Traili za mlado in staro od 1 - 100km: MINI GM4O 1 -3km, GT 12 km, GM4O 42km in UPT 100km. Tretji vikend v juniju je Podbrdo center gorskih tekov. Vse od dogajanju tudi v tem forumu.

Moderatorji: Jožko, Tedi, klavdija

#306312
Pozdravljeni!
Samo eno kratko obvestilo:
Vsem, ki v tem času hodite po progi GM4O svetujem, da na poti iz Kala do Stržišč in iz Stržišč do Znojil ne greste po uradni trasi temveč, kar po cesti do dcepa za Znojile. Ravno tako iz Oblok v Hudajužno koristite, kar cesto, da ne boste mokri do riti. Vreme je tisto, ki nam ne gre ravno najbolj na roke in moramo s košnjo še malo počakati. Tudi na delu poti okrog Črne Prsti je pot še snežena na večih mestih in prav zadnji prehod je kar ajsi in vas prosim bodite zelo previdni ali pa raje koristite južno obvoznico. Tudi na delu iz Hudajužne čez Porezen je trava in se vam že vnaprej opravičujem, za kakšen moker tuš pd nogami :D
Do tekme pa bo vse urejeno :D
#306754
Pozdravljeni!

No pa smo tu, pred OGLEDNO TURO prvega pravega gorskega maratona v Sloveniji :D
Ogledna tura bo v soboto, 1.6.2013 s pričetkom ob 8.00 uri v Podbrdo.
Zbor udeležencev je v Podbrdu pred cerkvijo ali pred info centrom v starem vaškem jedru.
Ogledna tura bo vodena tako, kot vedno, čas hoje pa bo prilagojen limitnem času 9 ur.
Seveda bodo hitrejši lahko šli hitreje namen ogledne ture pa je lepo po pameti pogledat progo in se podružiti v skupuni isto mislečih ljudi.
Še nekaj koristnih nasvetov: vse kar potrebujete na poti morate imeti s seboj
Imejte s seboj tudi kake rezervne nogavice ali mogoče celo za preobuti. Trava niše pokošene i zna biti mokro. Seveda vam bomo kar boste potrebovali tudi zapeljali v Hudajužno ali se kako drugače domenili.
Turo bomo prilagodili razmeram in v toku, do sobote vam objavimo kaj in kako in kje se bo šlo, ali po tapravi ali po južni obvoznici.
Toliko za enkrat spoštovani prjatli, več pa do konca tedna. V soboto po peti uri boste pa tako vedeli že vse :D
#306796
Jaz pa imam eno vprašanje glede tega maratona. Trdno sem že bil odločen, da na omenjeni tek grem, kot vidim pa je glavni problem obutev. Sicer sem mislil da bom šel s salamonom xa pro 3d ultra, ampak so me danes že po, 2,5 urah ožulili. Konec tedna imam v planu en sprehodec ene 5 urc in si bom srednji prst, zgoraj kjer me je ožulilo rahlo zaščitil s trakom, bomo videli kako se obnese (to da te ožuli tam, kjer sploh ni direktnih pritiskov je še najbolj smešno).

Imam pa že cel čas v mislih da bi šel kar z navadnimi tekaškimi, verjetno bi bilo to še najudobneje, problem se lahko pojavi le na zahtevnejših podlagah proge.

Vaše izkušnje? Lp
#306798
Hehe, se ni za hecat szi obutvijo, ma vprašaj Kodele Benjamina, sej ga najbrž poznaš, kako je šel on pred par leti... Hihi, szi navadnimi odvezanimi bullerji ...
Glede copat: jast , k imam tolk straaašnih izkušenj, mislim, da je taboljši star, udelan copat, znamka pej ni važna :D
#306800
bom moral izpustiti, ker sem na murju z nujnimi delovnimi predpripravami za glavno sezono(beri..štrihanje vsega lesenega in kovinskega)....Bom pa vseen prebral poročila in si probal ustvariti dejansko sliko, ker vem samo, da bo zadeva v živo še lepša, kot je na slikah. :wink:
#306828
Pozdravljeni!
Ja tu se z Valentino popolnoma strinjam, copati morajo biti res dobro udelani, da te na taki progi ne ožulijo ali kako drugače morijo. Drugače pa tudi zame znamka nikoli ni igrala neke pomembne vloge, samo da je udoben in da ima dober oprijem. Dober oprijem s podlago pa je seveda spet odvisen od marsičesa.
Kar korajžno Mac, ko boš enkrat pretekel ta krog, boš drugič vedel kaj in kako :D
Sicer pa nam tole vreme v tem času zelo, zelo nagaja, tko da dejmo mal za lepo vreme prosit :laola
#306858
Jaz imam v planu teči s salomon speedcross 3...upam, da bodo zdržali. Zadnjič se mi je po 1,5 uri teka naredil žulj na prstu na levi nogi. Jutri jim dam še eno priložnost, da se izkažejo...drugače bom mogel kar v nike pegasus teči :lol: , salomonke pa na bolho :lol:
#306870
arif, 1 : 1, jaz imam tudi (poleg 3d ultra) še SC 3, sam nisem še ravno poglobljeno razmišljal, da bi v njih tekel in razmišljam da bi kar v pegasuskah laufal. Pomoje bi blo to še najpametneje (udobneje).

Sam ne mi rečt da imaš SC plave in NP rumene :D
#306876
Če bo suho se da tudi v pegasuskah progo prelaufat oz. preletet :), če bo pa mokro pa priporočam speedcross, sploh zaradi spustov s Črne prsti in Porezna...
Je pa fajn vsaj nekaj blaženja, ker mene so lani ene dva dni pete bolele - sumim prav spust v Hudojužno ( imel sem 3d ultra).
#306906
Pozdravljeni!
Vremenske napovedi kažejo, da bi vreme v SOBOTO zdržalo, možna kakšna plohca :D
Ogledno turo se bo opravilo po južni obvoznici, ker nismo še uspeli pripraviti poti po originalni trasi. Tudi obvoznica je dosti dolga in lepa za tek :)
Start v Podbrdu, pred cerkvijo ob 8.00 uri D v SOBOTO 1.6.2013 :D
Tako dragi prjatli, kar bo še treba pa še napišemo.
Spremljajte našo uradno stran in naš najljubši forum TF :D
#306955
mac napisal/-a:arif, 1 : 1, jaz imam tudi (poleg 3d ultra) še SC 3, sam nisem še ravno poglobljeno razmišljal, da bi v njih tekel in razmišljam da bi kar v pegasuskah laufal. Pomoje bi blo to še najpametneje (udobneje).

Sam ne mi rečt da imaš SC plave in NP rumene :D


Danes mi ni uspelo še enkrat sprobat plavih Speedcross, ker sem zbolel, bom pa čez vikend ali pa naslednji teden. Pegasuske so nažalost sive :wink:
Drugače pa imam še 3d ultra, vendar so mi pretežke :lol:
Upam, da bom zdrav. Ni pomembno v čem bom tekel...pomembno je, da bom lahko tekel :lol:
#307295
Ogledna tura uspela, četudi smo jo ubrali po južni obvoznici. Previdnost nikoli ni odveč, je pa Jože preveril v nedeljo kakšne so razmere in seveda za tekmo nadvse ugodne :D

V manj kot 9 urah odličnih razgledov, nas je več kot 10 zaključilo krog, slike pa povejo več kot besede :wink:

Hvala vsem za dobro družbo, kajti teh 9 ur mi je minilo kot da bi dobro uro klepetali ob kavici 8)

Jože tvoje zgodbe iz preteklosti so pa tako razred zase, kdor jih še ni slišal, obvezno na naslednjo ogledno turo :D
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

VESELI BOMO VAŠIH KOMENTARJEV in PREDLOGOV GLEDE NOVEGA PORTALA