slikovni opis tukaj.Najbolj važni križišči pa sta na sedlu Bača in pod vasjo Bača ko se zavije h Kocenpoharju

GM4O REZERVNA VARIANTA

Glavne igralce pa verjetno poznate :lol:
Uporabniški avatar
 Pingo
#127391
Tukajle pa še razmere čez Koblo,kuloar in vrh Suha kakšen dan nazaj...od TUKAJ NAPREJ
 Jožko
#127395
Pozdravljeni!
Ja res lepa reportaža, predvsem pa v tem času koristna za vse tista, ki ne poznajo te spodnje poti. Mislim pa, da boste v kratkem videli tudi dejansko stanje na progi za Črno prstjo in se sami prepričali, da je še za počakat.
Je pa v soboto naredila krog tudi Dorica, ki ni mogla drgač kot tko. Seveda po južni obvoznici v lepem vremenu. <ČESTITKE>, Kaj več pa lahko napiše tudi sama.
No vidite pa me je Bojan prehitel. Hvala Bojan za asistenco.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA